Trvale svítí blinkry

E12 superdeluxe, standard
Odpovědět
Bendix
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 29, 2009 6:52 am
Bydliště: Junáků 419, 54103 Trutnov3

Trvale svítí blinkry

Příspěvek od Bendix »

Objevil se tento problém: pokud zapnu parkovací, nebo potkávací či dálková světla, tak se trvale rozsvítí levé blinkry (na celém autě, případně i na připojeném přívěsu). Pravé blinkry chodí normálně. Pokud vypnu světla, chovají se normálně i levé blinkry. Závada se projevuje nepravidelně, sama mizí a zase se objevuje.
Budu vděčný za každou radu. Díky předem.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Trvale svítí blinkry

Příspěvek od Karel »

Bendix píše:na připojeném přívěsu....Závada se projevuje nepravidelně, sama mizí a zase se objevuje.
Začal bych odpojením kabelů připojení zásuvky TZ od stávající elektroinstalace.
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvale svítí blinkry

Příspěvek od Martinekk »

Takéto niečo si nenašiel? http://img404.imageshack.us/img404/8216/p8080001nc0.jpg
Závada mi moc pripomína toto čo som mal na E10tke. Tam ale svietili, respektíve "žhavili" všetky blinkre, poblikávali.
http://www.subaru-libero.cz/forum/viewt ... 20&start=0
Ale keď máž ťažné, skontroloval by som pripojenie ťažného na elektroinštaláciu auta, tie rýchlospojky nacvakovacie vedia narobiť šarapatu. Prechodový, odpor, vyhrejú sa...
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Bendix
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 29, 2009 6:52 am
Bydliště: Junáků 419, 54103 Trutnov3

Re: Trvale svítí blinkry

Příspěvek od Bendix »

Dík za rady hoši. Tu elektroinstalaci jsem již prolezl. Mám tam tažné nové sotva dva roky a instalace je v pořídku. Ty blinkry se rozsvítí tím, že po zapnutí alespoň parkovaček přiskočí relátko levých blinkrů a drží. Třeba jen chvíli a pak samo odpadne, nebo začne chrastit a pak přiskočí. Je jedno, jestli je připojený přívěs nebo ne. Automechanik říká, že to bude přepínačem. Mě se to ale nezdá - podle těch projevů. Přepínač jsem důkladně vystříkal sprjem na elektriku a žádný pozitivní účinek to nemělo. To spíš vypadá, že se šťáva courá někudy jinudy, než by měla. Mám tušení, že to bude v nějaké napálené zemnící svorce od hlavních reflektorů, přizemnění palubky, nebo něco podobného.
Parkuji pod přístřeškem a stále tady mrzne a fučí vítr. Zkusím si pronajmout na den vytopenou garáž.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Trvale svítí blinkry

Příspěvek od Karel »

Skus se orientovat z obrázku. Prověř okolí spínače varovných světel.
Bl..JPG
Bl..JPG (107.11 KiB) Zobrazeno 8974 x
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Trvale svítí blinkry

Příspěvek od Martin H. »

Protože mám taky problém s přerušovačem u novějšího, tak jsem se vetnul do tohoto vlákna s dotazem na elektrické kluky. Dá se nahradit origo liberácký přerušovač nějakým dostupnějším? Můj pokus o opravu stávajícího skončil v momentě, kdy jsem se mu dostal pod kabátek. Tolik elektroniky dneska není ani v televizi. :shock:

Martin.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvale svítí blinkry

Příspěvek od Pajas »

Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Trvale svítí blinkry

Příspěvek od dědek »

Jak jsem si přečetl "název" už jsem byl doma. Jo, náhrada existuje, jen je potřeba trochu "pozměnit kabeláž" . Ten origo japonský je zbytečně "elektronický" a přitom stačí obyčejný , tepelno- mechanický a taky to přerušuje a bliká.Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Trvale svítí blinkry

Příspěvek od Martin H. »

Omlouvám se, ale nějak jsem to vlákno s náhradou přerušovače přehlédl. Dnes jsem si zajel do Subaru prodejny pozeptat se, kolik by chtěli za nový. Prodavač si nebyl jistý, ale když z něj vypadlo "asi 1150", tak v ten moment jsem si byl jistý já, že tudy cesta nevede. No a v ten moment mě napadlo, že mám někde v garáži schované ty kouzelné elektrické krabičky ještě ze starého, a že by tam mohl být třeba i přerušovač, a že by třeba mohl pasovat do novějšího. Pasuje a funguje. :D

Martin.
Bendix
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 29, 2009 6:52 am
Bydliště: Junáků 419, 54103 Trutnov3

Re: Trvale svítí blinkry

Příspěvek od Bendix »

Tak záhada je vyřešena. Nakonec to byl opravdu kabel k zásuvce tažného zařízení. Spálená izolace na několika vodičích, které se náhodně vodivě dotýkaly. Příčina se nenašla. Asi měla kárka vadnou instalaci. Vzpomínám si, že jsem řešil před pár měsíci přerušený vodič ve svazku, co jde trubkou rámu kárky. Při té příležitosti jsem opravil všechno, co vypadalo na elektrice kárky jen trochu podezřele. Megmetem 500 V je izolační odpotr všech vodičů proti kostře asi 300 kiloohmů (kárka parkuje pod širou oblohou). Tak snad již bude pokoj. Jen mi vrtá hlavou, proč nepřehořel drátek v příslušné pojistce. Ještě budu muset prověřit hodnotu jednotlivých pojistek podle manuálu. Aby někde místo 10A nebo 15A nebyla daná "opravená" festovým drátem (jsem třetí majitel Subárka).
Díky všem, kdo jste mi přispěli radou.
Ať Vám japončíci dobře jedou.
Bendix
Odpovědět