vstřikování benzínu

E12 superdeluxe, standard
Odpovědět
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

vstřikování benzínu

Příspěvek od Martin H. »

Ví někdo něco bližšího o vstřikovací jednotce, konkrétně co ji může zablokovat?
Martin
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Pokusim se pomoct, ale potrebuji vice informaci co to delalo , co to dela a nedela.
K.
:D :D :D
Nikdo není dokonalej.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Karle dík za rychlou reakci. Je možné aby řídící jednotka vstřikování reagovala na závadu v brzdové soustavě? Svítí mi totiž kontrolka nízké hladiny brzdové kapaliny (O) , nádobka je ale plná. Na svíčkách skáčou jiskry jedna radost, benzin stříká z přepadu jak dunaj a motor ani ťuk.Auto mám před barákem, takže se mi v tom mrazu v něm nechce zatím hrabat a tak sháním rozumy. ZLATÝ KARBEC!

Martin
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Ahoj ted strucne (ja zaviram kram) brzdy a be to nejde do hromady.Zacal bych pomalu pokud mas podezreni na RJ tak pod zadni zadni sedackou v pravo je RJ prohlidni kostry a "velekonektor"/skart/
Musim koncit lidi cekaj .Preji uspech :!: :!: :!:
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Brzdy:predpokladam ze to nesviti symbol rucni brzdy,tak tedy najit plovak v,nebo okolo nadobky brzd kap odpojit kabel nic? podivat se jestli brzdove desticky nejsou vybaveny hlidanim minimalni tloustky ? vymenit popr.odpojit kdyz nic podivat se nenili nejaky vodic nekde skripnuty? neni propaleny pramenec, dodatecna amaterska montaz neceho? neco spadleho vypadleho za palubkou.Toto je trivialni to musis najit sam.... Jiskry skacou,dobre budem hledat BE. Vstriky jsou napajeny BE z trubky ktere se rika "hrazda" v hrazde pretlakovy ventil udrzuje konstantni tlak a to byva problem musis zmerit tlak pred vstrikama kolik ma byt presne nevim ale pohybuje se to bezne od 3 do asi 4 atm.Zmer a ozvi se budem pak hledat dal.
K.
:D :D :D
Nikdo není dokonalej.
Martin

Příspěvek od Martin »

Díky za rady.Využiju je hned jak se oteplí. Ta souvislost mezi nějakou závadou na brzdách a následným zablokováním ř.j. mi vyplynula ze zkušenosti kterou jsem zažil asi před osmi lety na Liberu r.v. 1985.Za jízdy se zastavil motor. První věc kterou jsem kontroloval byl přívod benzínu do karb.- nešel. Filtr- dobrý.Benzín z nádrže- jde. Závěr- vadné čerpadlo. Usilovná práce s hledáním, demontáž přes díru vyřezanou v podlaze. Konečně bylo venku a mohl jsem skoušet. Po zapnutí spínačky nebylo na přívodních drátech žádné napětí. Závěr- vada v el. Ale když už bylo venku čerpadlo, tak jsem ho napojil na benzin a el. přímo z bat. Nefungovalo. Fest nasraný na japonský šmejd jsem ho jako nefunkční krám šmiknul pilkou napůl. Můj úžas byl opravdu pořádný. Za to množství elektronických součástek které jsou tam zalité, by se nemusela stydět televize. Tehdy jsem pochopil, že tyhle auta už jsou úplně jiná liga než na co jsem byl zvyklý. Sháněl jsem tedy nové starší čerpadlo a dílenský manuál, abych se zas necítil jako úplný blb. Koupil jsm čerpadlo i s celým autem na součástky. Při jeho demontáži jsem pochopil, že ktomu čerpadlu patří i nějaká modrá krabička která je pod palubkou. Vyměnil jsem krabičku, dal čerpadlo, otočil klíčkem a nic. Sací větev až po čerpadlo jsem zalil benzínem a zase nic. Hodně bezradně jsem čuměl na motor a zrak mi padl na káblík upadlý od zapalovací cívky. Po jeho zapojení se stal zázrak, čerpadlo se rozjelo a makalo v pohodě až do loňského roku kdy šlo auto do šrotu. Logicky mi z toho vychází, že pokud staré Libero umí zablokovat přívod benzínu při poruše zapalování (snad aby nedošlo k " přechlastání "), neumí nové něco podobného, tím že zablokuje vstřikování?

Martin
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Hezka prihoda,to ze mozna nefunguji vstriky muze byt zavada rozdelovace tam se vytvareji impulzy pro ridici jednotku ktera je prepocita a ovlada pak vstriky,je to mozna ta zavada.Pak na privodech musis namerit napeti na vstrikach (impulzy) nebo vstriky vyndat z saciho potrubi a pod tlakem BE zjistit jestli strikaji pri startovani. Preji uspech.
K.
:D :D :D
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Omlouvam se za neprihlaseni.
K. :oops:
Nikdo není dokonalej.
Martin H

Příspěvek od Martin H »

Protože zima nechce přestat a bez auta je těžko, rozhodl jsem se, že odtáhneme Libero do autoopravny k jednomu známému a tam v relativním teple ho zkusíme vyléčit. Známý přijel teréním Isuzu, aby mě vyškubnul ze závěje. Když jsme zapnuli Libero na štangli, ještě pro jistotu jsem startnul. Motor naskočil na první otočení kliky. Připadal jsem si v tu chvíli před tím známým jako úplný debil. Od té doby (pondělí 27.2.) auto zas jezdí jak bodnuté včelou a já čekám, kdy se to zas podělá. Tento typ závady (chvilku jo, chvilku ne), je určitě to nejlepší co může řidiče potkat. Jsem moc zvědavý, co za radosti mi ten japonec ještě přichystá. Ještě že vlastním druhý samohyb, jenž je prost jakékoliv elektroniky, jezdí v každém terénu, je skoro stoprocentně spolehlivý, bohužel je pažravý a moje žena s ním nechce v zimě jezdit, protože nemá střechu a dveře.

Martin
Martin H

Příspěvek od Martin H »

Pane cenzore, co je závadného na slově DEBIL?

Martin
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

To slovo je v nastavení Fóra mezi cenzurou slov cenzuruje se samo.
Osobně si myslím že debilita, imbecilita a idiocie jsou stupně mentální retardace a tudíž nesprosté. Jen lidi z nich udělali trošku něco jiného :(
Už je odstraněno a naopak přidám jiné
Martin H

Příspěvek od Martin H »

Hned tak mě něco nevytočí, ale cenzura jo. Proto děkuji za provedené úpravy.

Martin
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Tak jsem se dočkal. Skoro přesně po měsíci ta šikmooká složitost opět nejde nastartovat a stojí mrtvá před barákem. Asi se jí nelíbí to mokré počasí, nebo je škodolibá a rozhodla se nejezdit , zrovna když ji nejvíc potřebuju. Mám totiž Jeepa v garáži asi 4 km. od baráku a mezi tou garáží a řekou Odrou je hráz a protože moje zkušenost z r. 1997 je hodně smutná a mokrá, a já bych nerad znovu do šroubku rozebíral celé přibližovadlo, občas se jezdím dívat (musím na velocipédu) jak rychle voda šplhá po hrázi nahoru. Zatím to vypadá nadějně, ještě je k hlavě hráze tak 2,5 m. Jenom nesmí nikde rupnout, to by byl průser. Dá-li taťka Příroda, a nebude už moc pršet, tak to nějak přežijem - držte palce.

Martin
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

Pokud se to projevuje zejmena ve vlhkem pocasi a navic se zavada sama od sebe "opravi", zkusenost mi rika, ze jsou to VN kabely. Taky jsem se s tim trapil, auto nekdy jelo a nekdy ne - po vymene kabelu se mi nestalo, ze bych nenastartoval. Doufam, ze jsem to nezakrikl :oops:
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Jiskra je i za vlhkého počasí moc pěkná - vysmívá se mi.

Martin
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Tak ja bych to resil asi takhle: nasel bych si opravnu-servis kde maji paltest JT 251 nebo neco modernejsiho s osciloskopem a pri kontrole vysokeho napeti za chodu motoru se zobrazi cela krivka v okamziku jiskry to je zapaleni smesi a mechanik z osciloskopu pozna /mel-by/
co je vadne a muze overit i prubeh primarniho napeti a stav zapalovaci civky,kabelu,koncovek,svicek,palce a vicka rozdelovace.Sam muzes zmerit napeti na civce a nesmi se lisit od napeti na baterce je - li rozdil vetsi jak0,5V tak hledat kde je ubytek napeti a muze to byt nejaka svorka i spinaci skrinka pripadne tajny vypinac treba imobilizer nebo spatne opraveny poskozeny kabel k civce .Zkatka nejaky prechodak.Dal prover kostry okolo rozdelovace a zapalovaci civky :!: . A preji uspech
K.
:P :D :D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Jedna primitivní rada z praxe: postav auto do tmy, nech někoho startovat a přitom sleduj VN kabely. Když výboj zdrhá mezi cívkou a svíčkama, bývá to vidět.

PS: Co hráze - drží?
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Takhle me zlobil Civic malokdy chytnul, kdyz tak spatne jiskry skakaly, trysky strikaly...a byla na vysrupu probita inducka (schovana v rozdelovaci)...takze az kdyz sem stArtoval bez vicka nasel jsem to.
Karlos
Odpovědět