Špatně startuje

E12 superdeluxe, standard
Odpovědět
hans
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: pon čer 21, 2010 9:20 am
Bydliště: Chrastava

Špatně startuje

Příspěvek od hans »

Zdárek, potřeboval bych poradit, jestli se s tím někdo setkal. Mám novější Libero , po ránu když startuju je vše v pořádku, normálně nastartuju, pak někde třeba hodinku stojím a auto jde špatně nastartovat. Vypadá to jako by mi padal benzín, ale zaráží mě, že když auto dlouho stojí viz. zima cca 14dní auto normalně nastarovalo, pak stojím deset minut a auto blbě startuje. Někdy bylo vidět že mi teče a je cítit benzín , při detailnější prohlídce jsem nic nenašel. Jinak auto super. Díky za odpověď Honza
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatně startuje

Příspěvek od covex »

No tak to vypada na krajni pripad zahady, kterou sem stale nevyresil. Ten benzin bude citit od vicka nadrze, kdyz prilozis ucho bude slyset siceni, a mozna kdyz ho otevres tak ti vypeni benzin? Pokud ano, tak to bych na to taky rad prisel. Zatim sem to odhadoval na nejaky problem s odvetravanim nadrze pres nadrzku s aktivnim uhlim - v ceste stoji jeste tzv. rollover ventil (pohledej uz jsem tu o tom psal). Normalne to totiz funguje tak, ze do nadrzky s aktivnim uhlim se zachytavaji vypary z nadrze pri zmenach tlaku v nadrzi (teplota, odsavani paliva) a tyto se pak prisavaji pri startu motoru. Pokud bys mel utrzeny rollover ventil, mohl by privod do nadrzky s uhlim byt uzavreny (ventil se zavira mechanicky zmenou polohy). Ale je to divne, protoze tyhlev vypary by rozhodne nemeli byt hlavni silou pri startu motoru, to spis vypada ze ti nespina cerpalo po pootoceni klickem nebo tak neco. (Cerpadlo by melo byt slyset, ze pracuje uz po otoceni klicku jeste nez zacnes startovat). Na teplem motoru urcite snadneji vyteka benzin ze vstrikovani.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
hans
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: pon čer 21, 2010 9:20 am
Bydliště: Chrastava

Re: Špatně startuje

Příspěvek od hans »

Když otevřu nádrž , benzín nepění, ale jde klasické sičení, to znamená že je nadrž pod tlakem. Čerpadlem to taky nebude, při každém otočení klíčku je slyšet čerpadlo. Ten benzín mi tekl v místech jak je rozdělovač
a vždycky jenom po ránu a když jsem stál zadkem dolu. Když jsem to večer hledal nic jsem nenašel.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Špatně startuje

Příspěvek od Karel »

hans píše: Ten benzín mi tekl v místech jak je rozdělovač
a vždycky jenom po ránu a když jsem stál zadkem dolu. Když jsem to večer hledal nic jsem nenašel.
Pokud je to "po ránu" tak něco jako sytič. Ventil označený na obrázku udržuje stálý tlak pro vstřiky,
a při obohacení směsi to jako první studený start, nebo prudké přidání plného plynu tlak navýší. Je to ovládané hadičkou od podtlaků.
Možná to není to ono, ale podíval bych se tímto směrem.
Obohacovač.JPG
Obohacovač.JPG (143.55 KiB) Zobrazeno 6353 x
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Špatně startuje

Příspěvek od Mis.us »

podivej se taky na ukostření ramu a kastle k motoru,ty tlustý měděný kabely najdeš po pravý straně motoru vedle expancky,jak je silentblok.U novějších liber tohle místo trpí,takže drát postupem času slábne až nakonec upadne
Naposledy upravil(a) Mis.us dne sob led 08, 2011 1:02 am, celkem upraveno 2 x.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
hans
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: pon čer 21, 2010 9:20 am
Bydliště: Chrastava

Re: Špatně startuje

Příspěvek od hans »

Tak jsem na to asi přišel odkud mi tekl ten benzín, byla povolená hadička, která odvádí benzín zpátky do nádrže, proto to mi možná padal benzín a nechtělo to startovat
Odpovědět