Ukazatel paliva a rezerva

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od covex »

Mate nekdo jasno v tom, jak a co ukazuje v Liberu ten ukazatel paliva? V TP jsem se docetl ze auto nema kontrolku varovani nedostatku paliva. Coz to by nevadilo, ale z toho ukazatele jsme zmateny. Kdyz to ukazuje nulu je zrejme ze tam je este porad nejake palivo (tusi nekdo kolik?), kdyz tam pak naleju 10l ukazuje to vic nez ctvrtinu nadrze. (odhat asi 15litru).

A manualu na 30 strane PDF coje tady (jinak 3-5) se nahore pise cosi o zbytku paliva, ale neni mi moc jasne co tim chteli rict..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Auto opravdu kontrolu varování nemá :(
Sám sem to moc neřešil a prostě sem si zvykl na to že když je ručička na nule, tak tam je ještě dost benzínu odhadem tak :!: 10l :!:
Když je na nule a já pak vezmu plnou, víc jak 30l tam nenacpu a to už začíná vytékat z hrdla.
Nádrž je dle dokumentace 40l

No a možná že to vůbec není palivoměr, ale ukazatel prémií japonských dělníků za poslední kvartál :lol: :lol: :lol:
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od veros »

covex píše:Mate nekdo jasno v tom, jak a co ukazuje v Liberu ten ukazatel paliva? V TP jsem se docetl ze auto nema kontrolku varovani nedostatku paliva...
Nemá.

A ten ukazatel má podle mne logaritmickou stupnici, alespoň na starším modelu. :-)
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Souhlasim s Japonskymi delniky ja mu proste neverim tankuji plnou a po
250-300km tankuji zas plnou.Plna ma tu vyhodu ze se omezuje tvoreni vody v nadrzi a tim vznik problemu okolo BE.
K.
:( :D :D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

Chces rict ze na plnou ujedes jen 250-300km? To by i pri 10l rezerver vychazelo na 10l/100km. To bych chapal pri popojizdeni po meste a hrabani se ve snehu se 4WD, ale doufam to neni pri delsich cestach.

Co takle usporadat "soutez" o nejnizsi spotrebu cestou na Zimni Vysocinu a zpet? :)
Natankovat pred odjezdem, vynulovat vyletove tacho, po navratu natankovat a vydelit kilometrama.
Aspon by nam vznikla nejaka reference spotreby.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Ta spotreba je jak pises jak kdy. ale ja dotankuji jen na "plnou" takze spotreba od7,5l do i 15l po lese.Jinak manzelka a mesto...Ale dulezitejsi nez "spotreba" je pro mne prujezdnost a spolehlivost. Takze spotrebu neresim,jedine kdyby se jednalo o nejakou zavadu na motoru lidove receno "nejde zavrit sytic"
K.
:D :D :D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

Podle overenych zkusenosti to vypada ze skutecne palivomer ukazuje nulu (E jako empty), i kdyz v nadrzi je jeste 10l. Tedy to plati minimalne pro mladsi Libera. Jak ja tak Peple sme s takto "prazdnou" nadrzi natocili cca 30l.
Prubeh ukazovani je ovsem znacne priblizny a tak 3/4 u me bylo min nez pul u Pepleho.:)

Dale viz tema spotreba.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
lubson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: čtv dub 09, 2009 10:11 am
Bydliště: Praha 9

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od lubson »

Ano, to mohu potvrdit, ukazatel ukazuje prázdnou nádrž při vyjetí 30 litrů, nádrž by však měla být kontrukčně 40-ti litrová.
Subaru Libero FA12, rv. 1996, 2. majitel od r. 1999 a 30 tis. km, červené se skleněnou střechou, k dubnu 2009 najeto 160 tis. km., k září 2011 najeto 190 tis. km, k lednu 2016 najeto 215 tis. km, podnikání od r. 1993: http://haron.cz/
Uživatelský avatar
DžordžoKelias
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 14, 2012 8:56 pm
Typ Libera: E12 1997
Bydliště: Protivanov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od DžordžoKelias »

Na plnou nádrž N95 - 400km a ještě jedeme na EMPTY...po dotankování jsme tam nalili nejvíce 31 litrů až po gumičku hrdýlka :D
Jezdíme 4 až šest kusů skoro furt - tankujeme pokudmožno pouze plnou, kvůli vodě...spotřeba do 7l/100. Dá se i lépe?
Subaru Libero E12 Superdeluxe, 1.2i, 1996.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od Karel »

Ha. :twisted:
K.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od covex »

Podle dokumentace je objem nadrze 40 litru. Protoze Libero nema kontrolku dochazejiciho paliva, je to vyreseno tak ze ukazatel ukazuje prazdnou nadrz pokud zbyva v nadrzi jeste 10 litru. U noveho libera je spotreba 7l/100km jako kombinovana vice nez vynikajici. Papirove ma libero 7.5 mimo mesto, 9.5 mesto. 16 let stare Libero ale vetsinou ma spotrebu vyssi.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
DžordžoKelias
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 14, 2012 8:56 pm
Typ Libera: E12 1997
Bydliště: Protivanov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od DžordžoKelias »

Tak teď už tam je namotáno 560 km a ještě jede...v pondělí jsem tam hrknul 32,5 l po 523km ujetých. V kanystru 5l co kdyby...ale dělá mi to radost. :D
Subaru Libero E12 Superdeluxe, 1.2i, 1996.
Uživatelský avatar
lubson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: čtv dub 09, 2009 10:11 am
Bydliště: Praha 9

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od lubson »

Tak to jezdis za 6,5 l na 100 km, to je krasny... Ja jezdim za 7,2 l na 100 km, tedy jen o neco hur, ale take jsem spokojeny. :wink:
Subaru Libero FA12, rv. 1996, 2. majitel od r. 1999 a 30 tis. km, červené se skleněnou střechou, k dubnu 2009 najeto 160 tis. km., k září 2011 najeto 190 tis. km, k lednu 2016 najeto 215 tis. km, podnikání od r. 1993: http://haron.cz/
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od Tuti »

Pěkná spotřeba - schválně nám prozraď, kde tankuješ :?: Většinou se neušetří na levných benzinech, já jsem nejhorší zkušenost udělal s pumpou u Makra. Auto vůbec nejelo a spotřeba byla minimálně o 10% větší než jindy.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
DžordžoKelias
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 14, 2012 8:56 pm
Typ Libera: E12 1997
Bydliště: Protivanov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od DžordžoKelias »

Tankujeme střídavě u nás doma (za hodně levňocha na http://www.vena-trade.eu) a na Shellu v Brně nebo Vyškově.
Subaru Libero E12 Superdeluxe, 1.2i, 1996.
Uživatelský avatar
lubson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: čtv dub 09, 2009 10:11 am
Bydliště: Praha 9

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od lubson »

No já beru právě ty levné benzíny třeba v Globusu, ale musí to být aspoň trošku benzinka, k takovým těm prodejcům "ze dvora" zásadně nejezdím. :wink:
Subaru Libero FA12, rv. 1996, 2. majitel od r. 1999 a 30 tis. km, červené se skleněnou střechou, k dubnu 2009 najeto 160 tis. km., k září 2011 najeto 190 tis. km, k lednu 2016 najeto 215 tis. km, podnikání od r. 1993: http://haron.cz/
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od Mis.us »

U libera většinou bejvá větší spotřeba oleje než benzínu:-D

chlastá nám to taky od těch 6,5 do 7,1-5l na 100,teda jen v létě :mrgreen: Olej nežere naštěstí vůbec (generálka motoru,od opravy najeto přes 13 000 km)

beru lacinej benzín od petronie (35,50/l) zatim bez problému a auto jede supr.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od covex »

Mam problem s ukazatelem paliva (palivomer) na palubce - nejak mi prestal ukazovat spravne - pri plne nadrzi se nikdy nedostane na plnou (vim ze obcas mu to trvalo, nez vylezl nahoru ale ten skonci vzdy tak ve 3/4 rozsahu a dal nic. V tomto smeru by mi to jeste nevadilo, jenze on po tak 15-20l doleze na 0 a konec. Vzhledem k tomu, ze v Liberu neni dalsi ukazatel kolik je v nadrzi, je to dost neprijemne, protoze driv proste clovek kdyz ukazoval 0 tak jel k pumpe, jenze ted je to blbost, protoze je stale pul nadrze plne.

Vim ze v sensoru je mechanicky plovak a pak to asi vede dratem nejakou napetovou uroven, ale nez to zacnu resit, radsi se ptam, zda nemel nekdo uz takovy problem, opravu? Diky.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od dědek »

Jsou dvě možnosti vyskytu závad. Ta prvá je běžec na sběrné spirále od ramene plováku.(tak může být chyba, že sběrné kontakty nějak dřou, nebo je děravý plovák a nevrací se až nakonec. Druhá chyba může být přímo v měřidle spotřeby. Budou tam asi dvě cívečky zapojené do můstku a je možný, že se to nějak pokakalo. Zjistit důvod, že to blbě ukazuje je jen jeden. Demontovat plovák z nádrže ( ale teď nevím, nemusí-li nádrž ven) a zkusit to jak to funguje (nanečisto) bez benzínu. Je zajímavý, že ukazatel benzínu nespadne na nulu po vypnutí klíčku. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel paliva a rezerva

Příspěvek od Tuti »

Ještě je jedna možnost diagnostiky - mám záložní přístrojový panel, můžeš zkusmo napojit konektor do něj a uvidíš, co to bude ukazovat. Stejně se k tobě chystám s tou magnetkou, tak ti ho přivezu.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět