přední sklo

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od covex »

Dnes po 6 letech bez skrabance, kamion v protismeru s nejakym kamenim, sutr a je vymalovano. Sice "dira" je jeste do 20mm, neni z toho pavouk, ale je to vlevo nahore, samozrejme v plose steracu...
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: přední sklo

Příspěvek od Karel »

Takže v pátek a zrovna 13týho.
K.
:(
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od covex »

Zatimco pro vetsiny beznych stredoevropskych aut nabizi opravny autoskel vymeny do druheho dne, ukazalo se okno pro Libero jako orisek. Vypada to tak, ze vesina opraven bere skla z jednoho, nebo max. nekolika malo, skladu/velkoobchodu, kteremu vsichni rikaji "centrala". Vysledek byl tedy vsude stejny - sklo na Libero v republice neni, musi se objednat. To jest nejmene dva pracovni dny na dodani. V mem pripade nejdrive v utery odpoledne, coz bylo pozde, nebot jsem musel jeste o vikendu odjet. Nakonec jsem sehnal sklenare, ktery okno zalepil i kdyz to neni zrovna koser, nebot dira byla "v zornem poli ridice".

Na tomto miste bych chtel podekovat Tutimu, ktery obetave shanel okno pres Autocoru, ovsem nakonec vicemene se stejnym vysledkem. Sklo je momentalne zalepene, po "prustrelu" zustala jen nitkova muska. Uvidim jak se na to budou tvarit na STK (coz neni tak dlouho), resp. jak funkcnost lepeni proveri cas.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od vojta »

ahoj, rád bych se optal na to lepení - mám naprasklé okno z levého okraje asi 5cm vlasová prasklina - nechal jsem jsem dělat STK přes VJ cars, říkali že to snad nebude problém, tam však udělali pouze emise s tím že technickou to neprojde kvůli orezlým lemům za předníma kolama a právě prasklému čelnímu oknu - to mi nabídli za 5000 + guma a práce. Navíc jsem auto dostal bez červené nálepky a přitom mi technická ještě týden platí. To vše za příplatek 300,-. Na vyvaření už jsem dohodnutý se známým ale to okno mě trápí, myslíte že by se to dalo tím lepením vyřešit a případně kde? dík.
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od Ivo »

Těžko radit, já s tím mám zkušenost negativní, mě se to po měsíci rozuteklo po celém okně, ale slyšel jsem i kladné názory.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: přední sklo

Příspěvek od Karel »

Ahoj.
Nevím jaká je cena k dnešnímu dni. Já byl s cenou i termínem spokojenej.
Skus toto : http://www.autosklogonda.cz/
co ti odpoví ?
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od covex »

Resil jsem sklo v lete - zburcoval jsem kuli tomu kdejakeho dodavatele skel, ale problem byl i dodat - tedy dodat rychle. Tyden vetsinou jde. Ceny si moc nepamatuju, ale urcite to bylo pod 5tisic - zkus primo nekoho kdo dela okna.
Treba http://www.autosklo.regin.cz/i kdyz nevim. Nekde me poslali k sipku, protoze oknama do gumy uz se nezabejvaj.

Co se tyce lepeni, lepit se nema pokud je poskozeni ve vyhledu ridice - coz je dano nejakou vyhlaskou a je to oblast nejak od leveho sloupku do pulky okna, nahore a dole je nejaky pas asi 10cm, ktery "nevadi". Opravy prasklin jsou diskutabilni, protoze zalezi jak vznikly. Pokud je to od uderu kamene a okno neni dale vyrazne namahano, pak to v zasade neni problem, pokud to je ale napr. pnutim karoserie nebo prasko "samo", pak bych do lepeni nesel. Zaruku ti na to stejne nikdo neda. Lepeni malych pavouku stoji asi 500kc/ks. Ja sem mel pavouka od sutru vlevo nahore, nechal jsem to zalepit a drzi to, videt to v podstate neni (drobna muska proti ostremu svetlu). Praskliny tezko rict jak dopadnou, nicmene vzhledem k cene a nejistote lepeni bych sel spis do noveho skla - osadit ho nakonec zvladnes i sam, nic na tom neni - zacni zevnitr z leveho dolniho rohu a postupne smerem nahoru, doprava a pak dolu odchlypuj gumu mimo ram, nejlip drevenym kolickem at si neposkrabes lak a neposkodis gumu. Okno ti zustane sedet na spodni hrane ramu a z venku ho vyndas. Nasazovani inverni postup. Klidne si to vyzkousej nedriv na starem okne. Na rozdil od lepenych oken se tohle da doma v pohode vymenit.

Technickou ti mohou odebrat kdykoli i kdyby si ji mel platnou. Podle me si tedy dostal technickou na 30dni na odstraneni zavad, protoze jinak by te museli odtahnout. Prijde mi ale zvlastni, ze by orezle lemy byly zavada branici v provozu vozidla. Podstatne je co mas v protokole. Proto na STK chodim sam, protoze vim co technik vidi a nevidi a muzu se s nim pobavit jak to resit. Byl jsem tam minuly tyden a dve lehke - netesnost motoru a predovodvky (klasika) a koroze kabiny ridice (taktez Libero klasika).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od vojta »

prasklinka je z levého kraje na straně řidiče - viz foto:
prasklina.jpg
prasklina.jpg (59.35 KiB) Zobrazeno 21792 x
s tou jsme subíka už pořídili a jelikož je v zorném úhlu řidiče tak ji pečlivě pozoruji a nijak se nerozlézá, takže z dalšího praskání bych strach neměl, ještě uvidím jak se to bude řešit...

..s technickou tou bylo podivné - po té co se ve vJ generálkoval motor mi tvrdili že to nebude problém ale v podstatě až na pečlivého technika se se mnou nikdo nebavil, samozřejmě sem počítal s tím že případně obdržím protokol a budu řešit už jen ty závady v něm napsané což by se v těch 30 dnech dalo i finančně nějak zvládnout. Výsledek je ovšem ten že zařídili jen emise (za jejichž zprostedkování jsem si musel 300 připlatit) a technickou údajně stornovali - o červenou nálepku jsem však přišel a dostal jsem od VJ jen vytisklou fakturu s poznámkou "STK - nelze silná koroze !!! "a propiskou připsáno: "č.sklo prasklé". Když jsem to chtěl nějak vysvětlit tak se pan Jeníček rozčiloval že se nemůžu divit a že v tomdle stavu to v podstatě ohrožuje bezpečnost silničního provozua že mi v podstatě ušetřil 600 za tk, že to můžu odstavit a až na to budu mít peníze a že si mam koupit tramvajenku...když sem se rozhodl že tedy s autem odjedu tak jsme s technikem ještě dostali vynadáno co lezeme na dvůr když má puštěné vlčáky, což jsme samozřejmě nemohli vědět.

Pro mě to bylo opravdu špatné jednání zvláště potom co jsem jim tam nechal 40tis za GO motoru, nejradši bych se tam už neukázal, ale mrzí mě že není moc kam jinam jet a ten technik který se autu věnoval myslím odved slušnou práci, pan Jeníček chtěl na mě vydělat ale ještě o něco víc.

Omlouvám se za trochu OT, muselo to ven :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od Ivo »

Zas tak hrozný to v Liberci není, udělal jsem dobré zkušenosti ve Stráži nad Nisou a ve Vratislavicích.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: přední sklo

Příspěvek od dědek »

Proboha Vojto ty jsi vysolil 40tis.Kč za opravu (GO) motoru a na STK tě vyhodili , protože kastle kvete jak louka v květnu. Proč jsi se dřív neporadil? Vždyť za tuhle cenu jsi mohl koupit něco pojízdného, zdaleka ne tak sežraného a hlavně spolehlivého. Třeba to Pepleho co mám teď já. Jinak opravdu každá puklinka a vystupující rez je nutné hned v počátku neutralizovat. Já si taky říkal , že tohle ještě nic není, až jsem jednou chtěl ukopnout sněhový klín za pravým zadním kolem a on upadnul i s kusem blatníku tak 25x30cm!!!. Na Liberu je nejháklivějšá spodek karoserie a držáky pásů nad motorem. Je to pak šílená piplačka to pak opravovat a nastavovat. Pokud to nezvládneš sám , je to pak dalších 40tisíc tomu, kdo se k tomu nechá ukecat. Takovou cenu už žádné Libero nemá. Pokud aspoň celou zimu nepotřebuješ 4WD (a v Liberci to určitě nehrozí ) je dneska mnoho dalších malých dodávek nebo kombi a mnohem méně náročnějších na ND (myslím cenově). A nakonec rada . Tam se už neukazuj(jinak si na tobě ještě smlsnou za úplné pitomosti (třeba elektrické naklápění světel) a vřele doporučuji poslat Libero na STK s někým, kdo se tím"živí". Určitě znáš někoho, kdo na STK za pětistovku vozí auta, která už nejsou úplně technicky dokonalá. Sám víš , zda-li ti zadek brzdí nastoprocent souměrně a proto jezdíš tak, že s tím počítáš ( Tohle ber jako příklad, ale může to být cokoliv jiného - loužičky pod motorem ,nějaká díra v kastli zespoda atd) Zkrátka na STK tě mohou vyhodit za fůru blbostí. I za to, že červené plexisklo na zadním mlhovém světle už nezáří novotou a je zašedllé, žárovka vevnitř zaprášená a svítí mizerně. To, že jsi ji ještě za dva roky co Libero máš nikdy nepotřeboval, na STK nevysvětlíš. A začneš-li shánět třeba tenhle blbej kryt, zjistíš, že nový za pětistovku stejně nikde nekoupíš. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od vojta »

dědek píše:Proboha Vojto ty jsi vysolil 40tis.Kč za opravu (GO) motoru a na STK tě vyhodili , protože kastle kvete jak louka v květnu...
..je to jednoduché, chtěli jsme prostě to naše liberko zachránit..zvažoval jsem dlouho jiný motor, ale nakonec jsem došel k tomu, že motor v super stavu stejně neseženu a stejně by se stále řešil...GO si to auto zasloužilo a neni natolik zrezlé aby neprošlo STK, právě ty zadní blatníky a uchycení pásu se vyvařili když byl motor venku, a přední lemy se dělají teď..a to že je peplebus v lepším stavu a že si v servisu napakovali je bez debaty :D

..někým protáhnout STK jsem chtěl, včera mi bylo řečeno že už je tam záznam že to auto neprošlo a tak do toho nikdo nejde - já však nemám žádný záznam a papír o tom že auto bylo u stk, proč neprošlo nebo jestli to bylo stornované... bduh.gif což mi rozhodně nepříde košér ani slušné jednání, až to bude vyvařené tak tam asi zajedu sám ať vím na čem sem...
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: přední sklo

Příspěvek od Karel »

dědek píše: I za to, že červené plexisklo na zadním mlhovém světle už nezáří novotou a je zašedllé,
I to se mi stalo a dali mi to do nebezpečných. Jemný brusný papír pod vodu celé jemně zdrsnit a přestříkat bezbarvým
lakem ve spreji. Výsledek mile potěší.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od Tuti »

vojta píše:..někým protáhnout STK jsem chtěl, včera mi bylo řečeno že už je tam záznam že to auto neprošlo a tak do toho nikdo nejde - já však nemám žádný záznam a papír o tom že auto bylo u stk, proč neprošlo nebo jestli to bylo stornované... bduh.gif což mi rozhodně nepříde košér ani slušné jednání, až to bude vyvařené tak tam asi zajedu sám ať vím na čem sem...
Jednání je to opravdu podivné - podle toho že ti vrátili peníze se dá usuzovat, že to bylo stornované. Každopádně ti ale nic nebrání jít na STK jinam, na to proč máš emise už odněkud hotové se tě nikdo ptát nebude. Když bys zase neprošel, tak aspoň budeš vědět s čím přesně. Sklo je jasné, to buďto musíš mít v cajku nebo to musí někdo "ošéfovat". Ale koroze je nebezpečná závada když jsou silně korodované nosné části nebo jsou v kastli díry s ostrými hranami. Udělat lemy je určitě v pořádku, ale možná je skutečný problém někde hloub - třeba i v rámu.
Rozhodně boj korozí na Liberu není jednoduchý a pro nás co ho nezvládáme sami ani levný. Ale už je to prostě tak, že ježdění stojí v každém případě mnohem víc než jen peníze za benzín - nové auto stojí balík na začátku, do starého ho nasoukáš postupně. Jestli ti to trochu přidá optimizmu - známý si před necelým rokem za necelých 400 tisíc koupil nový automobil (nejmenované francouzské značky), aby se na něj mohl spolehnout a po dobu záruky si užíval klidu. Jenže už dvakrát ho vezla odtahovka do servisu se závadou v elektrice (jednou se měnil kompletní kabelový svazek, podruhé nevím). Takže místo kýženého klidu už teď šílí z toho, co má udělat po záruce ... doplatit 200 tisíc a vyměnit za nové :?: nebo neustále platit opravy :?: a nebo si koupit starou Škodovku, kterou jakž takž udrží při životě sám :?:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: přední sklo

Příspěvek od dědek »

Ano přátelé, obě alternativy mám za sebou. Celý život jsem jezdil v silně oježděných pelušinách za babku a držel je při životě víceméně vlastním přičiněním. Po revoluci jsem dostal služebák a nic jsem neopravoval(ale stýskalo,se mi po tom) Pak přišla krize a auto mi vzali a já si koupil nové (Hondu Jazz), ale zase špatně.
Vůbec mi to auto nepřirostlo k srdci, snad právě proto, že jsem se v něm nemohl vrtat. Asi nejlepší alternativa je teď koupit auto sice ojeté, ale zase né tak staré a chvíli s ním pojezdit a za čas (teď mi to vychází po roce) zase prodat. To se dá skoro bez ztráty a když, tak s minimální. Teď mám VW Boru variant. Tu jsem koupil za peníze , co jsem dostal za octávku a ještě mi zbylo .To sice investuji do Bory na její vylepšení , ale je pravda, že origoš auta VW z Německa přeci víc vydrží než třeba Seat nebo Škoda, a je to i znát. O "francouzech" vím své. Epizodou (týden jsem vlastnil) R5 než se pokakala a šla odkud přišla. Několik známých má nějakého francouze a brečí . Jsou to opravdu krásná auta s mnoha vymoženostmi, ale co je to platný, když je to tak poruchové a velmi drahé na opravu. Velmi jsem pošilhával po citroenu Xsara Picasso, ale co naplat, když pán to prodával právě z důvodu značné nespolehlivosti. Libero je srdcová záležitost a já ho mám teď uložený a až napadne sníh , bude muset ukázat JIMNY co je v něm. Už se těším. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od covex »

Bohuzel nutno rici, ze i ve VJ Cars maji sve dny. Osobne mi prijde, by s Liberama nejradeji skoncili - holt mene majetna klientela a hodne prace.

Pokud vis kde s autem byli, tak se tam muzes zajit zeptat. Pokud nevis, proste nech opravit a zajed na STK sam. Jezdim do Dekry vedle CEZu a myslim, ze jsou tam celkem solidni technici. Libera uz tam i trochu znaji, tak na to nebudou koukat jak zjara.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od vojta »

díky za reakce, z technické jsem se právě vrátil a neprošel - mám jednu vážnou: stabilizátory přední nápravy a dvě nebezpečné: prasklé čelní okno a mlhovky - svítí příliš nahoru

včera jsem se byl ptát v AMT autoskla a moje prasklina zalepit opravdu nejde, nové sklo jsou schopni sehnat za 2850,- + cca 300,- práce - pokud by bylo na skladě tak do dvou dnů, na objednání prý 10dní.

zvažuju že bych ještě našel čelní sklo z nějakého vraku..jinak jsem byl na STK u tramvajového depa a jednání bych hodnotil jako vstřícné, mlhovky nějak pořeším - opět :) ..poradíte někdo s těmi stabilizátory přední nápravy? nikde jsem to tu nenašel..jde o 4 silenbloky na tyči stabilizátoru..dík moc
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od covex »

Stabilizatory vymenit. At uz to udela kterykoli servis nebo to udelas sam, jen to zase bude chvili cekani na dily (guma za 190/ks, kost stabilizatoru (plast) 1300/ks). Nevim zda je potreba menit i kosti. Pokud nechces k Jenickovi, kup dily a zajed k Halbichovi do Vratislavic. Neni to nobl, ale takovu praci zvladnou bez problemu.

Sklo kup nove. Za tu cenu se nevyplati davat tam stare. Stara skla jsou uz tzv. vypalena - proste UV degradovana. Hrozi jejich prasnuti at uz pri montazi nebo pri provozu.

Ano toto je STK Dekra.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: přední sklo

Příspěvek od Karel »

vojta píše:jde o 4 silenbloky na tyči stabilizátoru..dík moc
Tento poblém lze vyřešit nákupem nových dílů v Betahase, nebo se pokusit o opravu.
Přibližně v místech ozačených červenou barvou vyvrtat otvory asi 4mm.Nebo dle injekční
stříkačky jakou koupíš. Dobrá je 5 kubíků. Připravíš si epoxid nebo něco podobného
a do mezery mezi plast a gumu za pootáčení gumy stříkačkou natlačíš. Je li vymačkaná i vložka pro šroub
co má držet v gumně tak na soustruhu vytočit větší.
U samotných gum zeleně značené místo trochu odstřihnout a do objímky vložit kousek gumy /lina/ aby guma
pevně sevřela tyč stabilizátoru.
S touto nouzovou opravou jezdím na červeném 4 roky a ještě to zatím/nic moc/ drží.
Stabilizátor.JPG
Stabilizátor.JPG (87.39 KiB) Zobrazeno 21717 x
Doufám, že jem vystihl Tvůj problém a nepíšu O.T.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od vojta »

Karel píše: Doufám, že jem vystihl Tvůj problém a nepíšu O.T. :D
jojo, to je přesně ono, přijde mi že vůle je hlavně na těch gumách, kde by to mělo jít snadno utěsnit jak radíš, pak uvidím jaké vůle budou na těch plastech. ty se mi moc kupovat nechtěj..zkusím a uvidím, dík moc

to covex:

s tím novým sklem máš pravdu, jediný aktuální inzerát je opět pán z Kunčiny, který říkal že za tisíc korun bychom se dohodly, ale za ten kus cesty a nejistotu jestli bude sklo uplně v pořádku ten cenový rozdíl nestojí..

jinak jsem pro eliminaci problémů při další návštěvě raději strhnul fólie na předních sklech - ale lepidlo zatím jen u řidiče, protože na mě bylo těch výparů z perchlóru až až :) fuj
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: přední sklo

Příspěvek od Jarda »

XXcomputer.gif
Ten pán z Kunčiny, byl několikrát na srazu v M. T. Peple od něj bral nějaké díly na novější, myslím že je poctivý, neměl bych strach do toho jít, Jarda
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Odpovědět