Jak vrátit hever na původní místo?

E12 superdeluxe, standard
Odpovědět
kevinen
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 15, 2010 7:52 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od kevinen »

Prosím o radu jak dostat hever na původní místo pod prostřední sedačku, nebo možna rovnou fotku :-)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od covex »

Z podlahy jde plechova zarazka ve tvaru obraceneho J, na heveru opacne pridelany protikus. Hever se musi stahnout na minimalni vysku, Jcka dat proti sobe a pak jemne vysroubovat az se ta dve J zaklesnou.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
kevinen
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 15, 2010 7:52 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od kevinen »

Díky za radu.. ale nedaří se mi to.. V příloze posílám v jaké pozici končím...
Přílohy
můj konec
můj konec
IMG_2305.jpg (74.86 KiB) Zobrazeno 12253 x
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od michael »

Zkus to takhle :)
P10100999.JPG
P10100999.JPG (248.71 KiB) Zobrazeno 12248 x
Subaru Libero E12 r.v. 91
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od covex »

Jinymi slovy mas ho ve spatne krajni pozici, musis ho stahnout na minimlani vysku, nikolik vysroubovat na maximum.:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
honeyfree
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 11, 2012 8:21 am
Typ Libera: Libera
Bydliště: uk

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od honeyfree »

Hever se musi stahnout na minimalni vysku, Jcka dat proti sobe a pak jemne vysroubovat az se ta dve J zaklesnou.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od Tuti »

Mně umístění heveru na novějším nevyhovuje, mám pod prostřední sedačkou na míru dělaný box (na nářadí a pod.) a hever mu překáží. Takže jsem ho zabalil do igelitu a uložil jsem ho do náhradního kola pod auto. Je tam sice těžko přístupný, ale to mě celkem netrápí - na práci u baráku mám hever jiný a kdybych ho potřeboval na cestě, bude to stejně na výměnu kola a nebo v souvislosti s nějakou katastrofickou závadou, při jejímž řešení bych se stejně zaprasil tak, že už je jedno, jestli budu ještě vyndávat rezervu.
Mimochodem umístěním heveru a spol v novějším Liberu je docela žertovné ... dovedu si představit, jak někdo kdo Libero moc nezná musí na cestě měnit kolo a tak hledá a nachází - pod jednou sedačkou hever, pod jinou klika k němu, pod autem rezerva a klíč na její vyndání kdoví kde. To na starším je všechno pěkně pohromadě a v čistotě pod přední sedačkou. Tak aby jeho řidič nepřišel zkrátka, čeká na nepřipraveného ještě geniálnější fór ... zdvih heveru je moc malý na to, aby dostal kola 155/13 nad zem. Takže kdo s sebou nevozí špalíček, má výměnu kola zpestřenou bojovkou na téma "najdi v noci na dálnici cihlu" :mrgreen:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od Mis.us »

trochu se novějšího zastanu-pod přední sedačkou je baterka a chladič,kdežto u stašího je chladič vpředu.Stačí malej čelní náraz a už je kvůli rámu daným zároveň s karoserií na odpis. Novější je propinkanější,Japonec neni pitomec.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od Polevoj »

Tuti píše:Takže jsem ho zabalil do igelitu a uložil jsem ho do náhradního kola pod auto.
Mam to stejne, ale auto bylo koupeno bez origo heveru, takze toto reseni se nabizelo 8)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od covex »

Je to zajimavy napad dat hever do kola. Bojovka to trochu v novejsim je, klic na povoleni rezervy je stejny jako klic na matice kol, jen kdo nema tu matici osetrenou je bez sance ji po zimni solance rozmontovat a neukroutit plech, kterym je privaren zavesny sroub k ramu.

Kazdopadne by me celkem zajimalo reseni toho boxu pod sedackou, zapasim s tim taky, nektere veci tam mam pridelane, ale jinak vetsinou vozim prepravku ve ktere je zbytek veci aby to necestovalo po aute.

S tim zdvihem heveru to je celkem zvlastni. Davas hever do mist urcenych priruckou (strana 7-6)? To budu muset schvalne priste vyzkouset.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od vojta »

s autem jsme dostali neorigo hever takže původní umístění je nereálné, vozím dost nářadí a přendavání těžké tašky při změnách polohy sedaček už mě lezlo krkem, nakonec jsem sehnal podlouhlou tašku která se vejde pod prostřední sedačku a ani nevadí při překlápění dopředu, myslel jsem že ji budu nějak kotvit, ale jak je těžká tak se ani nehne - zkusím brzy dodat foto :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od Tuti »

covex píše: S tim zdvihem heveru to je celkem zvlastni. Davas hever do mist urcenych priruckou (strana 7-6)? To budu muset schvalne priste vyzkouset.
Čti pořádně - to se týká staršího :) Má úplně jiný rám, nožky pro hever na něm nejsou.

Box mám udělaný z naohýbané plastové desky tl. asi 4 mm, je vyměřený tak, aby nepřekážel sedačce v jakékoliv poloze a moc ani nohám cestujících. Jak je vidět z fotky, jistím ho pomocí festovných „pavouků“ (aktuálně 3, ale většinou tam jsou 4), které jsou nataženy prakticky naplno, takže snad i v případě nehody by mohly box udržet. Ale jistější a ani ne moc složité by bylo použít bezpečnostní pás i s orig. zámkem.
box1.jpg
box1.jpg (146.28 KiB) Zobrazeno 11769 x
box2.jpg
box2.jpg (148.4 KiB) Zobrazeno 11769 x
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od vojta »

pěkná práce hello2.gif vypadá super, jenom ty gumicuky dělají z profi designu provizorní kutilství, což je dost škoda, není mi jasné jak přesně bys to řešil s pásy, u své tašky jsem zvažoval uchycení nějakou karabinou ke spodní části sedačky, každopádně místo pod prostřední sedačkou je jako úložný prostor v liberu ideální :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vrátit hever na původní místo?

Příspěvek od covex »

Zajimave. Gumicuky taky vozim, ted jsou porad ruzne po aute, tak by mely sve misto taky.:) resit by se to dalo ale treba pomoci nejake zavlacky prisroubovane k noze sedacky. Stacilo by i na jedne strane - pokud je bedna presne pod sedacku, pak by se bez vytazene zavlacky vzpricila.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět