Rozdělovač, víko

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Tuti »

vodkos píše:... Ako auto vyslo zo servisu nemalo ziadny tah a dostalo k.o. do stromu od zadu a zadrelo kluku
bduh.gif Člověče ty píšeš že tomu nevím hlavu patu :mrgreen:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
s.pepin
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 25, 2015 8:44 am
Typ Libera: E12 1996
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od s.pepin »

Zdravím..pocházím z krkonoš a nejbližší servis subaru mám ve Dvoře Královém..dnes jsem se tam stavil,jestli by mi mohli objednat víčko rozdělovače a kabely..po půl hodině zkoumání počítače mi prodejce nabídl víčko za 22 500Kč a kabely za 3000Kč..tak jsem ho upozornil,že se asi spletl,zadal to číslo znovu a cenu mi zopakoval..když jsem ho upozornil,že je to tříválec a tak tam nemůže být pět kabelů,tak mě nepochopil..můžete mi prosím někdo poradit kde by se dalo víčko a kabely sehnat?
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od covex »

A co to bylo za servis? To byl Subaru servis? Nahrady se daji na nektere casti koupit, ale neni to zadna slava. Lze je ale objednavat i z netovych obchodu.
Kabely mam uz leta z Tesly blatna a funguji normlane (jako kazde je potreba na liberu je obcas vycistit aby se omezily svody). Vicko rozdelovace s palcem maji treba v elitu od nipparts: http://ecat.elit.cz/ArticleBrowser.aspx ... leTypeID=3

Je tam ovsem riziko, ze ti prijde neco co nepasuje. U Subaru se objednava podle VIN a je to tak temer vzdycky spravne.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Mis.us »

Víčko rozdělovače Ti můžu objednat i s kabelama. Ale spíš jen víčko a kabely si kup od tesly, jak píše covex. Vin nepotřebuju. Víčko stojí tušim něco okolo 600,- včetně slevy. Pokud máš zájem napiš mi do sz jméno a adresu s tel. čísem. Mihajl
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od dědek »

Víčko i kabely si můžeš objednat na MJauto. Tesla kabely za 290,- cena víčka je na dotaz. Tam jsem kupoval co jsem na Libero potřeboval já. Jinak z Vrchlábí je možná blíž do Liberce kde Subaru je v Pavlovicích, což je nedaleko obchoďáku OBI. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od covex »

Jo v Liberci je Subaru, ale objednavky na Libero moc nezvladaji, resp. se jim do toho asi moc nechce, protoze jim z toho zadny kseft nekouka. Aspon to je moje zkusenost.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
s.pepin
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 25, 2015 8:44 am
Typ Libera: E12 1996
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od s.pepin »

díky všem..myslím,že se do toho nechce nikde nikomu..když jsem řekl,že mám libero tak jen kroutili očima.. bduh.gif
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od vojta »

Já bych ještě zvážil jestli nejít do origo i kabelů, mají konektory zatavené takže se tam nedostává vlhkost, mě se po roce tesláckej kablík u cívky prostě rozpadnul - jinak jsou ty tesly pěkné ale chce to celé údržbu a covex tu někde doporučoval koncovky omotat samovulkanizační páskou - ideální moment to podniknout ještě než je tam dáš :)

tak ať to frčí :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Mis.us »

jak už jsem jistě psal. Co by kdokoliv cokoliv potřeboval na svý Libero ať starý, nebo nový, jsem k dispozici a téměř všechno seženu(jak starší tak fungl nový originál věci). Nelezu Vám do prdele a nevnucuju se, snažim se jen pomoct Kamarádům se stejnou vadou mozku-"Libero" (neni moc lidí co je opravujou) Mihajl
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Soptík Hřensko
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 136
Registrován: ned zář 20, 2015 11:25 am
Typ Libera: E12
Bydliště: Hřensko

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Soptík Hřensko »

Nešlo by použít víko rozdělovače z justyny nebo swifta? Tam se sice motor točí obráceně, ale úhlová rychlost palce mezi kontakty bude totožná, nemýlím-li se. Mám totiž dva motory EF12 a na každém je víčko trochu jiné. Na justynu má číslo 22162KA100, na Libero 22162KA200.
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Albedo »

Soptíku, vzhledem k jiným fyzickým rozměrům asi nešlo. Tedy nevím jak moc rozdílná víčka na motorech máš, ale mě zaslali omylem víčko na Justy I, a je většího průměru (myslím že to bylo až 1cm), a i dírky uchycení tudíž nesedí. Bohužel mou laxností mi zůstalo toto víčko už doma bez využití (pozdě jsem to zjistil, a nešlo to už vrátit).
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Mis.us »

Neuraz se soptiku,ale pokud mas e12 strikacku, tak ta ma jen jeden typ rozdelovace, takze je to kravina cos napsal. Na starym liberu byly dva druhy, ale lisily se poradim valcu, ale ne prumerem.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Soptík Hřensko
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 136
Registrován: ned zář 20, 2015 11:25 am
Typ Libera: E12
Bydliště: Hřensko

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Soptík Hřensko »

Určitě se neurazím, naopak. Jakákoli rada či poznámka je brána tak, že ji vyřkl skutečný odborník na libero. Mimochodem tvůj vzkaz k výměně motoru včetně převodovky jsem registroval až po výměně samotného motoru, takže už mě liberátor jezdí bez motorových potíží a na prudký rozjezd mám pocit že se zvedá na zadní. Ale co se těch víček týče, tak na původním motoru bylo skutečně jiné do výšky. Průměrem i dírama sedělo, ale bylo prasklé. Na "novém" motoru jsem tedy víko nechal. Našel jsem nové http://autodily.mjauto.cz/subaru/libero ... 27005.html, snad bude sedět, pač cena je příjemná. Nevím ale jestli za tuhle cenu to bude i s krytem halovky.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Mis.us »

Jestli si ho objednal, tak sedet nebude. Prijde na justy, uvidis. Na libero sezenes jen od densa original. V tech katalogach je neuveritelnej bordel to je jedna vec a druha vec je ta, ze na libero se temer nic v druhovyrobe nedela. M
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Albedo »

Jak píše Mišus, přesně tohle víčko jsem také objednal, a až když nesedělo na mé Liberko, tak jsem prověřoval a zjistil že to je na Justy I. Od té doby se mi tu válí... :D
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Soptík Hřensko
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 136
Registrován: ned zář 20, 2015 11:25 am
Typ Libera: E12
Bydliště: Hřensko

Re: Rozdělovač, víko

Příspěvek od Soptík Hřensko »

Víčko jsem neobjednal, to původní zatím drží. Počítám, že toho pak bude potřeba víc na shánění, než jen víko. Zatím se budu učit na druhém liberu, jak toho co nejmíň zničit při rozebírání a zkoumání, de, kam co a jak vede.
Odpovědět