Stránka 1 z 1

Gufero na klice - výměna

Napsal: čtv lis 10, 2016 3:49 pm
od stenlyman1
čau liberáci. Mám takový problém. Teče mi gufero na klikovce. Chci to vyměnit. Předpokládám, že doma v garáži tohle nezvládnu. Jak moc složitá operace to je u liberka? př. na co si dát pozor?

díky Stenly

Re: Gufero na klice - výměna

Napsal: čtv lis 10, 2016 8:30 pm
od Lubomír
operácia je zvládnuteľná aj na parkovisku pred činžákom, (ovšem za silného nadávání na ty japonské ručičky) vyskúšané.
po vyheverovaní Liberka na obrubníkové tvárnice a dmontování krabice filtra vzduchu sa dá prevodovku uvoľniť na silentblokoch, rozstykovať motor od prevodovky, vyheverovať prevodovku nahor, motor spustiť dolu(ostane na jednom silentbloku, takže podložiť!), demontovať spojku a potom aj zotrvačník a je prístup k výmene gufera. Je vhodné preveriť stav (opotrebenie) spojky, prítlačáku, malé ložisko pre koniec hriadeľa prevodovky v klukovke vymeniť, doporučujem a výmenu gufera na vstupnom hriadeli prevodovky a preveriť stav spojkového ložiska (vyprať v benáli, premazať - ale namazaním neomládne...) ja som ho tam nechal, bolo v poriadku, iba iba špinavé, dodnes je ticho.
No a zmontovať.
Z jamy sa to určite robí lepšie, hlavne v zimnom období sa vyvaľovať na parkovisku je tvrdý šport... ale zase vykurovaná montážna jama je sen mnohých Liberákov, že?

Re: Gufero na klice - výměna

Napsal: čtv lis 10, 2016 8:46 pm
od stenlyman1
že parkoviště :D jsi zabil :)))) no mám garáž...ale asi to nechám mechanikovi. Takže motor musí ven. No ale mám za to že to teče na pravé straně. Od řemenice.

Re: Gufero na klice - výměna

Napsal: čtv lis 10, 2016 10:05 pm
od dědek
A pozor! Teče ti skutečně motorový olej guferem? Nemáš děravý olejový filtr? Dědek

Re: Gufero na klice - výměna

Napsal: ned lis 13, 2016 12:09 pm
od stenlyman1
Ne filtr to není...ta sranda s díravým filtrem už se mi taky stala, proto jsem nainstaloval kryt proti kamínkům - květináč :D ...U řemenice je to kolem dokola od oleje...ale potečená je i vana ( tu jsem ale už jednou přetěsnoval) a převodovka. Ono to ruzně ztéká a je těžké lokalizovat odkud. Není to hruza, ale zustavají po mě loužičky...ale jen když jezdím. Když auto stojí tak nic netěče tak podle toho soudím, že je to gufero. No vidím to asi tak že motor bude muset stejně ven, ale na to si netroufám

Re: Gufero na klice - výměna

Napsal: ned lis 13, 2016 2:39 pm
od Mis.us
spíš něž gufero na klice to bude gufero vodní pumpy. Nad rozvodama je odtokovej kanálek, kterym olej chčije přímo k řemenici. pokud nebudeš měnit gufero od klikovky za setrvákem, tak se to dá všechno celkem pohodlně dělat na autě. Ted jsem dělal libero s timhle problémem, ale je pravda, že tam bylo v háji i gufero od klikovky to co je hned pod vodní pumpou. Udělal jsem komplet prsa i vanu, vačkový gufero a nový rozvody práce na dva dny, pokud to má za něco stát a vypadat (vše očistit, namazat apd.) m.

Re: Gufero na klice - výměna

Napsal: ned lis 13, 2016 7:47 pm
od stenlyman1
Aha...dík za tip! :) sakra nebýt tak daleko tak jezdím s opravama za tebou :) apropo neví někdo o někom v okolí Zlína kdo dělá liberka? po mé poslední zkušenosti se to bojím jen tak někomu dát.