Problém topení

E12 superdeluxe, standard
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Typ Libera: E12
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém topení

Příspěvekod Albedo » čtv led 12, 2017 8:53 am

Machy, myslím že v pojistkách má každé topení svoji pojistku. Z hlavy teď nevím jak je to na hlavních pojistkách pod šajtrpákou, tam možná budou na jedné, ale to by asi nešlo víc věcí. Juknu jak budu doma u počítače.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996

covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Typ Libera: novejsi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod covex » sob led 14, 2017 4:57 pm

ad cisteni sodou: ted jsem to zkousel na leta zahnojene termosce od caje a fakt to funguje, normlne jsem tam nalil ocet a lzici sody a vysumelo to a termoska jako nova - predtim jsem zkousel mechanicky, horkou vodou, jen ocet a nic...

ad pojistky: Normalni topeni je pojistka 1, zadni topeni pojistka 13 a 14 - u toho je to nejake zamotanejsi ale prijdou mi slusne oddelene.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální

dědek

Příspěvekod dědek » sob led 14, 2017 7:05 pm

A ještě jeden návod jak krásně vyčistit el. konvici na vodu od kamene a dalších sajrajtů. Zkoušel jsem ocet, sodu a další, ale nejlepší je použít docela obyčejnou kyselinu citronovou. V porcelánce se to používá jako ztekucovadlo a tak jsem tam toho našel pytel. Stačilo dávku lžíčku kávovou a nechat přejít varem. Hodně za....nou konvici pak tento proces několikrát zopakovat a budete žasnout jak se konvice( nejen topná spirála , ale i plastová nebo kovová nádoba vyčistí. Navedl mě k tomu jeden starý pán, který léta v porcelánce pracoval. Určitě to pomůže i celé chladicí soustavě v autě. Před mnoha lety se v drogerii prodával i takový přípravek , který na konci letní sezony( tehdy se na léto používala čistá voda a na zimu voda s Fridexem neboť hlavně u škodovek v létě při cestě k moři- tehdá do NDR na Rujanu naředěný Fridex v autě daleko dřív vařil než obyč.voda. Napodzim se člověk velmi divil, jak za léto všechno zrezavělo a tak po vypuštění se znova nalil do chladicí soustavy ještě jednou roztok toho přípravku s obyč vodu (v místech, kde tekla z vodovodních kohoutků dost tvrdá voda, použila se voda destilovaná. Auto se projelo a vše vypustilo( a člověk žasnul jaké hnědé bahýnko z motoru vyteklo.Tohle někdo opakoval i dvakrát, až třikrát ( např u Š 1000 a Š 100) a pak teprve fridex s vodou na mínus 15st.C. Já však měl skoro vždy smůlu, že moje auto bylo uvnitř rezavý jak liška. To si myslím i způsobovalo vaření v létě. Dědek
Subaru Justy AWD r. 2007
škoda yeti 2.0TDI 2012

Mis.us
Typ Libera: KJ8 a FA8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mis.us » sob led 14, 2017 7:55 pm

Pojistky jsou sice zvlášť, ale bacha, přední topení většinou nejde proto, že jsou přepálený odpory na kazetě přímo v topení. Samozřejmě co se dělá první, je, že se prohlídnou pojistky (front heater). Pod radičkou jsou jen pojistky: hlavní pojistka od baterie, dobíjení, vstřiků a u modelů SR pojistka šíbru. Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX(KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR(FA8) 40kw 1993
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-NR(FA8) 40kw 1996
Subaru 1.8 GL 4WD turbo 3D 88kw 1986
Subaru 1.8 GL 4WD RX turbo 3D 100kw 1987
Subaru impreza 2.0 GL AWD combi (GF8)85kw 1997

Zpět na „Dotazy na Libero „mladší“ > 93“