Točící se kolo při neutrálu

E12 superdeluxe, standard
Odpovědět
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Točící se kolo při neutrálu

Příspěvek od Albedo »

Tak jsem dnes přizvedával vzadu vlevo auto heverem, abych vypustil kolo a nalil do něj směs Herkulesu (lepidlo na papír) s vodou - mimochodem, dělám to když mi někde mírně uchází kolo, a není zjistitelné kde, po aplikaci směsi (Herkules - voda 1:1) to krásně utěsní i tzv. řídkou gumu....
Ale zpět k věci, nastartoval jsem s vyřazenou rychlostí (potřeboval jsem foukat 12V kompresorem, tak aby mě to nevyšťavilo baterku), a kolo stále na heveru, nezabrzděné abych s ním mohl točit a směs se rozlila všude. No kolo se nastartováním normálně roztočilo, rukou to zabrzdit nešlo, točí se celkem fest. Když ale auto stojí na zemi, tak nejede. Jak je možné že se to od motoru normálně točí? S neutrálem :o To asi nebude v pořádku, co? Může s tím mít souvislost ten můj špatně ukazující tachometr?
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Točící se kolo při neutrálu

Příspěvek od covex »

No na neutral predpokladam nemas seslapnutou spojkou, takze motor je pripojeny k prevovodce a v ni se normalne toci ozubena kola od spojky. Dovedu si predstavit, ze skrz olej se roztoci i kola - neco jako viskozni spojka. Jak je na tom olej v prevodovce? Neni treba nejaky moc husty?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Točící se kolo při neutrálu

Příspěvek od Albedo »

No, možná to tak je, ale nikdy jsem se s tím právě u žádného auta nesetkal, takže mne to celkem překvapilo...i ta síla a rychlost, co to kolo má. Jsem měl za to, že se v té převodovce ty "víry" nějak vzájemně ruší, nebo jsou tam nějaké přepážky, aby se tohle nedělo. A ani mi nepřijde že ta plocha těch soukolí je taková, aby to přeneslo takovou energii. Ale samozřejmě to nevyvracím. Olej tam mám Total Transmission SYN FE 75W-90.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Točící se kolo při neutrálu

Příspěvek od covex »

Nevim, je to jen teorie, musel by to zkusit nekdo na heveru, ja mam obvykle ve vzduchu jen jedno kolo a jeste bez zapnuteho motoru.:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Točící se kolo při neutrálu

Příspěvek od Mis.us »

Je to uplne normalni jev. Prevodovka se pri neutralu a odslaply spojce jak uz psal covex uvnitr toci a svete div se i ozubeny kola na diferencialu jsou unaseny, takze kdyz das kolo do vzduchu bude se tocit. M
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Odpovědět