Stránka 1 z 1

Točící se kolo při neutrálu

Napsal: sob pro 16, 2017 9:42 pm
od Albedo
Tak jsem dnes přizvedával vzadu vlevo auto heverem, abych vypustil kolo a nalil do něj směs Herkulesu (lepidlo na papír) s vodou - mimochodem, dělám to když mi někde mírně uchází kolo, a není zjistitelné kde, po aplikaci směsi (Herkules - voda 1:1) to krásně utěsní i tzv. řídkou gumu....
Ale zpět k věci, nastartoval jsem s vyřazenou rychlostí (potřeboval jsem foukat 12V kompresorem, tak aby mě to nevyšťavilo baterku), a kolo stále na heveru, nezabrzděné abych s ním mohl točit a směs se rozlila všude. No kolo se nastartováním normálně roztočilo, rukou to zabrzdit nešlo, točí se celkem fest. Když ale auto stojí na zemi, tak nejede. Jak je možné že se to od motoru normálně točí? S neutrálem :o To asi nebude v pořádku, co? Může s tím mít souvislost ten můj špatně ukazující tachometr?

Re: Točící se kolo při neutrálu

Napsal: sob pro 16, 2017 10:01 pm
od covex
No na neutral predpokladam nemas seslapnutou spojkou, takze motor je pripojeny k prevovodce a v ni se normalne toci ozubena kola od spojky. Dovedu si predstavit, ze skrz olej se roztoci i kola - neco jako viskozni spojka. Jak je na tom olej v prevodovce? Neni treba nejaky moc husty?

Re: Točící se kolo při neutrálu

Napsal: sob pro 16, 2017 10:29 pm
od Albedo
No, možná to tak je, ale nikdy jsem se s tím právě u žádného auta nesetkal, takže mne to celkem překvapilo...i ta síla a rychlost, co to kolo má. Jsem měl za to, že se v té převodovce ty "víry" nějak vzájemně ruší, nebo jsou tam nějaké přepážky, aby se tohle nedělo. A ani mi nepřijde že ta plocha těch soukolí je taková, aby to přeneslo takovou energii. Ale samozřejmě to nevyvracím. Olej tam mám Total Transmission SYN FE 75W-90.

Re: Točící se kolo při neutrálu

Napsal: ned pro 17, 2017 4:20 pm
od covex
Nevim, je to jen teorie, musel by to zkusit nekdo na heveru, ja mam obvykle ve vzduchu jen jedno kolo a jeste bez zapnuteho motoru.:)

Re: Točící se kolo při neutrálu

Napsal: pon pro 18, 2017 8:08 pm
od Mis.us
Je to uplne normalni jev. Prevodovka se pri neutralu a odslaply spojce jak uz psal covex uvnitr toci a svete div se i ozubeny kola na diferencialu jsou unaseny, takze kdyz das kolo do vzduchu bude se tocit. M