Stránka 1 z 4

Nepravidelná střelba

Napsal: pát dub 13, 2018 12:43 pm
od kraxna
Zdravím liberisty, ¨
nedávno jsem koupil liberko s motorem po GO a po všech možných kontrolách a výměnách jsem bezradný... jediné co jsem nevyměnil, neboť neumím nikde sehnat, je indukční cívka.Jakmile polechtám plyn tak chcípne.. jako by se chtělo vrátit.. Nevíte si s tím rady? mám pocti, že to může být jedině elektrikou.

Pro představu: rozvody sedí, benzín jde, tlaky 12+- všude, rozdělovač, palec a víko vše vyčištěné, kabely a svíčky nové(kabely jsou na rozdělovači správně), benzín nový

přikládám video chodu motoru-v celém rozsahu nastavení předstihu je to špatné(ale když je rozdělovač maximálně pootočený doprava je to nelepší)
https://www.youtube.com/watch?v=l1Ab7Brm43Q

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pát dub 13, 2018 1:40 pm
od kraxna
popřípadě, nemáte někdo na prodej či půjčení funkční indučku?

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pát dub 13, 2018 4:12 pm
od Tuti
Na vyzkoušení by ti postačila i indukčka třeba z Felicie, ale podle mé zkušenosti se slabou cívkou auto špatně chytá, ale když už chytne, tak jede. Podle toho videa a chcípnutí po přidání plynu bych spíš hledal chybu v benzinu - tlak a množství, vstřikovače. Taky by neškodilo vyptat se předchozího majitele, jak se auto chovalo před tou "generálkou".
Jistá je jen jedna věc - dokud Liberu budeš říkat kraxna, tak ti nepojede.

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pát dub 13, 2018 5:57 pm
od covex
Z toho videa mi teda neprijde, ze by to vubec poradne nastartovalo.

Zrovna nedavno tu soptik resil prasklou membranu na vstrikach, pokud je membrana totalne v haji tak palivo misto do vstriku tece to sani a za chvili se to treba uchlasta. Pokud svicky hazeji jiskru, kdyz jsou venku, tak si nemyslim, ze by se na civce dalo neco extra resit.

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pát dub 13, 2018 7:27 pm
od kraxna
Tak indučku jsem vyzkoušel dneska z jiného libera(nepojízdného, takže mohla být taky v prdeli) a chovalo se to stejně. Před generálkou bylo auto v naprostém pořádku kromě nějaké spotřeby oleje a klasických incidentů s rozdělovačem.

Ty membrány se dají zkontrolovat nějak vizuálně? ještě jsem vstřiky neměl venku a nevím jak je to stavěné..

Jinak ten motor mi přijde že jede spíš na dva válce a občas si bouchne ten třetí(což by mohla být ta nespálená směs)---> Chápu tedy že mi do sání místo vzduchu camrá benzín? Taková směs benzínu s benzínem? :lol:

Kraxna je pseudonym, který jsem si vysloužil svým příijmením, nikoli Liberko... to dostane jméno až jakmile bude jezdit 8)

A děkuji všem za pomoc při řešení mého problému :)

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pát dub 13, 2018 7:44 pm
od Albedo
A určitě máš zapojeno správně pořadí z rozdělovače na válce? Podle zvuku a střílení to vypadá na zapalování. Skoro jak když jsem to jednou taky nechtěně přehodil.

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pát dub 13, 2018 7:58 pm
od kraxna
Opravdu je to správně, zoufale jsem se taky snažil to přehazovat a v něco doufat :lol: Ale marně :x

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: sob dub 14, 2018 8:17 pm
od Soptík Hřensko
Ahoj, zkus při nastartovanom motore odpojit hadičku z regulátoru tlaku paliva na levé straně vstřikovací lišty. Pokud z regulátoru bude kapat benzín, je děravá membrána. Pokud poteče, je sežraná úplně - měl jsem obě varianty. U té druhé, kdy byla membrána sežraná úplně to mělo podobné příznaky - po rychlém sešlápnutí plynu to zdechlo. Tento postup mám od Misuse. Pak se mi taky stalo, že byla prdlá gumička na prvním vstřikovači a když tlačilo čerpadlo, všechno to nachcalo rovnou do válce

viewtopic.php?f=13&t=1678&start=40#p27593
viewtopic.php?f=13&t=2486#p27826
podtlak.jpg
podtlak.jpg (146.95 KiB) Zobrazeno 4834 x

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 5:02 pm
od kraxna
Tak při nastartovaném motoru s mým kolísavým chodem a odpojenou hadičkou žádný benzín necamrá, každopádně, když jsem si k hadičce čuchnul, benzín jsem cítil. Je tedy možné, že je tam jen tak malá dírka, že do hadičky se dostanou jen výpary?

S tím vstřikovačem... tu prasklou gumičku uvidím zvenku či je někde uvnitř a nedostupná? nejsem zrovna doma, tak můžu jen spekulovat.

Rád bych totiž koupil jen gumičku neboť ať hledám jak hledám, celé vstřiky jsem nikde nenašel a ani ten regulátor. Máte nějakou stránku, klidně i zahraniční, kde nakupujete díly na svoji krabičku? :mrgreen:

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 5:57 pm
od Soptík Hřensko
Ahoj, zrovna ten regulátor jsem koupil na DX.COM? Už nevím přesně, ale eBay je toho taky plný a originál by se taky určitě dal v Subaru objednat. Gumičky na vstřikách bez demontáže určitě vidět nejsou. Nejlepší je celou vstřikovací lištu demontovat z prsou - tuším asi dvě nebo tři matky - dej pod ní nějakou misku a otoč klíčkem do druhé polohy, aby seplo čerpadlo - nestartuj. Jestli ti z lišty poteče benzín, je některý z ventilů v háji. Jestli nepoteče nic, hledej chybu dál...

Tady je video, jak to je se špatným vstřikem, video je asi 2x zpomaleno, jinak je to docela rychlost https://youtu.be/VnXUUDhSYqs
Byla to špatná gumička i vstřik

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 6:14 pm
od Mis.us
ja to nečetl cely... Nemáš tam náhodou víčko rozdělovače z justy? M

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 6:33 pm
od Mis.us
Jedna se podle mne o auto " drum line ", do který ho se sral ten, kdo neví... M.

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 6:42 pm
od kraxna
Ano, je to drumline... to, jestli je víčko z justy nerozeznám, ale možné to asi je - je v nich nějaký zásadní rozdíl? (posunuté ty 3 konakty třeba o nějaký úhel.... netuším :?: :?: ) Zkusím udělat pokus čůrajících vstřiků a uvidím co z toho vyplyne :lol:

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 6:46 pm
od Mis.us
Ano u víčka z justy maj posunutej uhel kontaktu, ale pasuje, takže tak. Odkud si? Klidně bych ti ho zprovoznil. M

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 6:48 pm
od covex
Pise Ostrava.

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 6:51 pm
od kraxna
Jsem z ostravy, Díky tedy za informaci Mišusi, dává to smysl, a s největší pravděpodobností to bude řešení... když jsem otáčel s rozdělovačem, jako by chtěl ještě dál, ale nejde to(taky jsem úplně vyndal ten šroub a točil jsem až za štelovací rozsah.. dál se mi to už ale zastavilo o blok nebo něco) zkusím sehnat víčko a přehodit to.. doufám, že už bude chtít do otáček. S liberáckým předstihem :lol:

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 6:55 pm
od Mis.us
pouze originál a není náhrada. Je to od ND ( nipon denso) víčko z justy tam jde, ale jinác to s nim zapaluje. Klidně zkus starší víčko, jestli tam mas Nějakého kolegu. M. (Píšu na mobilu, sorry)

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: pon dub 16, 2018 7:55 pm
od Mis.us
Kutilove :evil:

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: úte dub 17, 2018 8:23 am
od kraxna
Ještě mám jednu otázku. Při hledání a zkoušení vyřešení moji závady mě napadlo, ze by mohla být hridelka(s těma dvěma kolikama) na rozdělovači mohla být nasazena špatně ( o 180 stupňů)

Tak jsem se tam teda snažil rozdelovac nacpat opačně... nešlo mi to

Takže nastává otázka.. jde nasadit tak i tak? Nebo to nelze vůbec?

Re: Nepravidelná střelba

Napsal: úte dub 17, 2018 8:24 am
od kraxna
Nechci být za úplného debila :lol: