LPG a vše co je s tím spojeno

E12 superdeluxe, standard
kubajs
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 10, 2006 9:02 pm
Bydliště: praha 6

LPG a vše co je s tím spojeno

Příspěvek od kubajs »

přemýšlim o lpg na libero r.v.97 a nevim kam dát nádrž na plyn,máte někdo lpg a kolik vás stála přestavba,jak to jede a kolik žere,benzínu mi žere kolem 6ti tak si řikam že do 10 ti bych se vejít měl ,případně nemáte někdo starší lpg?díky Kubajs
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

To ti zere docela malo.. radsi bych do toho nevrtal. Jinak prestavbu na plyn delali tusim jednomu cloveku ve VJCars tak tam zkus zavolat. Osobne si ale myslim ze to Liberu moc sluset nebude.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
kubajs
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 10, 2006 9:02 pm
Bydliště: praha 6

Příspěvek od kubajs »

hm akorát jezdim na chatu levnějc transitem,takže se na bobíka furt práší před barákem
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

Dokud neni 30cm snehu tak se da jezdit s tranzitem no.. pak se musi nalozit tri pytle cementu a pri 50cm se oprasi libero. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
kubajs
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 10, 2006 9:02 pm
Bydliště: praha 6

Příspěvek od kubajs »

tak tak hrabe i v zatáčce na trojku,na trávě se málokdy rozjedu bez tlačení,ale zas může foukat vítr jak chce :wink:
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

já chci dát LPG nádrž pod podlahu a vpřípadě že to nepůjde tak pod zadní sedadlo.mám totiž jen dvě řady sedadel a to zadní je posunuté o délku sedáku dopředu,tak je podním místo.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: kam dát nádrž lpg

Příspěvek od Karel »

kubajs píše:přemýšlim o lpg na libero r.v.97
Skus http://www.autogascentrum.cz/ byl jsem u nich na školení a jsou snad nejlepší.Po domácku to rači neskoušej musíš mít revize a kontroly pro STK. V případě že to máš na černo a budeš mít nehodu /vyšetřováno policií/ pojišťovana bude dělat problémy.Zabudovat se asi musí i zařízení, které oblbne ŘJ/emulátor/.Ani si teoreticky nedovedu představit jaký systém plnění motoru by byl nejvhodnější snad vstřik kapalného plynu?Je tam víc úskalí.První problém nastane co s čerpadlem na benzín ? nechat stále běžet, nebo odpojit?Když budeš mít celoročně v nádrži 5l benzínu na dojetí a případně na start tak se v tomto malém množství asi možná brzy zničí :!: Spoj se s nima ochotně Ti poradí :idea: ale spíš Ti to rozmluví.
la.gif
K.
:shock:
Naposledy upravil(a) Karel dne sob pro 02, 2006 7:03 pm, celkem upraveno 1 x.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

U "nového" je na nádrž LPG docela prostor pod podlahou. Ale musíš toho hodně najezdit, aby se "vrátila" základní investice, která je dost mastná. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

sám to dělat určitě nebudu,ale chci aby to bylo podle mích představ. ještě nevím kam dát hrdlo,do nárazníku ani blatníku ho nechci a v interieru asi být nesmí... jinak ofiko přestavba by měla stát od 20000Kč
LPG mám i v legacy a tam se mi vrátilo asi za půl roku.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Vím o Liberu, které jezdí na plyn, ale to je starší typ. U nového to bude větší problém, systémy pro vstřikové motory jsou mnohem složitější (a dražší). V motorovém prostoru Libera to navíc komplikuje málo místa a není to zrovna standardní model, moc nevěřím, že by se to s přihlášením pořídilo za 20 tisíc.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mira
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte pro 05, 2006 11:37 am
Bydliště: Kostelany

Příspěvek od Mira »

Hlásím se do klubu. Libero jsem viděl na obrázku a moc se mi líbilo, tak jsem se stal v květnu 06 majitelem. O plynu taky přemýšlím. Už bych měl asi půlku zaplacenou.
A teď k věci: Myslel jsem si, že největší problém bude vnější nádrž, ale známý co má servis říkal, že se běžné nádrže do rezervy dají montovat i bez krytí ze spodu. Vstřiky má LIBERO do sání, takže problém by prý být neměl. Benzínové čerpadlo běží pořád, od toho je tam vratka. Proto se nesmí jet bez bezínu. Čerpadlo se benzínem maže, v podstate v něm plave, bez benzínu se zadře.
Cena i s montáží caa 27,000.
tak už bez
Loser
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 09, 2007 9:14 pm
Bydliště: Janovice 561, okr. F-M

Příspěvek od Loser »

A kde maš umistěnou nádrž???
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

našel jsem na polském fóru:

[quote="Bartel"]PIERWSZY! PIERWSZY! ;-)
Komondorowóz został od dziś gazownikiem. Instalacja na włoskich podzespołach - mixer Tomasetto.
Butelka 34 litry w miejscu koła zapasowago, obok, za przednim chlapaczem, zawór do napełniania.
Zdjątka jutro albo nieco później, jak zrobię. Pozdrawiam jeżdżących na LPG i etylinie - byle nie na gazie :roll:

Bartel

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Loser píše:A kde maš umistěnou nádrž???
"Butelka 34 litry w miejscu koła zapasowago"
Polsky neumím, ale řekl bych že je místo rezervy...
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Amatérskou zástavbu nedopručuji.Můj nadřízený byl:
http://www.autogascentrum.cz/
Tam by se dalo sehnat víc informací.A existuje na jejich nebo podobných stánkách vzoreček,kam se dosadí předpokládaný počet km/rok,atd.atd. a vyjde návratnost.A s toho se dá již poznat,jestli se to vyplatí.
K.
:cry:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

plyn za 10 000

Příspěvek od ix »

přemejšlim že když už budu mít v jednom liberku starej motor (s karbošem), tak že ho nechám předělat na plyn. mělo by se to vejít sakum prdum do desítky (ale už je prej 2,5 roku nedělal - na zmíněných stránkách). tím pádem ušetřím na rošádě motorů (v lepšim nechám ten "horší")

kdo tu má plyn? jaký jsou zkušenosti, spotřeba?
Uživatelský avatar
Vlado
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř kvě 03, 2006 2:35 pm
Bydliště: Lieskovec okr. Zvolen

Příspěvek od Vlado »

Asi myslis plyn v Liberku.
Ja ho mam vyse dvoch rokov vo Felde a neviem si vynachvalit. Taku malu nevyhodu ze klesne vykon max. o 5% a kazdorocne s nim idem na prehliadku, uplne zatienia polovicne naklady na palivo. Spotreba plynu je max. o 1liter viac ako benzinu, a benzin tiez treba par krat do roka natankovat, lebo pri -15°C ho treba trochu zohriat az potom prepnut na plyn, a startujem vzdy na plyn.
Po 1 a pol roku sa mi naklady vratili a uz sa nerozhodujem ci idem niekam autom, autobusom alebo vlakom.
Vlado.
jjou
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:21 am

Re: LPG a vše co je s tím spojeno

Příspěvek od jjou »

Také jsem o tom LPG na Libero uvažoval. LPG stojí 32 - 35 tis. Podle výrobce LPG. Jinak nádrž na místo rezervy. Uvnitř by zavazela. Rezervu pak na přední rám.

JK.
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Re: LPG a vše co je s tím spojeno

Příspěvek od michalson »

LPG mě zkrachovalo na tom že od roku 2008 jsou jiné schvalovací předpisy a libero už nelze tak snadno legálně přestavět. Pokud by někdo našel byrokratickou cestu jak to přihlásit určitě by některým z nás udělal radost.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a vše co je s tím spojeno

Příspěvek od Pajas »

Doporučuji se zeptat ašíce. Napiš mu na SZ
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Odpovědět