kam dát CB

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

kam dát CB

Příspěvek od Jarda »

XXcomputer.gif

protože v novějším typu, je místa daleko méně než bylo v broučkovi, tak jsem řešil kam co upevnit a dopadlo to takhle:

Obrázek

oddělal jsem popelník a zapalovač a na jejich místo přidělal CB. popelník nepotřebuji a zapalovač jsem přidělal do přihrádky pod rádio.
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

No a jak si zvykáš na to málo místa :?: :twisted:
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Na setkání jsem si všiml (a zapoměl zeptat) , že několik Liber, včetně "německých , bylo vybaveno tím přístrojem, co ukazuje naklánění na jednom "budíku" na stranu a druhém "do jakého kopce" jedu (nebo "z"). Kde se to dá splašit? Nebo jste to všichni dovezli v červnu ze "zájezdu" do Německa?. Vědel jsem, že jsem to viděl na nějakém obrázku a už to vidím kde. Jak Jarda přidělával CB. Dědek
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

XXcomputer.gif

jak jsem kupoval liberko tak jsem dostal povolení z jednoho vraku vitary si náklonoměr vytáhnout. Petr ho dostal myslím k vánocům. jinak si zadej do vyhledavače nákonoměry a někde jej najdeš.
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
pb
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 17, 2005 3:16 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

náklonoměry

Příspěvek od pb »

Nebylo by lepší tohle?

http://www.mikrotechna.cz/html/gyroskop.htm

a přidat k tomu i vario...
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Patrik 1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: pon srp 20, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Patrik 1 »

Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

ad CB - on to v čechách ještě někdo používá? uvažuji taky o zabudování, ale na všech kanálech ticho... :(
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinekk »

Niekedy v budúcnosti uvažujem aj ja o CB (Ale najskôr musí byť autíčko :? ). A tiež si kladiem rovnakú otázku. Má to vôbec význam? Samozrejme, na Liberáckom zraze je využitie jasné, ale v bežnom živote?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

"Na všech kanálech ticho....." To je slovo do pranice. CB stále žije a má své příznivce. Má to však jeden háček. Na provoz v autě je třeba trochu lepší vybavení než na "vysílání někde z kopečka". Chce to opravdu dobrou mobilní anténu ( a trochu i platí- čím delší tím lepší,) dobře přizpůsobenou (SWR max . 1,1) a slušné rádio. Takové ty laciné (Danita a pod) sice přijímají a vysílají , ale je to stejné jako se vším. Za víc peněz víc muziky - tedy pokecání. Na srazy stačí samozřejmě Formel za pětistovku. To je spojení max pár km. CB je však využitelné hlavně pro sehnání pomoci v případě nějakého průšvihu(dopr. nehoda, zatarasená cesta polomy za velkého větru, velká voda, ale bloudění bez mapy atd. Vím všichni řeknete mám mobil, ale z vlastních zkušeností vím, že když ho člověk nejvíc potřebuje , je na něm "vyhledávám síť" a to by s ním člověk nejraději praštil. Tak kanál 9 pro výzvu o pomoc jakoukoliv a někdo tě jistě uslyší. Kanál 10 tak trochu pro kamioňáky a je dobrý na něm poslouchat. Dlouho se nic neděje a pak se náhle dozvíš, že za vesnicí XY stojí čerti s mikrovlnkou nebo , že přijíždíš k místu dopravní nehody a je lepší se otočit a místo objet jinudy, jinak tu ztvrdneš pěkných pár hodin. (všimli jste si těch časů než přijede dopravka po oznámení: auto rozbitý nikdo zraněný- nic neteče na silnici. Kamarád naťukl Formanem dodávku, ve které se převrátila paleta a natloukla přepážku v dodávce. Majitel trval na policii a tak tam tvrdli oba skoro pět !!!! hodin. V případě, že nic z auta neteče, nikdo nebyl zraněn a nehoda nebrání provozu, je její vyšetření až na posledním místě. A vím, že stačí, když někdo "položí" motorku pod nákladˇák sejde za pár minut tolik čumilů, že se nedá projet. Na CB se dozvíš všechny podrobnosti (i ty co nejsou pravda). Na delší ,cesty si CB zapínám ve funkci SCAN (to je "prohlížení všech kanálů) a je to někdy lepší než rádio. Tak Závěrem - CB já doporučuji ( byl bych i pro zavedení jako povinná výbava) Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

dědek píše: CB já doporučuji ( byl bych i pro zavedení jako povinná výbava)
V krajní krizové situaci je to jediné spojení se světem.Má svůj zdroj energie :!: Když bude po delší dobu výpadek elektického proudu, tak se zákonitě všechny sítě zhroutí.V předloňském roce to zažili v USA. :twisted:
Proto se v období studené války vybudoval systém rozhlasu po drátě.
I při totálním výpadku elektriky bylo možno použitím záložního zdroje informovat obyvatelstvo.Toto zařízení bylo na každé větší poště :wink:
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

stanici mám dobrou (Elix Giant) - teď ještě tip kde sehnat tu pořádnou anténu...
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

teď to chce jen vymyslet kam s ní. střecha nepřipadá v úvahu.
Patrik 1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: pon srp 20, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Patrik 1 »

a co takhle pod auto, šlo by to nebo je to pitomost a nebo mít nějakou pěknou zahrádku a ru použít jako anténu
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

pod auto? to je imho opravdu pitomost...
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Pod autem by byla dobrá, kdybys chtě odposlouchávat podzemní hnutí, :D jinak, jestli se nepletu, tak by měla být co nejvýš.

Martin.
Patrik 1
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: pon srp 20, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Patrik 1 »

to byl typ kam by se dala dostat dlouhá anténa, ale musíte uznat že by se tam vešla
jiná možnost než na střechu mě nenapadá, až na jednu tu měl opel omega A měl anténu zadělanou do čelního skla (takový slabý zalitý drátek ve skle)
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

anténa na CB zadělaná ve skle? jseš si jistej?
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Anténa ve skle ano, ale pro normální rádio.
Podle teorie o šíření elmag.vln by anténa pro CB měla být uprostřed střechy a o délce vlnové délky.V praxi se používá kompromisů a anténa se zkracuje na zlomky této hodnoty.Použil jsem 5/8.Je to dlouhé,ale dá se s tím jezdit.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět