SPOJKA

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

Nechám si poradit a budu šetřit.
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

Tak jsem se dneska pustil do té spojky hned jak mi jí přivezl pošťák,dělal jsem na tom asi 4 hodiny. Dal jsem jen novou lamelu. Všechno jsem nafotil,tak až budu mít chvilku dodám fotky. lurk.gif Michal
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

přidal jsem pár fotek...
Obrázek
Naposledy upravil(a) michalson dne ned led 28, 2007 4:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

A už jezdíš? To je rozdíl co ? Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

Jezdím jezdím,auto potřebuju denně. Na to že jsem tu spojku měnil na zahradě za deště,sněžení a tmy tak se to povedlo hned na poprvé.
O víkendu udělám zatěškávací zkoušku s vozejkem tak uvidíme,jinak zatím dobrý.
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Dělal si to přez motor , nebo přez převodovku ?
P+B.
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

Přez převodovku,ale byl jsem línej sundavat poloosy a povolit přední silenblok převodovky,tak jsem jen hodinu odtahoval převodovku od motoru abych dostal ven lamelu. Pak jsem objevil vzpěru mezi motorem a převodovkou a když jsem ji povolilu u altíku tak to šlo. Kdyš jsem to dal do kupy,tak jsem byl chvíly v šoku že to mám blbě,tak jsem si hrál chvilku s lankem spojky abych ho mohl seřídit a už to makalo.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Začala se mi na zeleném spojka chovat "nestandartně" a je to na opravu :cry:
Zakoupil jsem:přítlačák 2159,-,lamela 1643,- a ložisko 759,-
a pudu na to asi přes převodovku /když Ty tak já taky!/ :idea:
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Karle, čemu říkáš nestandartní chování spojky? Klouže při vyšších otáčkách? Já jen na co se mám připravit. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Zabírá až "nahoře" v pracovním rozmezí asi 8-12mm. A objevilo se to zničeho-nic.Jezdit se s tím zatím dá,samo se to asi :arrow: nespraví.Tipuji na prasklé obložení nebo co :?: Budu průběžně informovat.
:evil: :evil: :evil:
K.
:twisted:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

"Nestandardně" se mi chovala spojka, když odcházelo lanko (v jednom místě ho někdo asi někdy ohnul di vinglu, byl tam zub a bowden se tam rotřepil). Podle toho jak se drátky šprajcovaly šla spojka ztuha, škubala a nebo se pedál nevracel až do horní polohy, takže pak zabíral "bez vůle".
Než vyměníš celou spojku, koukni, jestli to třeba není jenom tím.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Dík skontroluji, ale chová se jinak.
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

Mně to klouzalo čím dál víc a hlavně vkopcích. Když jsem to mněnil tak lamela byla celkem zachovalá,ale přišel jsem na jinej problém,celej ten prostor kde je setrvák se spojkou byl od oleje,tak mám asi špatnej některej simering,ale na to se chystám až v létě. Michal
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

olej v spojkovej skrini

Příspěvek od Lubomír »

Tak olej v spojkovej skrini som objavil taky tak, tiekol okolo simeringu klukovky, a naše cesty som kropil olejom asi tak dva roky, kým som sa k tomu odhodlal, opraviť to. Spodok motorového bloku a taká tá lyžina bola od oleja, tak som tam nanitoval ešte asi 2cm vysoký spodok z plechovice, asi tak velký, ako z oválnych sardiniek, do neho vložil jeden až dva kapesníky papierové. A vydržalo to pri občasnej výmene až dodnes. Pri výmene som vždy vyutieral aj tú misku, a tak sa dalo asi rok zabrániť odkvapkávaniu, ale potom sa to zhoršilo, vanička bola plná oleja a pri parkovaní v kopci som urobil "loužičku". A motor je zrelý na opravu - výmenu simeringu. A pri tej príležitosti aj spojkovej lamely.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Nemusí to dělat jenom simering . Stalo se mi že jsem dal nový simering na kliku a olej tekl pořád stejně . Nakonec se ukázalo , že to dělali těsnící gumičky /korky/ . Taky je porřeba zjistit jestli se jedná o olej motorový , nebo převodový prosakující kolem mrkve .
P+B.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Karel píše:Budu průběžně informovat.
Sjetá lamela měla 7,38mm ale to hlavní:uvolněný -nedotažený přítlačák.
:roll:
K.
:cry:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

To nemájí u těhle šroubů nějaké jištění proti povolení? (plechové ohýbací sichrhajsky nebo zubatou podložku.) Tohle slyším snad poprvé, že by měl někdo nedotažený šrouby na přítlačáku. Ale možný je všechno. To vypadá, že už měl motor někdo venku a podle zachovalosti bych si byl tipnul, že seš prvý, kdo se v tom zelemýn šťourá. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Spojka byla nedávno /v německu/ dělaná ale bohužel musela se vyměnit.Na životnost spojky má rozhodující vliv řidič :!: Znám taky jednu a ta před zatáčkou, nebo křižovatkou kdy musí řadit 2ku z 3ky, tak řadí brzy a rozdíl rychlosti auta a otáček motoru vyrovná spojkou, to znamená,že zbrzdí auto motorem přes spojku :!: A spojku můžeš mít orig Japan a taky nic nevydrží.A pak řekne to auto h*vno vydrží je to s*áč. :twisted:
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Tak už je to jasný. A s tím , že když dva dělaji ono, není to vždy ono, je rovněž jasný. Mýmu synovi na autě doslova vše hoří pod rukama. Od gum po brzdy a dokonce mu i nějak daleko častěji na autě nesvítí žárovky. To, že jezdí jak ho...do , je jasný. Díra nedíra a to pak všechno dozraje podstatně dřívé. Ale proč mu přestávají tak často svítit žárovky? Nejspíš ty rány co musí vytrpět. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Karel píše:.. to znamená,že zbrzdí auto motorem přes spojku .. :shock:
:lol: protože jí v autoškole pan učitel řekl, že když bude brzdit motorem, tak jí dýl vydrží destičky :!: :lol:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
hijack
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: sob kvě 26, 2007 10:44 am
Kontaktovat uživatele:

výměna spojky

Příspěvek od hijack »

Tento týden jsem si přivezl své první Libero a vůbec své první auto. Na stav auta se díval můj známý, který se v autech docela vyzná (narozdíl ode mne) a řekl mi, že je třeba vyměnit spojku - a to celou, že to nemá cenu dělat po částech. Jelikož ani sám nevím co to obnáší, dokázal by mi někdo poradit co k tomu potřebuju koupit (a hlavně kde)? A taky kde si to nechat opravit za nějaké slušné peníze (jsem chudý student, takže každá kačka dobrá). Jsem ze středních čech, takže někde tady v okolí...
Zajímala by mne taky přibližná konečná cena celé té výměny spojky. Moc vám děkuju za rady!
Odpovědět