oheň u motoru

E12 superdeluxe, standard
ladapes
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 14, 2006 10:47 pm

oheň u motoru

Příspěvek od ladapes »

Čauky, měl jsem onehdá takový menší problém. Jel jsem se asi cca 20km a když jsem dojel na místo tak vylezu z auta,cítím smrad a vydím se valit kouř od zadní části a ejhle. Na pravé straně u výfuku plamen a hulilo to. Tak jsem vyndal hasičák uhasil a dobrý. Tipnul bych to na olej na vyfukovem potrubi a asi se to dost rozpalilo a chytlo. Nemáte podobnou zkušenost?? a jak toto řešit ??
Honda is my life, from Subaru him get. :-)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Tak hořící Libero je černý sen asi každého majitele. Ne nadarmo kolem výfuku udělali japonci tolik klempířských vychytávek. A ty časem zkorodují a svoji funkci přestanou plnit. Na starším Liberu jsem v létě po delší jízdě cítil ten typický smrad ukapávajícího oleje na plechový štít nad výfukovým potrubí. Hasičák jsem pro jistotu do auta taky dal a doufám, že ho nebudu nikdy potřebovat. U nového mám kolínko výfuku na pravé straně úplně holé, ale na něj ještě olej nekape. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Taky mi po delší jízdě smrdí. Přesně jak píšeš, odkapává na plechovej kryt výfuku.
Ale zatím to není nic strašnýho
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

peple píše:Taky mi po delší jízdě smrdí.
K ohni jsem se ještě zatím nedopracoval ale... Minulý týden jsem přetěsňoval kvůli smradu víko ventilů.Původní těsnění po seřízení ventilů jsem očistil,pomazal těsnícím tmelem a 1/2roku klid.Příčina smradu je těsnící guma,která stratila stářím svoji pružnost a začala i po dotažení propuštět olej.Víko silou víc nedotáhneš,protože jsou na něm distanční sloupky, které se opřou o hlavu motoru a neje to víc dotáhnout.Nové jsem zrovna neměl, tak jsem těsnící gumu-je to tvarovka klínovitáho tvaru opatrně vyndal a podložil ji silonovým provázkem o průměru asi 1,5mm.Důkladně protmelil a dotáhl.Zatím dobré. Ten olej kape na nejteplejší místo na autě=plechový kryt sběrného výfukového potrubí :arrow: skrátka "smrděly parohy"
K.
:wink:
Nikdo není dokonalej.
ladapes
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 14, 2006 10:47 pm

ohen

Příspěvek od ladapes »

No jo to klucí z japonska moc nedochytali. Takže zkontroluju ty plechy a víko, ale to bude asi ono, odkud to teče. Nedávno jsem nechal přetěsnit (resp. převařit) vanu, protože pro jistotu zase olej mizel odtud.Teď nemizí ale zase stříká na vejfuk a hoří auto :) ...
Honda is my life, from Subaru him get. :-)
Uživatelský avatar
kryton72
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pát črc 27, 2007 7:39 am
Bydliště: Černín
Kontaktovat uživatele:

oheň

Příspěvek od kryton72 »

také mi to hořelo, zrovna když jsem s tím jel do servisu aby přetěsnili víko motoru, které teklo a hořelo to i když to mělo kryt výfuku... nakonec to dopadlo tak, že jsem musel vyměnit celé víko motoru... teď se objeví sem tam kapka na něčem co nevím co je, ale vede od toho trubička :D , tu občas otřu hadrem a jede se dál, už to nesmrdí...
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: oheň

Příspěvek od peple »

kryton72 píše:... teď se objeví sem tam kapka na něčem co nevím co je, ale vede od toho trubička :D , tu občas otřu hadrem a jede se dál, už to nesmrdí...
Tak to nafoť a hoď to sem.
Uživatelský avatar
kryton72
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pát črc 27, 2007 7:39 am
Bydliště: Černín
Kontaktovat uživatele:

oheň

Příspěvek od kryton72 »

Pokusím se to vyfotit o víkendu a dát to sem, jinak je to hned vedle motoru cca v prostředku vzadu ...kovová trubička od toho vede. Stejně se s tím chystám znova do servisu na ještě jednu pořádnou prohlídku...
Taky když je motor studený, jde tam zařadit hůř dvojka, po zahřátí je to v poho...
a při na startování se občas ozve takový pištivý zvuk asi od startéru, nevím, zezadu je to slyšet... :D Za případné rady díky.
Uživatelský avatar
kryton72
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pát črc 27, 2007 7:39 am
Bydliště: Černín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryton72 »

mohl by to být olejový filtr?
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: oheň

Příspěvek od Karel »

kryton72 píše:Taky když je motor studený, jde tam zařadit hůř dvojka, po zahřátí je to v poho...
Toto jsem vyřešil přechodem na olej GYROL 75W LF a je v tom obrovský rozdíl :!: K ostatním problémům nemohu říct nic konkrétního.Závady jsou popsány velice, velice všeobecně.
K.
:cry:
Nikdo není dokonalej.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

To pištění, je volný nebo ojetý řemen k altíku. Ta trubička, to by mohl být odkap z vaničky pod baterkou.

Martin.
Uživatelský avatar
kryton72
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pát črc 27, 2007 7:39 am
Bydliště: Černín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryton72 »

tak to pískání je slyšet i na volnoběh trochu... už jsem to slyšel i u jiných aut :)

asi volný

ta trubička je vzadu,když se podívám pod zadní nárazník, tak to je vidět a ještě k tomu vedou nějaký kabely... a ten olej se tvoří na matce, kterou to je přidělané... zítra vyfotím :roll:

Díky.

S tím olejem to zkusím...
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

tak pisteni je 100% volny klinovy remen na alternator, je tam takovy nastavovani napnuti pomoci sroubu, staci povolit, altik posunout vyse (treba pomoci paky pres nakou latku, klacek...:) a utahnout.

nebude to "s trubickou" nahodou rozdelovac? ..ma takovou trubicku na odfuk.. jestli tam mas olej tak vycistit!

btw- vy nekdo mate 'odkap ' z "kyblu" na baterku? ja ted celej musel renovovat, byo to prozrany ze se divim ze baterka uz davno nelezela na zemi :lol: ..asfaltova folie na strechy (ipa) a pas z hliniku a je lepci jak novej ;)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

kce píše:btw- vy nekdo mate 'odkap ' z "kyblu" na baterku?
Jo na novým je.
K.
:o
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinekk »

Aj na staršom je. Je v tom kastlíku taká plastová vanička s hadičkou. Aj ja som ju mal prežratú durch....
Uživatelský avatar
kryton72
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pát črc 27, 2007 7:39 am
Bydliště: Černín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kryton72 »

kce píše: nebude to "s trubickou" nahodou rozdelovac? ..ma takovou trubicku na odfuk.. jestli tam mas olej tak vycistit!
Jo to bude ono,myslel jsem si to, ale neteče to s té trubičky, ale ta kapak se tvoří na matce, kterou je to přišroubované... dnes jsem bohužel nestihl fotit, zítra snad mi bude štěstí přát... díky.
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

mě z rozdělovače vedou trubičky dvě, jedna tenčí krátká směrem dolů, druhá silnější delší, u tý mám pocit že bych ji měl někam zapojit ale nevím kam... nafotím, bude toho beztak víc...
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

tak ta druha, delsi (je to spis hadicka, ne?) ma vest ke karburatoru..
(neni to vsak podminkou jak jsem zjistili na mem vozitku v srbske kamenici :lol: )

(..zkoukni to na schematu zapojeni podtlaku zde na foru..)
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

já nemám karburátor, měla by to bejt stříkačka... a doufám že taky je :¨)
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinekk »

Tá hadička je podtlakové riadenie predstihu. Zapojená má byť.
Odpovědět