Zháňam výfuk a iné

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
palcom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 01, 2005 6:48 am
Bydliště: Bratislava

Zháňam výfuk a iné

Příspěvek od palcom »

Ahojte Liberáci, nedávno som si kúpil v nemecku Libero r.v.97 a zháňam výfuk, rozvodové remene, brzdové platničky, na slovensku sa nedá nič zohnať, viete mi poradiť kde najbližšie od Bratislavi (som z Bratislavy) sa dá niečo zohnať, alebo mi vie niekto poslať nejakú linku na stránku s náhradnými dielmy, alebo máte niekto niečo z týchto vecí?
Ďakujem za každé info.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Ahoj
Desticky a sadu /remen a kladku/ jsem sehnal docela bezne no
na vyfuk se zeptej Honzy ma kontakt na vyrobce z Fiat srazu.
K. :D
Nikdo není dokonalej.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Mám taky r.v.97 a měnil sem kladku, rozvoďák, spodní gufero, vzduch. a olej. filtr. Servisák co opravuje všechny možné značky to objednal u svého dodavatele náhradních dílů a vůbec žádnej problém. Vlastně jeden. Přišel jiný vzduchový filtr ačkoli sme ho objednávali podle VIN čísla. Dal mu ho zpět a do tří dnů byl ten správnej.
Takže link asi nebude. Nejdřív zkus místní opraváře co jsou schopný objednat. Na krámě to nebude mít ani nikdo v čechách. :wink:
Jo a na výfuk sem se ptal ve značkovém servisu a jestli nesedíš tak si sedni.
Origo Subaru všechny tři díly 20 000kč
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od veros »

peple píše: Jo a na výfuk sem se ptal ve značkovém servisu a jestli nesedíš tak si sedni.
Origo Subaru všechny tři díly 20 000kč
Nevím, jak u modelu 97, ale u do 93 je v těch třech dílech schovanej i katalyzátor, což by měl prý být ten důvod. Tož tak.
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

No jasně že je tam. Vlnovec s lambdou, katalyzátor a tlumič.
A když sem sháněl repliku tak v Liberci ani ťuk :? . Na starší model jsou, ale neptal sem se za kolik.
Jde o to jestli palcom nechce jenom poslední díl. Ten je za 5000,- originál
Uživatelský avatar
palcom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 01, 2005 6:48 am
Bydliště: Bratislava

výfuk

Příspěvek od palcom »

:D No zohnal som poslednú časť výfuku za 5200,- Sk, a dotýčný servis mi vie zohnať aj prvú časť, ale iba na Libero 1.0 a má to označenie 70, ale ja potrebujem na 1.2 s označením 80 neni to náhodu ten istý kus lebo ten koniec je že vraj na obydva modely, ten stred z katalizátorom sa ževraj nedá objednať, len v Subaru. Ale aj tak ďakujem za odpovede. Ešte mám jeden problém keď otváram strechu tú zadnú časť tak otvoriť ide v pohode, ale späť sa jej nechce :( ide to strašne pomaly neviete niekto čo s tým?
Uživatelský avatar
palcom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 01, 2005 6:48 am
Bydliště: Bratislava

výfuk

Příspěvek od palcom »

Potrebujem zrejme všetky 3 časti lebo všetky sú totálne prehrdzavené a najviac to prdí na začiatku. A ešte dotaz chcel som opraviť klakson, ale akosi som ho nevedel nájsť, kde vlastne je? :wink:
Dík.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Otevírací střecha mi dělala to "isté" :lol: Nejdřív vyčisti kolejnice venkovní a promaž, ale ne zas moc ať se ti tam zbytečně nechytá prach a nečistoty(udržovat by to chtělo alespoň jednou ročně :!: ). Potom otevři a promaž vnitřní kolejnice. Já sem tam mněl takovej hustej maglajz kterej sem otřel a použil teflon ve spreji(stačí řidší vazelína). Teď už chodí normálně. Zhruba v půlce zavírání se sama zastaví. Je tam první koncák tak musíš pustit tlačítko a znovu zmáčknout.
Klakson je schovaný v předním nárazníku hned vedle nálevky do odstřikovačů(mřížkovaný plast)
K výfuku. Celý sem ho mněl venku a první díl(vlnovec) byl naprosto netknutý. Jsou to vlastně dvě příruby, koleno ve kterém je závit pro lambdu a pružný vlnovec. Takže v tom zas taková věda nebude. Ten 1,0 bude možná mít jiný průměr no a jak bude ovlivňovat informace pro lambdu tomu už nerozumím :?
Co vím ale na 100% je to že nesmíš podcenit stav plech. krytů okolo výfuku :!: Osobně vím o 2ks vyhořelých od zadu :!:
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Tu houkacku mas popsanou v TIPECH na uvodni strance
K. :D :D :D
Nikdo není dokonalej.
colli

RE:Zháňam výfuk a iné

Příspěvek od colli »

Predajca "všetkého", čo sa týka SUBARU, teda aj Libera je v súčasnosi MIKONA Bratislava. Údajne dodajú všetko, je však otázne za akú cenu.
Ja som zháňal predrokom tiež doštičky a ponúkali mi originály za 3500,-Sk bez DPH jeden pár. Celé moje Subárko toľko asi nestojí. Potom som zohnal nie originály za 600,- 4ks, bohužiaľ tento dodávateľ sa mi nejako stratil.
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

[color=red]Co vím ale na 100% je to že nesmíš podcenit stav plech. krytů okolo výfuku! Osobně vím o 2ks vyhořelých od zadu :!:
[/color]
A propo, nevíte někdo, kde by se daly ty kryty(nový typ) koupit a případně za kolik? Díky
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Polevoj píše:A propo, nevíte někdo, kde by se daly ty kryty(nový typ) koupit a případně za kolik? Díky
Kryty sem si opravil sám a nové jsou určitě k sehnání. http://www.subaru-daihatsu.cz/ tady ti seženou úplně všechno :lol: Až pojedu kolem můžu se zeptat za kolik
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

Super, díky moc. Jen pro upřesnění, potřebuji je na nový model rv97
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Hups :shock:
Tak sem jel kolem a zeptal se. Je to ale docela soda jak se dalo čekat.
Origo Japan plech kryty na výfuck 3ks:
Hlavni - 3800,-
Vedlejší - 3100,-
Spodní - 1800,-
Suma sumárum to máme bratru za 8700,- a jsou ochotný dát 10% slevu :evil: .
Ale nic se nejí tak horký že :?: Tím se chci zeptat na stav těch stávajících krytů, protože když se vyvařej plechem za kterej dáš cca 300,- a pak se nechaj poctivě našopovat(cena podle váhy cca max. 800,-) tak máš plechy co přežijou auto :wink: . Teda jestli nejsou na prach(dej sem jejich foto). Já sem je našopovat nenechal jen je přetřel hliníkovou vypalovací barvou a sou pořád v poho.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Zdravim .
Ja jsem tepelnou izolaci doplnil 2 vrstvama Al folie co pouzivaji topenari
na vnitrni izolace v kotelnach sila folie je asi 0,05mm da se to i dobre tvarovat.
K. :D
Nikdo není dokonalej.
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

Hu, no asi budu vyvařovat :roll: . Jinak díky moc za info
Uživatelský avatar
palcom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 01, 2005 6:48 am
Bydliště: Bratislava

výfuk

Příspěvek od palcom »

Takže zistil som že výfuk je v poriadku a len obal je na padrť, a tesnenie výfuku je zlé preto to prdelo. Tesnenie mi vyrobil jeden deduško za 130,-SKK kus a kryty som si urobil sám, teraz je to všetko OK. Keď nafotím pošlem foto jak to vyzerá. Ďakujem všetkým za rady hlavne to aby som nepodcenil kryty, lebo to som nevedel a bohvie ako by to dopadlo. Dík
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: výfuk

Příspěvek od peple »

palcom píše:Ešte mám jeden problém keď otváram strechu tú zadnú časť tak otvoriť ide v pohode, ale späť sa jej nechce :( ide to strašne pomaly neviete niekto čo s tým?
Tak už ti to funguje :?:
Stačilo jen promazat že jo. Nebo snad to byl jinej problém :?:
Uživatelský avatar
palcom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 01, 2005 6:48 am
Bydliště: Bratislava

Re: výfuk

Příspěvek od palcom »

Strechu som ešte neriešil, teraz mám iný problém, zháňam simering z predu z prava lebo mi tečie olej z prevodovky, neni to až také strašné, ale treba to spraviť. Neviete niekto presný rozmer toho krúžku, alebo mi aspoň poradiť kde by som to mohol nájsť na internete? Prípadne kde kúpiť?

Dík[/quote]
Subaru Libero E12 1997
Uživatelský avatar
palcom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 01, 2005 6:48 am
Bydliště: Bratislava

filter

Příspěvek od palcom »

peple píše:Mám taky r.v.97 a měnil sem kladku, rozvoďák, spodní gufero, vzduch. a olej. filtr. Servisák co opravuje všechny možné značky to objednal u svého dodavatele náhradních dílů a vůbec žádnej problém. Vlastně jeden. Přišel jiný vzduchový filtr ačkoli sme ho objednávali podle VIN čísla. Dal mu ho zpět a do tří dnů byl ten správnej.
Takže link asi nebude. Nejdřív zkus místní opraváře co jsou schopný objednat. Na krámě to nebude mít ani nikdo v čechách. :wink:
Jo a na výfuk sem se ptal ve značkovém servisu a jestli nesedíš tak si sedni.
Origo Subaru všechny tři díly 20 000kč
No ešte poznámku: vzduchový filter mi tiež objednali zlý za 400,- Sk, tak som ho vrátil a musel som zájsť do MG autopríslušenstvo a tam mi ho objednali za 780,- Sk. :roll:
Subaru Libero E12 1997
Odpovědět