Zháňam výfuk a iné

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

O který simering přesně jde ? Skusil bych se ti zeptat v jednom krámečku
kde mají snad všechno .
P+B
Uživatelský avatar
palcom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 01, 2005 6:48 am
Bydliště: Bratislava

simering

Příspěvek od palcom »

Presne je to: z pravého predného kolesa ide taká manžeta (obalená takou gumovou vlnovkou) do diferáku (nie som moc tech. znalý takže sa ospravedlňujem ak som to zle napísal) a tam jak sa tá manžeta spája z diferákom je dáky krúžok zo závitom (simering), ktorý potrebujem vymeniť. :lol:
Subaru Libero E12 1997
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj . Ptal sem se v tom obchodě , ale podle katalogu dovedou určit simeringi jenom na motor . Jinak se to kupuje podle rozměrů .
Čau P+B.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: simering

Příspěvek od peple »

palcom píše:Presne je to: z pravého predného kolesa ide taká manžeta (obalená takou gumovou vlnovkou) do diferáku (nie som moc tech. znalý takže sa ospravedlňujem ak som to zle napísal) a tam jak sa tá manžeta spája z diferákom je dáky krúžok zo závitom (simering), ktorý potrebujem vymeniť. :lol:
Tak sem hoď foto
Čarli
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 23
Registrován: pon lis 21, 2005 6:56 pm

Příspěvek od Čarli »

Nevíte o někom šikovnem kdo by dokázal sestavit novy výfuk,da se koupit jen posledni díl ze třech co na Liberu jsou,vzhledem ktomu že jsem poslení
dil urval (byl sténě dost zhnilý)namá smysl kupovat nový když ostatní dva jsou taky dost z perníku,nebo kdyby se dalypužít výfuky z jnych typů?
Napište své zkušenosti myslim že o vyfuku a hadičkách by se dala napsat kniha. :lol:
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

výfuk

Příspěvek od Jarda »

BOSAL BS07609550 dodavatel

Připravili jsme pro vás nový katalog. Najdete jej na http://www.mjauto.cz pod
červeným tlačítkem
"START"

Autodíly MJauto
Vančurova 5
Brno Židenice
61500
tel: 548 533 193, 603 812 458
email:mjauto@volny.cz
web:www.mjauto.cz
Uživatelský avatar
palcom
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 21
Registrován: úte lis 01, 2005 6:48 am
Bydliště: Bratislava

Dík

Příspěvek od palcom »

Ďakujem Vám všetkým za dobré rady. Simering som zohnal cez Mikonu za 200,-SK a výfuk je už OK. Jediné čo ma trápi je lambda sonda, ale to už v inej téme.
Subaru Libero E12 1997
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Napis i pro ostatni rozmer toho gufera :D
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Tvar výfuku staršího a mladšího je rozhodně jinej(to jen tak od oka)
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michael »

Tak mi to nedalo a zaběhl jsem vyfotit oba zmiňované poslední díly výfuku. Mohu pouze porovnat r.v. 86 a 98.
Obrázek
Obrázek
Subaru Libero E12 r.v. 91
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

No a rozdíl je patrnej.
Možná maj jen v katalogu špatnej obrázek
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michael »

Katalogům nelze zas až tak úplně věřit, přesvědčil jsem se o tom při výměnách těsnění. Ať už těsnění pod víko ventilů, těsnění vany nebo výfukové těsnění. V katalogu jsou malinké obrázky a rozdělení dle roků výroby taky někdy nesedí.
Subaru Libero E12 r.v. 91
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Taky jsem si pohle katalogu už několikrát naběhl . Těsnění pod sání a pod vanu . Vypadalo to podobně , ale nepasovalo .
P+B.
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Když se vrátím k výfukům, tak koncový se dá skoro vždy nahradit a dopasovat. Někde ve fóru jsem četl, že vám to zvedá spotřebu, ale mě se to nikdy nestalo. Dnes jsem se bavil s mechanikem zda je to možné a on mi tvrdí to samé, na spotřebu to mít vliv nemůže.Já tam dopasovávám koncový výfuk, momentálně ani nevím z čeho, protože jsem prolezl skad v obchodě a hledal, tak malý tlumič, aby mi tam vlezl. Pak vždy i s tím starým zajdu do karosárny a oni mi podle něho upraví ten nový. Za práci platím max.300Kč.
Spotřeba je pro mne důležitá, tak jsem se naučil každý podzim, bez ohledu na ujeté kilometry, měnit svíčky, mot. olej a kompletní seřízení motoru v servisu, včetně karburátoru a se spotřebou nemívám problémy (6,2l/100km). Na ARU 1.4Ba jsem dělal kompletní výfuk z felicie 1.9D a spotřebu jsem měl do 9l a to Ara žerou spravidla 12-14l/100km.
qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Nemáš náhodou nějaký typ kde se dají sehnat na aro 10,4 přední blatníky ?
P+B.
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

výfuky na starší měl na skladě pan Pipek, nevím určitě asi za 3000
poslední díl
Naposledy upravil(a) Jarda dne pát lis 24, 2006 9:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Veškeré díly na ARO:/www.dacia.webz.cz/nahr_dily.html
Zasílají to i dobírkou, je to firma SEMBOL a je to jediná firma na Moravě co zajišťuje díly na ARO. Naposledy mi tam dělali převodovku před 2 lety a karosařinu tam dělají také. Zkus tam napsat. Když tak, bych ti to vyzvedl a poslal vlakem.
autodacia@quick.cz
qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Díky za typ , na jaře se do toho dám . Koupil jsem aro 10 , alespoň můžu šetřit liberko . Nalítá se taky dost .
P+B.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

Ja mam na rv.96 napasovany taky nejaky jiny vyfuk, zrejme ze starsiho libera. Protoze i ten uz neco pamatuje, chystam se tam pri prvni znamce problemu s nim dat aspon z noveho libera.. doufam ze tam pujde a neni neco sprzneneho.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Vracím se ještě k výfuku. Přesněji řečeno k poslednímu dílu, protože ten je "trochu" atypický a z ničeho jiného se nedá použít. I když po dnešku jsem myslel i na to, že by se dal v nouzi použít i výfuk ze stovky( pouze jedna trubka k potrubí)navařit spojovací třmen a autogenem ohnout koncovou trubku do boku jako u Trabi.A "domyslet" nějaký držáčky ke kastli.Já jsem sehnal (jak jsem se výše zmiňoval) výfuk z"mjauto" poslední díl za 2860,-Kč.Není to málo,ale na origoš nemám. Myslím si, že tenhle díl lze napasovat i na starší typ a je fuk, ze který strany vede trubka.Já měl na autě výfuk "Walker" ? a bylo třeba jen mírně upravit zadní i přední uchycení. "Porod" je však demontáž starého výfuku. Šrouby jsou zarezlý a spodní bez problému "rozbruškou" šel "povolit", ale ten horní- hrůza.Práce na hodinu. Z šestihranů zachvíli válce a tak jedině 125mm řezný kotouč bez "kapotáže"na rozbrušce a trpělivost.Pak už žádný problém. Ale upozorňuji, že asi NEMOŽNÉ vyměnit na obyčejným heveru na parkovišti před panelákem. A dále už mě čekala "jen" výměna oleje v motoru a oba filtry. Oba mi obratem poslali rovněž z mjauto a olejový za 120,- a vzduchový 390,-. Jo pozor- olejový filtr "potřebuje" sundat pravý zadní kolo. Olej TEXACO "10-40"v pětilitrovém balení za 555,- .Vzpoměl jsem si, že před rokem, když jsem koupil první Libero, tak si řekli za výměnu 1500,- a je to práce max.na půl hodiny.(Když jde povolit výpustný šroub na vaně a máte-li vhodný "povolovák" na olej filtry.Bude-li mít k této činnosti někdo dotaz, rád zodpovím. Nakonec ještě dovětek, že zadní pakny jsou na starší i novější shodný a stojí "Lukas" asi 1800,- !!!! (Nezjistil jsem zda jedna ale myslím, že všechny čtyří.) Rovněž přední destičky jsou shodný a stojí něco kolem pětistovky což v dnešní době ujde. Jo a ten olejový filtr je stejný na Mazdy a zeptám se v Liberci, co si za něj říkají. Zprvu jsem měl dost nahnáno, zda seženu "běžné" náhradní díly na tohle auto a zda-li ho nebudu muset odstavit pro nějakou prkotinu.Po roce "provozování"jsem aspoň já docela spokojený a jsem po letech, kdy jsem si na Toledo a pak na Octávku nemohl ani "sáhnout" a dlouhý peníze nechával každoročně v servisech (a pak mě stejně z STK vyhnali,že to blbě brzdilo)Příští rok v březnu to bude rovných deset let, co jsem říkal,a dost "hrabání"ve starým autě a šel do nového.Ale i ty nový auta za čas zestárnou a kupovat pořád nový? Tolik nevydělávám, abych všechno vrazil jen do aut.(Octávce je už šest a vypadá to, že půjde do světa).A přiznám se, že ačkoliv chodím večer spát a bolí mě záda a ruce nejdou ani pořádně umýt, je to úplně jiný pocit si autíčko vlastnoručně opravit a pak se v něm povozit. Když jedu ze servisu, mám pořád takový blbý pocit,že to není to pravé a že mě tam stejně ošidili. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět