Zháňam výfuk a iné

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Dědek napsal
máte-li vhodný "povolovák" na olej filtry
.. povolovák nemám, ale jednoduše do filtru z boku vrazím naskrz šroubovák a mám rukojeť. (Olej samozřejmě chytám do kastrolu).
Když jedu ze servisu, mám pořád takový blbý pocit,že to není to pravé a že mě tam stejně ošidili.
Tak to je smutná pravda. Nejen že často zaplatíš za něco co ti do auta nedali, ale ještě horší je, že některé servisy mají "přidružený zdroj přjmu" .. pěkně v klidu si udělají klíče, od alarmu vytáhnou vypínač někam pod nárazník a za měsíc si pro auto jednoduše přijdou new_snipersmilie.gif . V roce 93 jsem si koupil nového Formana a vydržel mi dva dny - to si klíček okopíroval rovnou prodejce.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Na servis mám svoji fintu,pořádně si potykat s mechanikem který mi má auto spravovat a popovídat si co mi jak blbne a on si automatický dává pozor na to jak mi to spraví. A když si auto vyzvedávam tak opět s mechanikem proberu co opravil a jak. Za posledních pět let tyto pocity( jako DĚDEK) nemívám a když se mi něco nezdá, tak jdu přímo za mechanikem a ten mě srozumí s poruchou nebo, jeli to jeho vina tak ji na místě opraví. "Menečment "je pouze na formality, na předběžnou cenu a na finance.
Vztahy tam mám pořád velmi dobré. qcheerleader.gif
Dandy
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

Chtel bych se jeste zeptat na zkusenosti s vymenou vyfuku na "novem" Liberu. V MJ Auto maji Bosal, ale je to vyfuk na stary typ Libera. Teoreticky by mel pasovat i na nove, ale bez uprav to urcite nepujde. Jak popisoval svou vymenu "Dedek", predpokladam, ze menil na svem "novem" liberku a pouzil prave tento "stary" vyfuk. Pochopil jsem to spravne? Pokud ano, skutecne stacilo pouze "jen mírně upravit zadní i přední uchycení" a bylo to? Zadna dalsi zrada?
Diky moc za informace.
Jinak v MJ Auto maji sadu zadnich celisti za 960Kc - budu je brzy menit a pak dam vedet jestli jsou OK.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Než do toho půjdeš, rači si to ověř ve značkovém servisu.Myslím ,že záměna nebude možná :arrow: problém největší bude řízený katalyzátor,a to staré Libero nemá :idea:
K.
:cry:
Nikdo není dokonalej.
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

Zapomnel jsem upresnit :oops: : chystam se menit jenom posledni dil vyfuku, zbytek je zatim celkem dobry.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Poslední díl opravdu pasuje na starší i novější.To je stejný. Záleží jen, jaký typ jsi tam měl předtím. Pakliže Bosal - držáky budou shodné, Walker (?) budeš držáky pro Bosal upravovat.Až na tu polohu pod autem je to celkem snadný. Máš-li možnost na rampu -máš vyhráno. A napiš jak se ti povolovaly šrouby. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

Diky moc za upresneni notworthy.gif Vyfuk tam mam asi original Subaru, vypada podobne jako na fotkce na predchozi strance. Uchyty na stary Bosal urcite nepasuji. Alespon ze se tam fyzicky vejde, zbytek nejak upravim 8) Diky jeste jednou a ozvu se jak mi to slo :wink:
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Nazdar chlapi. Tak co, přišel někdo na něco nového ohledně výfuku, nebo je to pořát tak, že kromě posledního dílu se musí všechno koupit origo za ty nekřesťanské peníze? Pomalu se mi blíží doba kdy tam budu muset něco namontovat a jak to tak vidím, tak mě čeká výroba celého toho vehementu a to mi dvakrát radost nepůsobí.

Dane, už jsi tam montnul ten poslední díl?

Martin.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Jen pro ilustraci.
Kryty výfuku jaké asi nikdo z nás nemá :evil:

Obrázek
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

Mival jsem :cry:
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Pěkný obrázek jen co je pravda. Jenže co tahle "sranda" stojí a jak dlouho vydrží? Já to dělám tak, že když je nějaký kryt už úplně K.O. udělám ho nějak z plechu a ono to zase nějaký čas vydrží. A snažím se to pořádně natřít stříbřenkou na vysoké teploty. Do nového výfuku komplet i se všemi štíty se mi peníze vrážet nechce. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Bude to asi foceno před nějakou prodejnou :)
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Kdysi jsem se mignul přes kapsu a pořídil v prodejně Subaru úplně nové parohy, vlnovec a komplet všechny kryty. Byla to pálka, že bych za to koupil starší škodovku. Celá ta krása vydržela hezká do první soli a pohromadě čtyři roky. Je to jeden z důvodů, proč nemám rád ty kluky šikmooké.

Martin.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Ano, ano Martine.To potvrzuješ moje slova.Moc peněz za málo muziky. Jsem toho názoru, že co jde udělat doma je potřeba taky doma udělat a peníze vrážet jen do toho co udělat nejde. Asi japonci vůbec nepočítali s tím, že tohle auto je pro nás především na zimu a to se bohužel solí.Minulý týden jsem jel od nás do Jičína a nebýt zadního stěrače už v Turnově bych zadním oknem nic neviděl.A když Libero pak oschlo, mohl jsem především ze zadní části škrábat sůl.Asi silničáři potřebují teď tu všechnu sůl co ušetřili, nasypat hned na silnici.Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

právě jsem dodělal to co mi chybělo na výfuku.
Obrázek
použil jsem zbytky nerezu, co byly zrovna k mání a takle to dopadlo
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2472
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

A myslite ze je nerealny aby to nejakej vyrobce neoriginalnich dilu udelal z neceho lepsiho?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

výfuky

Příspěvek od Lubomír »

Ale aj v takomto stave to jazdilo......
Obrázek
ale potom dojazdilo...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Biker2
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 25, 2005 5:29 pm
Bydliště: Líšný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Biker2 »

Zdar lidi koukám toto téma trápí snad každého mě napadla myšlenka jsa majitelem staršího typu libera zrušit katalizátor (dle mého soudu nemá význam) a koupit tuningový nerez výfuk a namontovat ho tam napříč .Na nějaké výfuky jsem koukal délky od 500mm výše jsou bez přírub velký průměr kolem 100mm +-.Tak jsem myslel že by tam mohl vlézt ale je bez homologace(což mě nevadí) .Na jaře se tomu musím začít věnovat tak potom bych napsal jestli se to povedlo nebo je to blbost.
Uživatelský avatar
Biker2
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 25, 2005 5:29 pm
Bydliště: Líšný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Biker2 »

Ceny od 1400 stovek což je lákavé. Něco takového asi zhruba.http://www.demon.webz.cz/vyfuky.htm Demon AMK 500
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Jó, tak tohle už kdosi tady někdo taky zkoušel napasovat na liberácký motor výfuk z Žigula. Po čase opět vše vyhodil, neboť to mělo nepříznívý vliv na už tak dost velkou žíznivost Libera. Třeba budeš mít kliku a ten "tuningový" výfuk bude lepší. Ona ta plechová škatulka co vypadá jako katalyzátor asi nějakou příčinu tady má. Určitě to není jen kus plechu určený k tomu, aby se na něm dala naměřit teplota . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět