Libero ano ci ne?

E12 superdeluxe, standard
Odpovědět
mokrous
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 14, 2007 7:32 am

Libero ano ci ne?

Příspěvek od mokrous »

Ahoj kluci a holky.Potrebuju nove auto a Libero se mi opravdu libi.Problem mam v tom,ze o nem vubec nic nevim.Nerad bych si poridil auto a pak se pod nim jen valel.Vim,ze tady mate Libera radi a neco o nich vite a tak bych byl rad,kdybyjste mi mohli poskytnout pokud mozno objektivni informace o tomto auticku.Slysel jsem ze motory mohou byt poruchove a kastle ma touhu rezavet.Nevim co je na tom pravdy a proto jsem tady.Mohli by jste mi poradit jak to s timto krasavcem je?Popr.jestli je nejaky rokz hlediska vyroby napr.horsi apod.Diky Libor
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Příspěvek od Lubomír »

Ahoj, Mokrousi,
Tak ten kto potrebuje nové auto uplne málokedy zablúdi do oddelenia s Liberkami.
A drobátko by si sa nemohol predstaviť? Teraz myslím, že s takým množstvom informácií, ktoré si tomuto fóru poskytol, by sa neuspokojil ani vedlestojící u barpultu....
Neuraz sa, ale nové Liberká asi už nie sú na sklade ani v Japonsku. Ak by si o nejakom vedel, zahovor aj pre mňa jeden kus, s tou koróziou by som sa už dnes vedel vysporiadať, a motor by mi robil uplne malé starosti, on len musí dostať , čo potrebuje, potom slúži do roztrhania tela. Všetky Liberká, čo sú v zlom stave , sú zanedbané, poškodené zlou udržbou a starostlivosťou, ako tu už niekto písal. Liberko musí byť tvoj partner, ktorého každý zvuk ti chce povedať niečo , a kto to chce počuť a porozumieť, tomu sa odvďačí vernou službou. Ak potrebuješ len službu, a nechceš venovať aj časť svojho voľného času na udržbu, ver mi, že v servise buď nevedia, alebo ťa podvedú za drahé peniaze. A vôbec, prídi na zraz, informácie budú priamo od prameňa, verejné, k dispozícii.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

doporučuji přijet na některý ze srazů, povozit se jak to udělal zájemce ze škrdlovic, popovídat si s majiteli libera a potom se rozhodnout.
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
mokrous
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 14, 2007 7:32 am

liberko

Příspěvek od mokrous »

Ahoj ,no se mnou je to asi tak,ze vlastnim citroen Bx,ktere je uz takove staricke a potrebuje at chci nebo ne vymenit za jine.S timto autickem jezdim 7 let a je vazne skveli.Ted jsme se ale prestehovali na vesnici,kde v zime neni vzdy tak uzasne protazeno a 4kolka by byla fajn.Take bych potreboval auticko trosku vetsi,az pojedu s moji dogou k doktorovi,aby jsme se tam vesli :D Potrebuji auto na kazdodenni pouziti,tudiz spolehlive.Liberka se mi libila vzdy,ale bohuzel ho nikdo ze znamych nema a tak o nich nic nevim.Samozrejme jsem nemyslel nove liberko,ale kdyz jsem koukal tak v Nemecku se daji poridit okolo 1700 euro.Samozrejme nevim,v jakem tam jsou stavu,ale to asi zalezi na predeslem majiteli.Tudiz abych to shrnul jde mi o to,aby moje budouci auticko bylo spolehlive a co do prostoru variabilni.Take aby jeho pripadna oprava nebyla moc slozita,protoze bez auticka bych u nas byl asi vyrizenej.A tak koukam po "novem" auticku a je fakt,ze liberka jsou uzasna,jen kdybych o nich neco vedel :D
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: liberko

Příspěvek od Karel »

mokrous píše:Ahoj ,no se mnou je to asi tak,:D
Tak napiš odkud jsi :arrow: třeba Ti nějaká dobrá duše pomůže s výběrem...
K.
:lol:
Nikdo není dokonalej.
mokrous
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 14, 2007 7:32 am

libero

Příspěvek od mokrous »

No jsem z Louchova to je takova mala viska mezi Chomutovem a Klastercem nad Ohri.Ale jde mi spis o to,ze znam napr.VW a to jsou takzvani drzaci,znam treba Opel a ty starsi treba hodne rezly,znam citroen se kterym jsem jezdil a na ten nenecham dopustit,mercedes ma treba drahe dily apod.Bohuzel o tomto krasnem auticku nevim zhola nic a proto shanim jakesi info,protoze kdyz tak na nej koukam tak by to mohl byt muj kamarad na dalsi roky :D .Ono ma totiz asi uplne vsechno co bych potreboval a jeste navic je pekne :D .
Uživatelský avatar
Mira
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte pro 05, 2006 11:37 am
Bydliště: Kostelany

Příspěvek od Mira »

Tak já ti můžu sdělit mé zkušenosti se skoro ročním vlastnictvím novějšího modelu. Před rokem jsem řešil stejný problém. Když jsem Libero kupoval, tak jsem ho znal jenom z obrázků. Nebýt tady toho fóra, tak jsem do toho asi nešel. I tak mě pár lidí mělo za blázna, co že to chci. Dnešní zkušenost je taková, že se zatím nic nepokazilo, ale do oprav opotřebených dílů už jsem dal hodně. Najel jsem ~12.000km, jezdím denně jako bych jezdil každým jiným autem, teda sem tam dám navíc terénni nebo sněhovou vložku :) .
Díly se dají sehnat všechny a řekl bych, že většinou ne moc dráž než na jiné auta. V servise nadávali akorát že se nedá nic povolit, což se za těch 10 let není čemu divit. Tomu odpovídá i stav karoserie, která orezlá je, ale nijak výrazně.
Co se motoru týče, tak novější je standardní stříkačka, takž to souznění s šoférem nemusí být až takové jak píše Lubomír. Motor je ležatý, takže je citlivější na olej a to je asi taky příčina většiny "poruch". Jinak údržba standardní, filtry, řemeny ... Ale když si fórum projdeš, všechno se to tu píše. Je toho opravdu hodně včetně osobních zkušeností a asi je sem nikdo nebude opisovat. Takže pokud to myslíš s Liberem vážně, dej se do čtení. downtown.gif . Sraz taky doporučuju, dozvěděl jsem se tam opravdu hodně.
Mira
tak už bez
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

má již třetí libero, musím souhlasit s Mírou denní provoz, občas terén, vozík naložený co uveze, prostor v autě k nezaplacení a co se týče oprav standartní.
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Libero je srdeční záležitost.
Přijeď, svezeš se a buďto tě chytí nebo rychle utečeš :wink:
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

peple píše:Libero je srdeční záležitost.
A je potřeba mít taky patřičné zázemí.
K.
:roll:
Nikdo není dokonalej.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Karel píše:
peple píše:Libero je srdeční záležitost.
A je potřeba mít taky patřičné zázemí.
K.
:roll:
To ostatně u každého vozu když si ho chceš opravovat sám...
Nebo myslíš chápavou manželku :)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

peple píše: Nebo myslíš chápavou manželku :)
Je vidět,že Ti to pálí :roll:
K.
:twisted:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Moooc hezky shrnuto Obrázek

Jen k pneu :arrow: já mám v TP 155/80
A potom cit. :arrow: "Tyč volantu máte mezi nohama a plyn je napravo, ostatní nalevo od tyče." konec cit. Já mám teda brzdovej pedál napravo od tyče řízení :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

Mas pravdu, oboji jsem opravil.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Já bych řekl, že covex to "řekl" celkem vyčerpávajícím způsobem. Já si na spotřebu oleje vůbec nestěžuji. A podtrhuji to, že Libero dokáže neustále překvapovat ať v dobrém tak ve zlém slova smyslu. Mě ho v práci přejmenovali na červená piraňa a něco na tom je. "občas mě kousne". Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět