Dotaz

E12 superdeluxe, standard
Odpovědět
Sosna Vlastimil

Dotaz

Příspěvek od Sosna Vlastimil »

Existuje stresni nosic na E12 s posuv.strechou,r.vyr.94?
Shanim viko ventilu.
Je mozne na Libero namontovat tazne zarizeni?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Namontovat tažné na Libero lze. Musíš ho ale nechat zapsat do TP a pro zapsání budeš potřebovat doklad, jak jsi k němu přišel. (Účet, kupní smlouvu atd.) Pokud se týká "zahrádky" na novější (r.v.1994) asi ji nikde novou nekoupíš ( možná v Německu, ale já to nezkoušel) . Problém "homodomo" výroby je v tom, že aby zahrádka byla schopna něco uvést, jsou nutné pro model se skleněnným šíbrem střechu docela drasticky upravit (vyvrtat díry a navařit výztuhy a matice atd. Docela od toho každého zrazuju,neboť nakonec
hrozí nebezpečí, že se "přátelům" na STK tvůj výtvor nebude líbit a zahrádka bude muset být odstraněna a zústanou po ni nepěkné "stopy" . A z vlastní zkušenosti ( ze staršího, kde jsem si zahrádku taky udělal) vím, že pokud nejsi dvoumetrový dlouhán, je obtížné cokoli na zahrádku umistˇovat. A při větru - no hrůza. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

dědek píše:... Pokud se týká "zahrádky" na novější (r.v.1994) asi ji nikde novou nekoupíš ( možná v Německu, ale já to nezkoušel) . Problém "homodomo" výroby je v tom, že aby zahrádka byla schopna něco uvést, jsou nutné pro model se skleněnným šíbrem střechu docela drasticky upravit (vyvrtat díry a navařit výztuhy a matice atd. Docela od toho každého zrazuju,neboť nakonec
hrozí nebezpečí, že se "přátelům" na STK tvůj výtvor nebude líbit a zahrádka bude muset být odstraněna a zústanou po ni nepěkné "stopy" . A z vlastní zkušenosti ( ze staršího, kde jsem si zahrádku taky udělal) vím, že pokud nejsi dvoumetrový dlouhán, je obtížné cokoli na zahrádku umistˇovat. A při větru - no hrůza. Dědek
Dědku ty snad vůbec nečteš tohle fórum jinak bys tohle nikdy nemohl napsat.
Jasně že na Libero novější zahrádka existuje a vůbec není nic třeba "drasticky" upravovat! Dokonce ani jednu dírku nemusíš vrtat.
Více zde a origo vypadá takto:
Obrázek

Brnkni Švadlenkovi - je schopen sehnat všechno co potřebuješ :arrow: http://www.subarusvadlenka.cz
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Ale s tím bočním větrem má Dědek svatou pravdu!!!

Martin.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Ale to víš, že čtu. Sám o těch "dírách" píšeš 16.11.05 . Na "novější" bez skleněnné střechy je to OK nad zadními bočními okénky je žlábek, kde se dá zahrádka zafixovat . Ale na to se sklenněným šíbrem je to docela problém. Podle obrázků jsou nějaký zahrádky asi někde k mání, ale já chápal dotaz, jako "půjdu do krámu a koupím zahrádku". Proto i můj odkaz na Německo. Ale podle mého je nedostatečně zafiksované zahrádka na "novějším se sklem" docela hazard. I mě uletěla málem zahrádka z Favorita, která se zdála být docela pevná, ale při zatížení (cca 25 kg) a náporem vzduchu se jaksi "přimáčkla" ke střeše a ty držáky už držely jen za dveře. Po otevření (bylo mi divné co to drhne ) zahrádka i s nákladem zústala naprosto nezajištěná. Tak bacha na to. Na starší jsem si vyrobil taky "zahrádku" a na ni namontoval střešní box. To, že to vypadalo hrozně mi nevadilo. Horší to bylo když fouknul větřík . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

A já zase říkám že to není žádnej hazard a zahrádka je naprosto bezpečně přišroubovaná(2xM8 a 2xM6), od výrobce homologovaná a již z výroby má vůz přípravu k namontování zahrádky(bavíme-li se o té nahoře). Já sem ji viděl na vlastní oči, lomcoval s ní a je bytelná. Podle toho vzoru sem si udělal vlastní a taky nemám nejmenší problém. Se střešním boxem sem byl na posledním srazu, boční vítr je znát, ale není to žádná hrůza(a že tam hodně foukalo :wink: ). Vítr příde ke slovu až když jedeš tak nad 80km/h. Je pak jasný že jakmile foukne boční tak fyzika je neůprosná...
Fotku sem stáhnul z jený aukce na ebay(už pár zahrádek sem tam zahlíd) a cena se pomalu šplhala ke 100eurům.

...ještě k tomu zafixování ve žlábku u vozů bez prosklený střechy...
Opravdu mi příde jako bezpečnější prošroubování. Co dokáže třeba pevnostní šroub M8 ve střihu si nemusíme říkat :)
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Dotaz

Příspěvek od ulus »

O víkendu jsem montoval originální novou Subaru zahrádku na novější s prosklenou střechou. Musím říct, že japonští inženýři jsou hlavy. Dokonale vymyšlené, ale připadal jsem si jako u maturity, i když jsem měl anglický návod. Sedí dobře, myslím, že pokud se dodrží 30kg nosnost, tak je to bezpečné. Jen rychlé 3 první postřehy. Po naložení nákladu je auto opravdu vysoké a občas si vezme nějaké větve :twisted: Při 95km/h i nenaložená zahrádka začne vydávat pěkně protivný zvuk. Ale u naložené mi to nevadí, stejně jsem neměl odvahu jet víc než 80. A poslední, střecha jde plně vysunout, i když na konci se zadních vzpěr dotýká. Myslel jsem, že vzpěry budou ve vykrojení skla, ale to je pravděpodobně vymyšleno jen na panty dveří.
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od peple »

Tak pro ostatní přihoď kontakt kde a za kolik jsi jí sehnal. Nová nebo starší?
Teda jestli néni tajný :)
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Dotaz

Příspěvek od ulus »

No levná nebyla, na eBay za 90EUR vč. dopravy (59,50+30,50), dával jsem odkazy i do "inzerce obecně." Měli tam ještě asi 2ks. http://www.eumaschinen.de je web přímo prodejce. Peple, na tu tvojí to nemá, ale když si představím, jak to doma bastlím (s tím jak mi trvá všechno dlouho), tak bych jí měl hotovou možná na příští léto :D Originál je dobrý, sice krátký, ale mně to bude stačit (snad). A ten japonský design, to je skvost, který Liberu opravdu sedí :twisted:
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Odpovědět