Nenastartuju :(

E12 superdeluxe, standard
Odpovědět
Uživatelský avatar
hejtmos
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 03, 2007 1:12 pm
Bydliště: Nová Paka

Nenastartuju :(

Příspěvek od hejtmos »

Ahoj mám problém se svým liberkem! nechal jsem ho 3 tydny stát pakdo něj sednu a nic ! starter točí ale nechytne ! zkoušeli jsme to roztlačit a zase nic :( pak jsem vyndal kabel od svíčky zandal a chytlo. koupil jsem nový svíčky briska cytlo zase. druhy den ale už nechytlo! benzin tam jde a svíčky házej. co stím ? :roll:
1994, 4 WHEEL, Panorama DACH, ROST, ALU felgen, TOP ZUSTAND :)
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinekk »

Káble k sviečkam vymeniť za nové a dôkladne očistiť viečko rozdeľovača a palec. Ak má viečko za sebou službu pár rokov, odporúčam kúpiť nové. S otcom po výmene káblov a ich dodatočnom zaizolovaní v okolí koncoviek gumou(nie izolačkou!) štartujeme na prvý cvrnk. Prekostrenie motora bolo u nás tiež potrebné.
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

jaký kabely nám doporučíš? taky bych potřeboval nový...
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinekk »

Odporúčali sa tu káble z tesly Blatná, za dobrú cenu. Ja by som ich ešte trochu upravil, a to je asi takto: Všetky koncovky sú nalisované na kábli, je tam taký spoj. Ten môže byť všelijaký, aj zle urobený. Ovinúť všetky tieto spoje izolačkou(v našom prípade sme to robili nevulkanizovanou gumou, drží a izoluje veľmi dobre) a je to. Ako som zistil, na origo kábloch boli tieto spoje potrhané a prebíjal výboj cez ne. A to sa prejavilo neštartovaním keď bolo vlhko... Ako je na tom viečko rozdeľovača a palec? Nieje ani jedno z toho prasknuté? Vyčistiť riedidlom C6000 zvonku aj zvnútra, zabrániš ďalším stratám VN sršaním.
Uživatelský avatar
hejtmos
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 03, 2007 1:12 pm
Bydliště: Nová Paka

kabely

Příspěvek od hejtmos »

takže já jsem objednal kabely z tesly a zatím nic nepřišlo cca tyden. o vikendu mě už nebavilo čekat tak jsem si vzal fen a rozdělovač vysušil, no a liberko hnedka draplo . tak jsem mu dal vtom, sněhu pěknou bídu :) ale novy kabely tam stejně dám, teda jestli mi přijdou !! Btw a co vy sníh ?? Oplatili jste někomu posměšky kterych se nám majetelum vozítek dostává !! já teda jo!!! ty co do kopce hrabali jen zírali jak se liberko vyvalilo bez problemu !!! :) jo a ještě něco dal sem si lepší zimaky na zadek ale ten je tak lehkej že me přijde si dát lepsí zimaky na předek páč mě přijde že maji vetší zaběr ! co myslíte !?
1994, 4 WHEEL, Panorama DACH, ROST, ALU felgen, TOP ZUSTAND :)
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Já si myslím, že je lepší dát lepší všude .. hlavně proto, že Libero nemá mezinápravový diferenciál a když budeš mít jeden pár výrazně ojetější ( :arrow: to znamená jiný valivý průměr), bude se ti předek se zadkem přetahvat. To pak dělá tu ránu při vypínání 4x4 .. už se to tady řešilo mockrát.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinekk »

Hejtmos, presne týmto vysušením si si overil, že je chyba v kábloch a rozdeľovači. Skús, čo to spraví po utretí C6000kou. Či naštartuješ aj na druhý deň...
Uživatelský avatar
hejtmos
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 03, 2007 1:12 pm
Bydliště: Nová Paka

Příspěvek od hejtmos »

martas: prostřiknul jsem to nějakym vodouodpudivou sra*kou a zatím je to fajn už 5 dní. ale kabely stejně koupím ! Konečně jsem taky zjistil proč to tolik žralo přibrždujou mi kola :( navic jsem nikde na netu nenašel cenu brzdových valečku a prasatek vzadu :( !
1994, 4 WHEEL, Panorama DACH, ROST, ALU felgen, TOP ZUSTAND :)
Odpovědět