spousta problémů...

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

spousta problémů...

Příspěvek od ix »

tak mám auto konečně ze servisu doma. věcí, co na něm budu muset udělat je tolik, že na ně zakládám vlastní klub... co jsem si zatím všiml:

1) v techničáku mám psaný R12 kola - imho tam mají být R13. jak dosáhnout změny (TP je původem od starého)

2) spotřeba je nad 8 - spousta věcí je potřeba vyměnit ale nechci měnit všechno, jen vyřešit věci co mi přímo ovlivněj spotřebu (lambda sonda, seřízení atd)

3) plechy na vejfuk - kapitola sama pro sebe

4) sedačka u řidiče se mi netočí (no, to snad zvládnu sám, ale nějakej typ mi bodne abych neobjevoval objevený)

5) problémy s podřazením dvojky - počítám zuby. teda už sem se to naučil i bez počítání, ale myslím že by nebylo od věci si to dát do pucu, co kdyby taky někdy řídil někdo jinej...

6) střešní okno - neotevírá se, budu ho potřebovat rozebrat...

7) levý zadní dveře jdou otevřít pouze zevnitř... no, taky myslím že to bude nějaká prkotina (takže to sem píšui jen pro úplnost ;)

8) při vypnutí 4WD se ozve docela rána... teda pokud jedu. zkoušel jsem to bez plynu, s neutrálem... bez rány je to jen na místě... je to normální?

9) cuká ručička tachometru

10) ve stejným rytmu jako ručička tachometru cukaji i brzdy při dobržďování...
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: spousta problémů...

Příspěvek od covex »

2) spotřeba je nad 8 - spousta věcí je potřeba vyměnit ale nechci měnit všechno, jen vyřešit věci co mi přímo ovlivněj spotřebu (lambda sonda, seřízení atd)

Az tohle vyresis tak mi dej vedet :).


7) levý zadní dveře jdou otevřít pouze zevnitř... no, taky myslím že to bude nějaká prkotina (takže to sem píšui jen pro úplnost ;)

Pravdepodobne klika - neplanda ti z venku ta plastova? Pokud ano, psal jsem tu jak se da resit.

8) při vypnutí 4WD se ozve docela rána... teda pokud jedu. zkoušel jsem to bez plynu, s neutrálem... bez rány je to jen na místě... je to normální?

To se mi obcas stava taky, zrejme zalezi na natoceni kol a pod. Tedy je to takove DUC, vylozene rana to neni.

9) cuká ručička tachometru

Bezna zavada, nemajici vliv na funkci vozu. Tusim bud dre bovden, nebo je tam neco osoupaneho (uz si nepamatuju co). Vetsina lidi to neresi. Me to teda dela jen kolem 20km/h pak uz je to OK.

10) ve stejným rytmu jako ručička tachometru cukaji i brzdy při dobržďování...

Zajimave pozorovani... nerekl bych ale ze to souvisi.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: spousta problémů...

Příspěvek od Jarda »

8) při vypnutí 4WD se ozve docela rána... teda pokud jedu. zkoušel jsem to bez plynu, s neutrálem... bez rány je to jen na místě... je to normální?

To se mi obcas stava taky, zrejme zalezi na natoceni kol a pod. Tedy je to takove DUC, vylozene rana to neni.
je potřeba dbát toho aby byly pneumatiky stejné a nesmí být ani na nápravě jinak ojeté. také je potřeba vypínat 4x4 na rovině a nejlépe ne v zatáčce. toto se tady také řešilo :roll:
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

ta spotřeba je aktuálně 9,4 mimo město :(

ještě mám dotaz týkající se topení... topí mi to pěkně, pokud si foukám na sklo nebo na nohy. pokud ale přepnu dopředu, začne to foukat ledový vzduch. to mě docela překvapilo, vyplývá z toho totiž, že tam jsou dvě cesty a ne jedna, jaxem se domníval... máte s tím někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

chystám se na výměnu předního topení(mám polámaný plastový obal a fouká kde nemá),tak ho pak rozeberu a případně upravím to nové.
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od veros »

ix píše: ještě mám dotaz týkající se topení... topí mi to pěkně, pokud si foukám na sklo nebo na nohy. pokud ale přepnu dopředu, začne to foukat ledový vzduch. ... máte s tím někdo zkušenost?
Dělá mi to taky, takže to považuju za vlastnost.

--V
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

5.) Naučil sem se řadit za studena s meziplynem a je to v pohodě :) ...dělá to snad u všech Liber...
8.) Nepoužívej 4WD na pevným podkladu při zatáčení. Přední a zadní kola se pak strašně perou (jak už psal Tuti)

Ostatní už se těžko radí přes net..
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

veros píše:
ix píše: ještě mám dotaz týkající se topení... topí mi to pěkně, pokud si foukám na sklo nebo na nohy. pokud ale přepnu dopředu, začne to foukat ledový vzduch. ... máte s tím někdo zkušenost?
Dělá mi to taky, takže to považuju za vlastnost.

--V
a jak to máte ostatní?
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Je to u všech stejný. Až budu mít čas najdu ti to v uživatelským manuálu
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

"Causa " topení už tu někdy byla. Tak je pro osvěžení paměti. Topení topí u staršího jen úplně doprava (topení na přední sklo sklo) jinak fouká jen studený . Novější má "teplo" na dvě polohy. Úplně vpravo jako u starého a pak ještě poloha před touto : společně na okno a na nohy. Je to tak z výroby a nic s tím nejde udělat. A tomu seznamu problémů. Docela by to chtělo zajet k některému "zkušenému" Liberákovi na rady. Když budeš mít cestu přez Desnou (asi blbost? co.) rád ti poradím. U Liber se vyskytují po letech naprosto stejné závady, kterými si každý vlastník prošel, nebo jej čeká. Jedna rada přídavkem : na šoupačky nikdy nedávej neoriginální kliku otvírání okénka. Jinak si odřeš lak na boku! Jinak ti ve dveřích u kliky vypadl asi takový malý "čudl", který slouží k otvírání klikou zvenčí. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

A ještě jsem zapoměl na tu spotřebu. Ta není nijak vyjimečná a zavisí na "těžké noze" řidiče. Zvedni auto, aby jsi zjistil , zda něco (brzdy) někde nebrání lehkému otáčení kol vpředu i vzadu. To je asi všechno, co kromě té těžké nohy s Liberem doma svedeš.Ale bohužel se stavem, že v zimě na sněhu jezdí Libero za deset,( reálná skutečnost) nic nenaděláš. .Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

v klubu oheň u motoru se zmiňovalo, že ta druhá hadička z rozdělovače mění podle změny podtlaku předstih, ale kluci mají starší. u mě ta hadička nikam nevede, poradíte mi kam ji mam zapojit?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Jedná-li se o cca 10cm hadičky od rozdeělovače směrem dolu , je to "odkalovací" hadička a tu nikam nezapojuj. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinekk »

Ix napísal: mě z rozdělovače vedou trubičky dvě, jedna tenčí krátká směrem dolů, druhá silnější delší, u tý mám pocit že bych ji měl někam zapojit ale nevím kam... nafotím, bude toho beztak víc...

Takže má dve. jedna je na odvod vlhkosti z rozdeľovača. Tá druhá je pripojená na rozdeľovači na taký kruhový placatý nezmysel(membrána s tiahlom) a to je tá hadička na predstih. Odfoť to, uvidíme. Takto je to na staršom.
Uživatelský avatar
Vlado
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř kvě 03, 2006 2:35 pm
Bydliště: Lieskovec okr. Zvolen

Příspěvek od Vlado »

Obrázek
Podtlakova regulacia predzapalu.
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

vidim ze sis napsal do planku 'karburator', sem myslel ze strikacky nemaj karbec...? nebo se pletu? (i ix to psal..)
jako novejm liberum rozumim jak koza na kadaku.... ja jen tak ze zajmu..
Uživatelský avatar
kryton72
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pát črc 27, 2007 7:39 am
Bydliště: Černín
Kontaktovat uživatele:

topení

Příspěvek od kryton72 »

Ještě k tomu topení... mě to topí na obé polohy docela dobře, až dost (jen u té polohy do předu na mě vylítne spousta prachu :D ,teď už méně)
Uživatelský avatar
Vlado
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř kvě 03, 2006 2:35 pm
Bydliště: Lieskovec okr. Zvolen

Příspěvek od Vlado »

KCE:vidim ze sis napsal do planku 'karburator', sem myslel ze strikacky nemaj karbec...? nebo se pletu? (i ix to psal..)
jako novejm liberum rozumim jak koza na kadaku.... ja jen tak ze zajmu..
:?
Tento obrazok sem vlastne ani nepatri, toto je Lubomirovo Libero starsie ako '93 - s karburatorom, len som chcel ukazat kam sa zapaja regulacia predzapalu.
Vlado.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Tři stránky o topení z uživatelskýho manuálu: 1) 2) 3) (nemám po ruce skenr)
Mám pocit že se o studeným vzduchu ze středních a bočních výdechů píše na dvojce úplně na konci...
Uživatelský avatar
ix
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 145
Registrován: ned zář 30, 2007 11:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ix »

Obrázek

tady je ta moje hadička... kam s ní?
Odpovědět