Svíčky

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

dědek píše: Jinak jak jsou na tom rozvody, prozradí stroboskopická lampa. Ojetý motor vykáže velké "cestování" značky na setrváku nebo řemenici a je jedno, jestli je vačka "honěná" řemenem nebo řetězem .
Tak teda nějak půl na půl.
Již dávno tomu co kolega generálkoval motor na Favorita. A od základu.
Po týdnu mu přijel majitel generálku reklamovat.A přesně co popisuješ
to poskakování značky. A tvrdil, že nevyměnil rozvodový řetěz.
Musel ho před zákazníkem vyndat a ukázat mu ho. Emoce opadly , ale cukání ne. Kolega tvrdil, že je to v elektrice,a tak mně na to zavolal
Hledal jsem hledal přiznám se, že dýl než je obvyklé. Ale našel.
Majitel Favoritu si opravoval sám rozdělovač, a proto,že to neuměl tak nevymezil dostatečně vůle mezi rotorem"hvězdicí" a pólovými nástavci. A v určitých otáčkách někdy drnkal rotor o stator. A problém byl na světě.
Takže neposednost rysky mohou mít na svědomí třeba i kdejaké vůle.
K.
:evil:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

Karel píše: A tato LX15LTC-1 by měla být zcela nejlepší pro naše autíčka

a tady je "standartní" zbarvení izolátoru.
K.
:roll:
Karle, jak si na tuhle svicku prisel? Ja na strankach brisk.cz v katalogu nasel pro Libero jen

Kód: Vybrat vše

SUBARU  	Libero i,4WD,Transporter  	1,2  	40kW  	EF12E  	05.93-  	   	
1,1  	LR15YC-1  	LR15TC-1  	LR15YPP-1  	LOR15LGS  	LR15YS-9  	13
LX jsem nasel ze se pouziva pro octavky..

To standardni zbarveni mi rika jedine - porad mi to pali olej, protoze mam svicky cerne :(.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

covex píše: Karle, jak si na tuhle svicku prisel? Ja na strankach brisk.cz v katalogu nasel pro Libero jen

Kód: Vybrat vše


To standardni zbarveni mi rika jedine - porad mi to pali olej, protoze mam svicky cerne [/quote]
Tu svíčku jsem vybral jako nejlepší v poměru cena-výkon/hodnoty/.
Olej, to znám :(  použij teplejší svíčky.Motor opravit, nebo se s tím smířit :!: 
Zatím se smiřuju  :twisted: 
K.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky

Příspěvek od covex »

Pokud hledate podrobny popis typu a funkce svicek, tak na strankach Brisku maji pekne manualy:
Technicky manual s popisy spravneho a spatneho vzhledu jistriste: http://www.brisk.cz/downloader.php?id=2&idx=120
Rady svicek Brisk, jejich vlastnosti a znaceni: http://www.brisk.cz/downloader.php?id=2&idx=140
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mira
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte pro 05, 2006 11:37 am
Bydliště: Kostelany

Re: Svíčky

Příspěvek od Mira »

Taky doslo na vymenu svicek. Dal jsem DENSO DNSW20EPR-U11 - 85 kc/ks. Typ nasli v obchode, tak jsem to vic neresil.

Mel jsem problemy s vynechavanim valcu popisovane v mnoha jinych vlaknech. Po zahrati motoru po caa 4km jizdy zacal vynechavat motor, neslo pridat plyn, ale po dalsim kilometru uz jel zas bez vypadku. Tak jsem se chystal na kolecko svicky, kabely, rozdelovac, palec, cela elektrika, rozborka motoru :). Zabral hned prvni krok. Pravda, vytazene svicky mely polovicni tloustku elektrody, takze vetsi zapalovaci napeti, a navic na povrchu ( a mozna i mezi keramikou a matkou ) kompletne rezave.
Presto vsechno mely svicky zhruba spravnou barvu.

Mira
tak už bez
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PepleBUS

Příspěvek od Tuti »

To já jsem pred Vánoci zaznamenal rekordní četnost poruch - nejdřív mi odešel startér, pak se ucpal palivový filtr a nakonec upadl pedál plynu. Do toho se ještě vmáčklo jedno ranní vlhké nestartování. Tak jsem si říkal, co jsem Běloušovi asi proved :twisted: . Že by to byl svérázný způsob oslavy jednoho roku v mých službách? Přitom k výročí dostal nový olej, těsnění pod víko ventilů a zásuvku k tažnému.
Mimochodem při tom nestartu jsem vyndal i svíčky a ta z druhého válce vypadala takhle:
Sv_2.jpg
Sv_2.jpg (67.85 KiB) Zobrazeno 9212 x
Sv_1.jpg
Sv_1.jpg (70.44 KiB) Zobrazeno 9212 x
Svíčky mají za sebou asi 15 tisíc, ale zbývajíci dvě jsou v pohodě, tak nevím, co si o to mám myslet.
--
PS: Peple, promiň, že jsme ti to tady zasvinili :arrow: tak nás vykaž třeba do pokecu :)
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: PepleBUS

Příspěvek od dědek »

Jo svíčky jsou prevít.Taky jsem jednou koupil některé škodovce v Semilech čtyři nové svíčky, dojel do Jičína a tam je vyměnil. Zpátky jsem ujel nějakých dvacet km a motor začal koktat. Závadu jsem hledal asi hodinu a když jsem měl snad všechno překontrolovaný až na svíčky(to jsem si myslel, že když jsou nový- nemůžou být zdrojem poruchy) došlo i na ně.Nejdříve jsem si myslel, že jsem vůl a vyměnil jen dvě a dvě nechal starý, ale po nahlédnutí do krabiček jsem zjistil, že opravdu dvě nové svíčky pálí jen když se jim zachce a po namontování těch starých, auto běželo bez problémů. Od té doby uběhlo už dost vody a až loni na podzim soused vyměnil ve svém "myšáku" svíčky a pořád když se rozjel auto nemělo výkon a přitom na volnoběh běžely všechny válce jak mají.Příčina? Opět jedna nová svíčky (za dvě stovky) si dělala taky co chtěla. Poučení? Nemusí vždy všechny svíčky vypadat stejně a když je jedna (nebo dvě) od pohledu opotřebovanější, nemusí to být ventily či "ukouslým"pístem. (Pro jistotu to chce prověřit kompresní zkoušku, ale skoro na 99% bude závada ve svíčce). Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
škatulka
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 234
Registrován: čtv srp 09, 2007 11:42 am
Bydliště: Dobruška

Re: PepleBUS

Příspěvek od škatulka »

Tuti, můžeš pro zajímavost uvést značku té "kvalitní" svíčky?
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PepleBUS

Příspěvek od Tuti »

škatulka píše: Tuti, můžeš pro zajímavost uvést značku té "kvalitní" svíčky?
Jsou to BERU, kus byl asi tak za 70 Kč.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PepleBUS

Příspěvek od vojta »

tak se svíčkama mohu po dnešní zkušenosti potvrdit - mám bus čerstvě ze servisu po udělané hlavě...subíkovi dali také nové svíčky, po asi 50 km jsem dle jejich doporučeni dal nové kabely ke svíčkám (tesla blatná) , na volnoběh se to zdálo v pohodě ale jinak auto jelo na dva válce - prostřední svíčka najednou přestala dávat jiskru - vrátil jsem jednu svoji původní a vše je v pohodě...všechny byly od BRISK..teď už to jede jak má :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 534
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky

Příspěvek od vojta »

tak se svíčkama si ještě užiju :) tenkrát v servisu sem dostal novou sadu a hrozně karbonovali - je to hroznou spotřebou oleje, netěsnost kroužků - písty..dokuď tedy neuspořím na písty tak sem se smířil s občasným očištěním svíček, mohu potvrdit že BRISKY LR17YS-9 vydrží při větší spotřebě opravdu více, ale tisíc km po výměně jel subík zas na dva válce, až na třetí pokus jsem našel vyníka, když jsem chtěl svíčku očistil našel jsem však toto bduh.gif :
svicka_brisk.jpg
svicka_brisk.jpg (73.6 KiB) Zobrazeno 9021 x
po výměně zas motor spokojeně brumlá....
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky

Příspěvek od covex »

A zbytek svicky si hleda cestu bud do oleje nebo do vyfuku..:(
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět