A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Sem přidávejte odkazy na fotky, jak z akcí tak i ruzné kde se co na internetu najde.
Uživatelský avatar
Barkasník
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř črc 12, 2006 6:16 pm
Bydliště: Brunšov - Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od Barkasník »

:? A takhle tam teď chudáci čekaj, až přijede technik z pojišťovny a koukne na to. :shock:
24.jpg
24.jpg (105.44 KiB) Zobrazeno 22636 x
Uživatelský avatar
Barkasník
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř črc 12, 2006 6:16 pm
Bydliště: Brunšov - Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od Barkasník »

:cry: A nakonec ty rozražený vrata. Ještě že na nich nebyl zámek. To by asi dopadlo ještě hůř. :shock:
Přílohy
25.jpg
25.jpg (89.6 KiB) Zobrazeno 22633 x
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od covex »

Tak hlavne ze soudruh mel aspon povinne ruceni.. to je fakt sila, to do toho musel naprat kolmo odnekud z vedlejsi ne? Pojistovna ti za to nebude chtit moc dat, protoze obe auta jsou totalni skoda (tzn. cena opravy presahuje cenu auta), ale nedej se. Hlavni slovo v odhadu ceny auta ma ten technik z pojistovny, ktery to prijde obhlidnout, takze bud pripravenej a domluv se s nim jak nejlip to pujde. Vrata, plot a vsechno okolo si nech dobre zaplatit.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od dědek »

Zrovna včera jsem četl návrh na změnu ( snad už nic nebrání schválení) týkající se odškodnění postižených. Současná podoba opravdu hodnotí vše podle tabulek a základem je r.v. .To znamená, že dvacet let starý auto je vlastně amortizované a tak za veškerý materiál potřebný k opravě je už opravdu malý zlomek ceny nového. Vyvařování či "výroba" i jen méně podstatné části karoserie nepřipadá v úvahu a tak jen práce! A pojišťovna "může" uhradit i další náklady spojené s poškozením odškodňovaného. Včetně poskytnutí náhradního vozidla po dobu opravy. Musí to být ale v zápisu o škodní události a likvidátora je třeba o tom "přesvědčit. Výše zmíněná změna počítá s opravou - uvedením do stavu před bouračkou- bez ohledu na amortizaci. A taky má "nastoupit" nový prvek a to je odškodnění citové a potrestání pachatele, který zničí nebo neopravitelně poškodí věc na niž je poškozený citově vázán bez ohledu na vzniklou škodu.( Zničená fotografie blízkého člověka - cena např 4,50Kč , ale poškozený může žádat třeba milion. To ti ale nedá žádná pojišťovna , ale soud.) Platit to má snad od 1.1.2010 a tak to ještě tvůj případ nebude. Máš však právo požadovat soudně náhradu i nyní a byl-li pachatel pod vlivem alkoholu nebo omamných drog , soud mu vedle flastru za trestné činy, které spáchal (řízení vozidla, poškození cizí věci ve větší hodnotě jak 5 tis.Kč a možná i dalších v souvislosti s pravidly silničního provozu) docela klidně přičte i náhradu za způspobenou škodu nad rámec povinného pojištění. Ale zkušenost je bohužel stejně taková, že na tom proděláš. Já před časem půjčil dceři auto a jí na návštěve, aniž by v autě byla jeden pán s Ladou auto "přemístilnárazem na kamenný plot a to se vezlo na podválníku až domů. Vyšetřovatel shledal havárii jako totálku ( oprava ekonomicky náročnější jak soudobá cena ) a já dostal dvanáct tisíc a ať jsem spokojený, že když prodám nepoškozený součástky i jen za "lidové" ceny , že na tom vydělám. Tak jsem si to spočítal, motor převodovka, kola , interiér - mohlo to být i třeba dalších dvanáct tisíc. V celku za hubičku, ale po součástkách na burzách zajímavé. Bohužel si ale tenhle vrak vyhlédla parta nemakačenků jako zdroj nekalých příjmů a co bylo ještě použitelný buď ukradli nebo zničili. Nikdy jsem neviděl od nich ani korunu, i když u soudu svatosvatě slibovali, že se s panem poškozeným ihned vyrovnají. No konec konců možná lepší, než kdyby ho ukradli před tou bouračkou. A ono je dneska už jedno pro poškozeného, zda-li škůdce byl nebo nebyl pojištěný. Zaplatí to kancelář pojistitelů a soudně vymáhá po pachateli. Ten se jen může modlit , jestli ta jeho pojišťovna není z těch, které od alkoholu dávají ruce pryč a vyplacenou částku vymáhají po opilém pojistníkovi. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od covex »

Dedku, to s tim novym zakonem ma i sve velmi stinne stranky, jen kdyz na to koukam na prvni pohled. Pokud by nase policie neklarifikovala kazde nabourani do kufru jako vinu toho vzadu, pak by to treba i nebylo nebezpecne, ale takle, kdyz pred tebe do jedouciho pruhu zaparkuje nejaky borec s golfem protoze potrebuje nechat vymenit vyko od kufru nebot se mu nepovedlo tunningovy kridlo a v kurfu bude mit nahodou obraz po babicce..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od dědek »

Víš, že i o tomhle se v návrhu psalo? Stejně tak bude postižitelné i neumožnění předjetí (zrychlování předjížděného vozu) Má to i svoje pojmenování. Já tomu říkám myškování. Nejen to co píšeš - předjet zastavit a čekat náraz. Docela rozšířeným zlozvykem řidičů je i předjíždění v koloně "kam až to jde" . No a když už to nejde tak vrazit pravý blinkr a doslova se vecpat mezi dvě auta. Takže na jedné straně nebezpečné předjíždění a "myškování"- současně ale i povinnost nechat předjet. Pak si má člověk něco vybrat. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Barkasník
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř črc 12, 2006 6:16 pm
Bydliště: Brunšov - Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od Barkasník »

:| Dnes tu byl na auta technik z pojišťovny. Tak jsem zvědavý jak to celé dopadne. Půjdu zjišťovat škody. :shock:
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od Tuti »

dědek píše:Víš, že i o tomhle se v návrhu psalo? Stejně tak bude postižitelné i neumožnění předjetí (zrychlování předjížděného vozu) Má to i svoje pojmenování. Já tomu říkám myškování. Nejen to co píšeš - předjet zastavit a čekat náraz. Docela rozšířeným zlozvykem řidičů je i předjíždění v koloně "kam až to jde" . No a když už to nejde tak vrazit pravý blinkr a doslova se vecpat mezi dvě auta. Takže na jedné straně nebezpečné předjíždění a "myškování"- současně ale i povinnost nechat předjet. Pak si má člověk něco vybrat. Dědek
Skutečně postižitelné to bude teprve až bude v každém autě "černá skříňka", která bude průběžně zaznamenávat rychlost, vzdálenost od auta před a za mnou, brždění atd. atd. Protože kdo mi dokáže, že jsem předjíždějící auto trochu "natáhl" nebo že jsem se před někoho nacpal hodně drze nebo zbytečně prudce zabrzdil? Jsou nehody, u kterých se nikdo vinen necítí, natož pak aby vinu přiznal. To je potom problém i pro soud, hlavně když má třeba nehoda těžší následky.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Hadová
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 16, 2007 9:14 pm
Bydliště: Plzeň

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od Hadová »

to Barkasník: Je nám tvých miláčků líto. Nedá se na to fakt koukat. :cry: Nám se taky (bohužel) někdo podíval do kufru při jízdě v koloně, ale (naštěstí) to nevypadá tak drasticky jako tvý autíčka. Pocuchal nám nově udělaný zadní nárazník, výfuk a kdovíco ještě vevnitř. Z nejhoršího nás zachránila koule. Taky jsme teď ve fázi, kdy čekáme na vyjádření od pojišťovny. Máša není zdaleka tak pomuchlaná a už se zmiňovali o totálce. A to taky patří k těm, co mají téměř bezchybně zachovaný kabátek. Myslím, že citová újma by v případě našich vozítek opravdu stála za zvážení.
Držím nám všem palce.
majitelka Báry a Máši a ošetřovatelka Hada :-)
Uživatelský avatar
Barkasník
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř črc 12, 2006 6:16 pm
Bydliště: Brunšov - Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od Barkasník »

:!: Pojišťovna se zatím tváří, že to budou dvě totálky. Tak jsem zvědavej, co z nich nakonec vypadne. A k tomu ještě ty vrata. :shock:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od covex »

Totalni skoda znamena, ze cena opravy previsuje ceno vozu (coz je celkem logicke), tzn. ze ti vyplati maximalne cenu auta a od ni odectou tzv. odpocitatelne zbytky - tzn. to za co muzes to co zbylo prodat. Moc iluzi si nedelam, ale treba ti daj za dve aspon na jedno "novy" a budes moc koupit jedno ktery bude cely v cajku (ten motor co si ukazoval jinde sem nejak nepoznal..:) ).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Had
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte bře 13, 2007 10:53 pm
Bydliště: Plzeň

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od Had »

Soustrast už byla vyjádřena, takže k odhadu škody: co jsme se bavili s technikem smluvního partnera pojišťovny, věděl hned, že na Subaru jsou díly drahé. Vzhledem k tomu, že na auto napsal velmi zachovalý stav, bránil se napsat co nejvíc výměn dílů, psal spíš opravy (aby to nebyla totálka). Já mám v ruce docela zajímavé lupeno a to je protokol o dovozové TK starý čtyři měsíce, kde není ani jedna závada, žádná koroze. Pokud pojišťovna nenavrhne přiměřenou částku, t. j. podle mě přes dvacet tisíc (jen zadní nárazník stojí dvanáct) klidně použiju protokol s tím, že auto v tomto stavu se dá sehnat pouze v zahraničí za cenu od 1800 Euro výš + dovozní poplatky, takže ať to dají klidně na totálku, ale s plnou parádou. Od technika taky vím, že pojišťováci brousí u individuálních dovozů po zahraničních bazarových serverech. Chystám se na ně vyrazit právě proto, že Máša je jedno z posledních aut v dobrém stavu karoserie, která se dala sehnat. A na zázraky nevěřím.
Pevné nervy přeju.
Had - řidič, mechanik a ošetřovatel Máši (postupně se zotavující po šťouchanci) a konzultant u Báry, která po reinkarnaci do nové kastle začátkem dubna 09 poprvé zavrčela v Budějovicích.
Uživatelský avatar
Barkasník
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř črc 12, 2006 6:16 pm
Bydliště: Brunšov - Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od Barkasník »

:| Tak jsem pracně vymontoval sedačky z mého vraku a takhle to vypadá zevnitř. :shock:
Přílohy
Bez sedaček.jpg
Bez sedaček.jpg (119.42 KiB) Zobrazeno 22399 x
Uživatelský avatar
Barkasník
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: stř črc 12, 2006 6:16 pm
Bydliště: Brunšov - Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁM TO ROZBITÝ !!!

Příspěvek od Barkasník »

:oops: VOLALI MI Z POJIŠŤOVNY: jedno libero 12.000,- druhý libero 16.000,- Sehnal jsem si 2 jiná libera u kterých se musí vyměnit motory. Když sečtu náklady a přihlédnu k tomu, že si vše udělám sám s pomocí kamarádů, tak jsem na 0. :shock:
Odpovědět