Nehody

Sem přidávejte odkazy na fotky, jak z akcí tak i ruzné kde se co na internetu najde.
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Nehody

Příspěvek od Albedo »

Tak dnes při kliknutí na odkaz: https://automix.cars.cz/galerie/nehody- ... 8-8482-115
na mne vyskočilo tohle, kdopak to byl?
Pro případnou možnost nefunkčního odkazu přidávám fota z webu, kde se píše o kuriozních nehodách roku 2016...
1.JPG
1.JPG (132.53 KiB) Zobrazeno 2613 x
2.JPG
2.JPG (138.67 KiB) Zobrazeno 2613 x
3.JPG
3.JPG (123.73 KiB) Zobrazeno 2613 x
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Nehody

Příspěvek od Mis.us »

vidíš? A nepřevrátilo se....by :lol: možna jeste vyjelo :wink:
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Nehody

Příspěvek od artvandal »

Ja myslim ze jen parkuje, s liberem proste najdes vzdycky flek:D
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od vojta »

Mazec, no chvíli jsem si namlouval že se to s nim sesunulo, ale vypadá to že to tam fakt poslal...jeníček by to určo vyjel zpátky :) ...každovodopádně to je ve Vansdorfu, Husova ulice :shock:
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od vojta »

sice je to z okinawy, ale je liberko, resp. sambárek ...
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... kohol.html
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Albedo »

Za zničeného Sambárka navrhuji čtyřnásobné doživotí ;)
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Tuti »

Včera do mě (přesněji řečeno do Libera) na parkovišti na Ještědu nacouval nějaký šikula s Golfem. Ani se nešel podívat a ujel, jenže chudák nevěděl, že ho viděl kluk co na parkovišti vybírá a navíc je všechno na kameře. Škoda není velká, kdyby slušně počkal, určitě bychom se dohodli. Takhle to jde přes policii a určitě to bude mít dražší a ještě s ostudou. Na Liberu to odnesl pravý boční díl nárazníku - sklápěcí část naštěstí minul doslova o milimetry. Boční plast je odřený a má utrhané úchyty, jeho plechový držák je trochu pokroucený, ale půjde je opravit. Na blatníku je lehký šrám, jak se po něm plast sklouzl, ale zdá se, že půjde rozleštit. Zatím jsem jen plast přimotal páskou a zbytek budu řešit, až to uvidí pojišťovák. Jsem zvědav, jak to ohodnotí.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Albedo »

Ajaj, tak to nás mrzí.
Mimochodem, k nárazníku, my na našem máme boční díly zadního nárazníku tak různě omlácené a plechy pokroucené že je v nich asi 2cm fuga. Každou chvíli to vyklepávám a rovnám, ale furt mi tu do toho na sídlišti při parkování najíždějí. Na předku nic nevidět, ale párkrát jsem některé přistihl při činu....
Tak snad bude pojišťovák rozumný člověk ;)
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od covex »

To se mi stalo taky u Bauhaus na parkovisti, slecna tam chudak cela zkrousena cekala nez jsem prisel, no vysledek byl, ze jsem ucho narazniku sundal, promackl zpet a drzak narazniku narovnal a krom utrzenych plastovych drzaku to bylo jen odrene. Nakonec jsem od Misuse koupil tohle ucho narazniku "nove", ale uz je to zase odrene. Je potreba rict, ze i tohle je na Liberu vychytane - proste ten naraznik ma v tehle casti samostatny dil, ktery se da snadno vymenit a opravit.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Tuti »

Minulý týden (tedy po více než dvou měsících) policie odhalila podle registrační značky majitele Golfu a zaslala mi vyrozumění, se kterým jsem konečně mohl na pojišťovnu viníka. Tedy vlastně jsem mohl hned na svoji pojišťovnu (Podnikatelská pojišťovna), jenže když jsem volal na její infolinku, bylo mi sděleno, že mám jednat rovnou s pojišťovnou viníka. Až zpětně jsem se dozvěděl, že to měla vyřídit moje pojišťovna a pak si to s druhou pojišťovnou proúčtovat, ale firemní strategie je ušetřit si práci, když je to možné. No mě to zase tolik netrápilo, nárazník omotaný izolačkou sice nebyl nic krásného, ale jak praví klasik - na funkci to vliv nemělo. V pátek škodu nafotili a sepsali u Global Expertu, takže jsem včera provedl aspoň hrubou opravu - za chvilku bylo hotovo, nicméně kdyby se vše mělo uvést skutečně do původního stavu, je to kromě srovnání plechu a opravy plastu i lakování obou dílů. Tak jsem zvědav, jak to likvidátoři ohodnotí.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Nehody

Příspěvek od dědek »

Už to ohodnotili? To mě zajímá pro zajimavost. Už se mi několikrát stalo, že při parkování u nějakého většího obchodního centra mi někdo do auta drncnul. Škoda malá, ale naštve to. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Nehody

Příspěvek od Lubomír »

Tak som mal pocit, že to nejak menej drží na diaľnici a ubral som pod stovku a zrazu zozadu buch, a tak sme s Mentolkou ustáli kontakt s pošťáckou dodávkou v 95 km/h na diaľnici, tma, okolo nuly, snehový dážď, ten pošťák nemal zimáky, ja uplne nové, tak on sa šmykol, mne to nejak lepšie držalo, a tak sme doplachtili do odstavňáku a volala sa polícia... no, do práce som prichádzal s dvojhodinovým meškaním, ale živ a zdráv.
Odniesol si to ten vypuklý pevný kus zadného nárazníku, stal sa vypuklým do opačnej strany, odklopný kus nárazníka nejde odklopiť, ale inak vypadá celý, no a zadné dvere obdržali prebouleninu od jeho spätného zrkadla, ale okno sa nevysypalo.
nehoda_mentolka.jpg
nehoda_mentolka.jpg (82.94 KiB) Zobrazeno 20302 x
Moja poisťovňa sa spojila s vinníkovou, obhliadka bola u nich, prvý odhad škody 800.-€ vraj ešte podľahne zosmiešneniu likvidátora...
Šmarjá, dá sa ešte vôbec ten diel niekde kúpiť? - zdá sa, že dostáva dosť zabrať, ten môj už nevyrovnám...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od covex »

Lubo, ty plastove usi jdou vetsinou normalne narovnat (radsi v teple), jen lak bude popraskany, pokud to nema potrhane uchyty, staci v tom narovnat plechovy drzak. Pokud by to byla totalka, mam jedno ucho prave po takoveto stouchanci, neni uplne 100%, ale je pouzitelne, jen barva je seda a musim zkontrolovat ze je leve. Osobne za ty usi maji u me japonci dalsi velke +, dneska vetsina aut nema zadni naraznik deleny a pri kazdem stouchanci se musi lakovat cely naraznik, na Liberu staci vetsinou prave tohle ucho.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Tuti »

dědek píše: sob pro 29, 2018 7:44 pm Už to ohodnotili? To mě zajímá pro zajimavost. Už se mi několikrát stalo, že při parkování u nějakého většího obchodního centra mi někdo do auta drncnul. Škoda malá, ale naštve to. Dědek
Od pojišťovny přišlo začátkem prosince 4024 Kč, což považuji za celkem slušné, bohužel bez nějakých kalkulačních podkladů - docela by mě zajímalo, jakou roli hraje aktuální stav auta (pro jistotu jsem likvidátorům při prohlídce opakovaně zdůraznil, že je nedávno po laku).

Lubomíre - štěstí v neštěstí, v takové rychlosti a na klouzačce se snadno i z malého drcnutí vyvine veliký průser.
Plast sice vypadá hodně poničeně, ale hned bych ho nepohřbíval - jak píše Covex, nechá si líbit hrozně moc. Ani ulámané úchyty nejsou tak zásadní problém, já jsem vyrobil a přilepil náhradní z tlusté reklamní desky .. žádná paráda, ale dovnitř není vidět, hlavně že to drží.
Co se týče odhadu škody, ten policejní nemá pro pojišťovnu žádnou váhu - je to jen pro policejní statistiku (předpokládám, že to na Slovensku nebude jinak). Já jsem měl v protokolu napsáno 8000 Kč, ale počítal jsem s tím, že od pojišťovny to bude míň.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Albedo »

Včerejší "kontrola podvozku". Odneslo to zadní střešní okno a pravé zadní. Plus pomačkaný bok a střecha vzadu. Naštěstí tu pravou stranu ještě nemám vyvařenou. Teď už to mám vše jakž takž vyklepané, střešní okno přehozené z dárce. Pravé zadní bohužel nemám, tak poptávám viz. sekce koupím.
Po vytažení navijákem jsem normálně nastartoval a odjel. I pravé zrcátku zůstalo v celku na místě :)
Podotýkám, že jsem přijel směrem od kamery :D
5JK_5039_X_small.jpg
5JK_5039_X_small.jpg (338.62 KiB) Zobrazeno 19524 x
Naposledy upravil(a) Albedo dne úte led 15, 2019 10:31 pm, celkem upraveno 1 x.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Nehody

Příspěvek od Mis.us »

Co si prováděl proboha ;D
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Me2d
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 23, 2015 8:46 am
Typ Libera: čekatel
Bydliště: Čelákovice

Re: Nehody

Příspěvek od Me2d »

No to je jízda bez 4x4 a nebo rychle a hodně foukalo, dnes v noci byl takovej vichr když jsem se vracel z prace, ze to se mnou hazelo od kraje ke kraji , ale není sníh naštěstí.
Albedo, hlavně že jsi v pohodě, ještě že nic nejelo proti.
Libero bylo 96 někde tu je... a teď druhej užouch je Piaggio porter 1.3 16V 4x4, je to návykový ta úžka bduh.gif
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Albedo »

Me2d máš pravdu, jízda bez 4x4, říkal jsem si, že když pojedu piánko, tak to nemusím zapínat, ať šetřím převodovku ale... Díky své nemoci mám necitlivost dolních končetin a k tomu zrovna jsem si obul zimní bagančata, která jsem měl naposledy na nohách před rokem. Navíc k tomu má 11ka noha, takže se bota najednou šprajcla nějak pod brzdou, slyším narůstající otáčky motoru a cítím, jak prdelka uhýbá. Čtyřkola už zařadit nešla (rozdíl otáček přední a zadní nápravy to neumožnil), a i přes vymáčknutí spojky to prostě jelo dál. Takže když jsem takhle vysel vzhůru nohama, vypnul jsem světla, vypnul motor a vysoukal se ven. Teda nejhorší je se z pásu odepnout, jde to těžko, když na něm takhle člověk vysí a potřebuje se nějak nadlehčit.
Naposledy upravil(a) Albedo dne pon led 14, 2019 7:13 pm, celkem upraveno 2 x.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Me2d
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 130
Registrován: stř pro 23, 2015 8:46 am
Typ Libera: čekatel
Bydliště: Čelákovice

Re: Nehody

Příspěvek od Me2d »

Klobouk dolů. Hod nám to i na fb do micro pokud nejsi proti prosím. :-) když už to bereš s humorem....
Libero bylo 96 někde tu je... a teď druhej užouch je Piaggio porter 1.3 16V 4x4, je to návykový ta úžka bduh.gif
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od Albedo »

Jo, během večera hodím. Ono jinak jak s humorem to nejde. Naštěstí se nic nikomu nestalo (jela se mnou manželka a pes), všichni odešli po svých, a pak i odjeli - jen vyskleným okénkem docela foukalo, a má "pojízdná" dílna v kufru se trošku přeskládala...po půlce auta :D
Plechy se vyrovnají. Věšet se kvůli tomu nepůjdu. A ponaučení pro příště je, že na sněhu vždy s čtyřkolou, a asi bych měl zauvažovat o přezouvání se do pohodlné obuvi za volantem.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Odpovědět