Výlety a fotky na neobvyklých místech (i obvyklých)

Sem přidávejte odkazy na fotky, jak z akcí tak i ruzné kde se co na internetu najde.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Výlety a fotky na neobvyklých místech (i obvyklých)

Příspěvek od Lubomír »

Moc sa ma zaujala fotka s guľatými skalami v pozadí, tak posielam tiež jednu...
Liberko_a_vrtule.jpg
Liberko_a_vrtule.jpg (99.22 KiB) Zobrazeno 24206 x
takto som prišiel nato, kde sa berie ten bočný vietor. To ho vyrábajú na kopcoch takéto vrtule:
Liberko s veterním pohonem.jpg
Liberko s veterním pohonem.jpg (63.63 KiB) Zobrazeno 24206 x
Naposledy upravil(a) Lubomír dne ned lis 01, 2015 10:21 pm, celkem upraveno 1 x.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Paráda. A odkud to je :?:
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Patří to sem, nepatří, ale jo dám to sem...
Tak to vypadá když děti jedou na cyklák a já dělám doprovodné vozidlo.
Ještě by se tam vešlo
27.jpg
27.jpg (65.56 KiB) Zobrazeno 3321 x
26.jpg
26.jpg (62.75 KiB) Zobrazeno 3321 x
Naposledy upravil(a) peple dne stř led 31, 2007 11:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

..odkud to je?

Příspěvek od Lubomír »

Tak tie zábery v úvode sú zo Slovenska, konkrétne nad obcou Cerová na Záhorí sú tieto opachy , a vraj má z toho obec úžitok, že majú verejné osvetlenie zadarmo...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Příspěvek od Mirek »

Dneska jsem se byl proletět v okolí Sychrova. :D
Obrázek
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Toto je pro našince s Liberem opravdu neobvyklé místo... 8)
022.jpg
022.jpg (40.92 KiB) Zobrazeno 3321 x
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polevoj »

Rok 1998, nekde v Kyrenajce, Libye
Obrázek
Vice zde: http://www.militaryclub.info/erika/exp-tobruk.htm
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

neni to fotka libera na neobvyklem miste ale nasel jsem ji na jednom francouzskem foru, coz je samo o sobe neobvykle:)
cipak to liberko si nejaky frantik blejsknul?:)
(nejde primo linknout, takze odkaz)
http://faimg1.forum-auto.com/mesimages/ ... f88513.jpe

jinak neni od veci zminit ze francouzi liberu rikaji "subaru vanille"
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

No to je přeci Honzův Bobík :D
Kdepak je mu asi konec a jestlipak ho ta nová majitelka oůplně nedojeb...
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinekk »

Nebol on minulý rok na zraze v Třebovej? Viem, že sme tam obdivovali presne tieto liate disky.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Jo jo bol bol...
Teď už jedině s novějším zelenošedivákem..
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

No to je přeci Honzův Bobík
no ja si to hned myslel (dle rezervy nad sklem) ale zmatly me ty samolepky..;)
no vida, az v daleke francii ho obdivuji :D
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 544
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Kdyby jste Bobíka vyděli v součastném stavu , tak tak by vám to srdce utrhlo . Občas ho vídám stávat někde na Vinohradech a je to hrůza . Takové to bylo pěkné auto .

P+B.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Výlety a fotky na neobvyklých místech

Příspěvek od Karel »

Bubák v dálničním tělese rozestavěné dálnice D8 v prostoru Řehlovice http://www.ceskedalnice.cz/prilohy/0805_prov.htm
D8.3.JPG
D8.3.JPG (124.12 KiB) Zobrazeno 31425 x
K.
:shock:
Naposledy upravil(a) Karel dne ned kvě 04, 2008 1:42 pm, celkem upraveno 3 x.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Výlety a fotky na neobvyklých místech

Příspěvek od Karel »

Bubák na trajektu
P5030332.1.JPG
P5030332.1.JPG (87.02 KiB) Zobrazeno 31407 x
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety a fotky na neobvyklých místech

Příspěvek od Tuti »

Možná si někdo všiml, že jsem se na delší dobu odmlčel. Důvodem byla dovolená v Bulharsku, ze které jsme se v pořádku vrátili. Možná se časem dostanu k obsažnějšímu popisu, teď jen hrubá kostra a tři fotky .. víc do jednoho příspěvku dát nejde.

První dva dny byly ryze tranzitní - sobota 800 km do Maďarska, co nejblíž k rumunské hranici (spali jsme v kempu v Makö), abychom divoké Rumunsko v neděli přejeli pokud možno za světla. To by se povedlo .. nebýt tří uzavírek, které nás zdržely tak, že bulharskou hranici jsme překračovali až někdy před půlnocí. Na shánění noclehu bylo pozdě a na další cestu jsem neměl leva na benzín, takže první bulharskou noc jsme strávili trochu nepohodlným odpočinkem vsedě v autě. Od úmyslu vyspat se pohodlně venku mě odradil toulavý pes, který se objevil jen co jsem na zemi rozbalil karimatku. Ráno jsme pak pokračovali směrem na Varnu a našli si ubytování v kempu na Zlatých pískách - pár kroků od pláže a s výhledem na moře přímo ze stanu.
DSCF5001.jpg
DSCF5001.jpg (96.64 KiB) Zobrazeno 31158 x
Zde jsme pobyli necelý týden a poté jsme se jeli podívat na jižnější pobřeží - konkrétně do Sozopolu. Cestou jsme (mimo jiné) nedaleko Varny navštívili pozoruhodný přírodní úkaz "Kamenný les" - dosud se přesně neví, jaký je původ kamenných sloupů vysokých až 4 m.
DSCF5108.jpg
DSCF5108.jpg (109.2 KiB) Zobrazeno 31154 x
V Sozopolu už jsme moc dlouho nepobyli, protože dalším hlavním cílem byly hory. Bohužel večer po příjezdu do Borovce (v pohoří Rila) se zkazilo počasí, takže následující den došlo na náhradní program - návštěvu asi 70 km vzdálené Sofie. Ani další den nebylo počasí nic moc, ale přesto se nám podařilo (tedy vrcholové skupině ve složení já a Terka .. tj. dcera) dobýt Musalu, která je s 2925 m nejvyšším vrcholem jihovýchodní Evropy.
DSCF5488.jpg
DSCF5488.jpg (58.48 KiB) Zobrazeno 31149 x
Potom už nás čekala zpáteční cesta .. tentokrát to bylo blíž přes Srbsko. Zde ovšem panuje jiný systém mýta než v ostatních zemích - platí se u mýtnic, kterými jsou přehrazeny dálnice. Projíždí se celkem třemi, z toho ve dvou úřední osoba Libero nekompromisně prohlásila za dodávku, takže jsem za nějakých 500 km Srbskem - z čehož asi jen polovina byla dálnice - zaplatil krutých 58 Euro. :evil: Pak že u nás máme drahé dálniční známky. Myslím, že místní umí mýtnice objet, ale naslepo a navíc v noci na to nebylo pomyšlení. Jet znova, vzal bych to radši od Sofie na sever přes Rumunsko .. o moc dál by to ani nebylo.
Na zpáteční cestě jsme ještě věnovali jeden den prohlídce Budapešti a pak už (s krátkou návštěvou příbuzných při cestě) rovnou domů.
Celkem jsme najeli 4318 km, Libero si řeklo o 317 litrů benzinu a 2 litry oleje. Spotřebu 7,35 litru považuji za přijatelnou, přihlédnu-li k tomu, že auto bylo docela naložené a moje předsevzetí jet s lehkou nohou vzalo za své už na začátku parádní maďarské dálnice.
Cestou jsme potkali i pár Liber - v Rumunsku jedno stálo v jakémsi divokém zahradním autobazaru u silnice a druhé se vezlo na podvalu, v Bulharsku solidních 5 kousků - z toho jeden ve Varně a ostatní v hornatějším vnitrozemí, kde čtyřkolky nemají jen na machrování. Dvakrát došlo i na osobní setkání s předáním kalendáře a tretek. Až dosud byly všechno starší typy, jediný novější jsme pak zahlédli v Budapešti. Bylo to "japonské" provedení s kulatými světly, které známe z obrázků.
Dovolená byla fajn, Bulharsko má co nabídnout a cesta se dá přežít. Já osobně dávám autoturistice rozhodně přednost před letadlem - cesta sice trvá dlouho, ale je zajímavější a člověk má volnost pohybu. Jinak stále ještě platí, že v Bulharsku není pro našince draho. Posledních 100 Leva (cca 1200 Kč) se nám už ani nepodařilo utratit, takže tímto je nabízím dalšímu cestovateli.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety a fotky na neobvyklých místech

Příspěvek od peple »

Moc hezkej vejletek.
Je to už druhej případ co je popsán tady na fóru jak Libero leží v žaludku "nenažranejm" hlídačům parkovišť a výběrčím mýtnýho :x . V jednom případě je to autobus a v druhým plnohodnotná dodávka bduh.gif .
Jinak Librko bez problémů?
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety a fotky na neobvyklých místech

Příspěvek od kce »

hello2.gif wow, tleskam, dalsi cestovatel do bulgaristanu ;) my vyrazime v pondeli a jedeme (samozrejme se zastavkami v kazde zemi) az do recka.. takze dekuji za info, obzvlast to srbsko, 58e je nemala palka.. :shock: ale ono se neni cemu divit, po celym balkane z tebe tahaj baksis a vymejslej si ruzny poplatky, nikdy nevis, zalezi na jednotlivejch "vybercich".. chce to ukecavat, rozdavat treba pivo nebo cigarety... ono i to "divoke" rumunsko neni tak divoke, urcite se zdrzime nekolik dni..
spotreba 7,35 je krasna, ja pocitam tak 8.. co se leva tyce, klidne bych je bral, ale jak provest xchange?;)
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety a fotky na neobvyklých místech

Příspěvek od Tuti »

peple píše:...Jinak Librko bez problémů?
No abych řekl pravdu - cestou jsem občas pociťoval v chodu motoru lehlé škubání, jakoby někdy vynechal jeden zápal. Dřív se mi to už jednou stalo začátkem léta, myslel jsem, že jsem to odstranil očistou VN soustavy. Ale je to tak, že závada se projevuje jen za pořádného horka. Když jsem nechal za jízdy pootevřený nárazník (u novějšího to asi nejde), bylo po škubání. Takže to tipuju na nějakou načatou součástku v elektronice uvnitř rozdělovače. Měl jsem strach, aby se to nějak fatálně nezhoršilo, ale v pohodě a posádka to ani nezaregistrovala. Žádný jiný problém se nevyskytl.
kce píše:...ono i to "divoke" rumunsko neni tak divoke...
Určitě máš pravdu, znám lidi co tam jezdí opakovaně a tvrdí, že v horách je bezpečno a lidé příjemní. Ale zdaleka to neplatí obecně .. stačila mi malá příhoda z hranic. Po odbavení jsem se vypravil do směnárny vyměnit Lei na benzín a koupit silniční "vinětku". Vinětku sice inzerovali (průjezdní myslím za 4 nebo možná 6 Euro), ale neměli. Že prý na pumpě .. ale tam neměli taky. Samozřejmě kolem pobíhalo několik přičmoudlých překupníků, kteří vinětky měli. Zamkli jsme se v autě, stáhl jsem okno na škvírku a dojel jsem k tomu nejbližšímu uzavřít obchod. Holohlavý zavalitý mužíček mluvil trochu slovensky a začal na 30 Eurech, ale po mé odmítavé reakci celkem rychle klesl na 10. To mi přišlo jako přijatelné a škvírkou jsme si navzájem vyměnili papírky. Mezitím nám ovšem klučina tak desetiletý - možná synek - myl okno a holohlavec se dožadoval dalších 10 Euro "pro kolegu". Odvětil jsem, že to je za umytí okna trochu moc a že další desetieuro už stejně nemám. S geniální logikou mi odpověděl, ať mu tedy dám 20, ovšem ani to mi nepřišlo výhodnější. Požádal jsem tedy Lukáše, aby mi podal jednu z Plzní, které jsme s sebou vezli pro utužení mezinárodní družby a šíření slávy české vlasti ve světě, a nabídl jsem ji překupníkovi místo peněz. Začal se tvářit agresivně, že pivo nepije a ať mu tedy dám koruny. Sahal jsem do peněženky pro drobáky, ale to už se rozkřikl, že jedině papírový, a jestli chci problém. Hošík zatím okno domyl a na jeho místo nastoupil vytáhlý hubený chlapík a jal se okno mýt znova. S tlusťochem by se klidně mohli živit jako opálení dvojníci Laurela a Hardyho, ale už měli výnosnější byznys ... bylo jasné, že i tento kolega by si určitě zasloužil svých 10 Euro. Vůbec se mi nechtělo dělat rumunským povalečům "oslíčka otřes se", tak jsem peněženku rychle předal Laďce, začal jsem divoce troubit a současně jsem nastartoval a kapku prošlápl plyn. Většinová menšina naštěstí v pudu sebezáchovy opustila prostor před autem, takže jsem využil mometu překvapení a odpálil z nebezpečného místa jak na Mimoňských válkách.
Po této příhodě jsme kontkat s místními obyvateli už raději moc nevyhledávali, ale když pak v jedné vsi babky u silnice prodávaly broskve a víno, zastavili jsme a šli nakupovat. Bohužel se ukázalo, že babka si kilo ovoce jednotně cení na 6 Euro. Domníval jsem se, že se dosmlouváme aspoň na polovičku (i tak by to bylo moc), ale trvala na svém. Takže obchod se neuskutečnil, ovšem tady se to obešlo bez stopy konfliktu. Ani žebrající děti u jedné z uzavírek se nechovaly agresivně, naopak se tvářily pokorně a prosebně - asi to víc vynáší. A nejspíš i všudypřítomní toulaví psi spíš jen somrují a neútočí.
Ale stejně bych tam rodinu na dovolenou nebral.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Výlety a fotky na neobvyklých místech

Příspěvek od kce »

no tak s rovinetou je to tam tezce nah... byznys, my nastesti po vyzkouseni asi 10ti benzinek (kde vsude cekali 'baksis' navic..) potkali pumpu s rumunkou ktera studovala v cesku a tak to bylo aji zabavne;) letos mam rovinetu este z lonska, tak to aspon nemusime resit;)
co se tyce ruznych zebracu, vymahacu, mycu, prodejcu a podobnych prizivniku libovolneho veku, tech je v rumunsku (ale i bulharsku) opravdu dost, stejne jako zebrajicich deti, clovek si na to musi udelat takovou "imunitu" a delat ze to nevidi.. aspon me se to osvedcilo.. taky sme rozdavali bombony (po jednom;) a krajice sucheho chleba :) to dotycne natolik zmate/rozhodi ze se na dalsi vypad uz nezmohou:)
a v horach je to dost o necem jinem, to je jasny, tam starou babicku potesil prazdny barel od vody, ze pry si do toho bude dojit mleko ;)
Odpovědět