Naše subárko - slůně

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Odpovědět
seemore
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 15, 2008 9:00 pm
Bydliště: Loštice & Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Naše subárko - slůně

Příspěvek od seemore »

Subaru_Libero_6.jpg
Subaru_Libero_6.jpg (51.47 KiB) Zobrazeno 17542 x
Tak toto je náš asi cca dva měsíce starý přírustek tak jak jsem ho koupil. R.v. 1991 E12SDX naběháno nikdo moc neví. Děkuji Pajasovy za obětovaný čas při návštěvě prodávajicího a za morální a znaleckou podporu.
Prozatím slůně prošlo uzdravovací kůrou vodovodu - měděné ohýbané doma přes koleno, pájené na sporáku cínem....spoje přetažené smršťovačkou
trubky.jpg
trubky.jpg (80.09 KiB) Zobrazeno 17536 x
soukáno přes polomrtvý chladič ( pokud máte kontakt na nějakého šikovného renovátora starých chladičů - za studentské ceny :) šup sem s ním)

Dále proběhla prozatím repase airboxu - po demontáži nalezeny dvě ze tří spodních trubiček podtlaků děravé takže opískováno trubičky zkráceny, nalakováno, před tím ještě rozchozena termoklapka (byla přivařená do polohy stále na studený vzduch) ohříváček ještě nesehnán, tudíž okruh pouze vhodnou hadicí (použita z vysavače) uzavřen aby nebyl nasáván brajgl z motorového prostoru. Bohužel zatím nenafocíno.

Kompletní rozborka karburátoru-vyčištění promazání, přetěsnění.... no.. montáž zpět za pomocí tří plochých dvanáctek z různých sad, každou šlo otočit asi tak aby šlo otočit o kousek tou další. No po druhé a třetí demontáži a montáži už to asi umím - nejelo chcípalo, nakonec závada byla ve špatném konektoru odpojovače volnoběhu.

přepojení podtlakových hadiček na .... tak jak to má být.

Oprava následků přepálené pojistky rádia a zapalovače (někdo holt nehledal závadu v pojistce ale v drátech pod palubovkou)

Dále komplet odkobercování zjištění stavu boudy- bublinky... šroubováček, a rázem je tam děr jak naseto... znáte to...... bude se časem vařit.
Zakoupeny 4 ks disků se zimními pneu z druhé ruky...

Repase kastlíku na baterku - ještě chvíly a tahal bych ji po zemi.
opískován spodek deklu motoru, naštěstí se ukázalo, že bubliny nejsou krz.... dostal štětkolak

Co mě čeká a nemine-obědnáno něco drobných ND -manžety-některé jsou děravé, termostat 88st.-rafička teploměru nejde nad třetinu-auto smrdí jak... asi jako studené auto...a žere... :), olej filtr-snad už bude výměna, samozřejmě i náplní v převodovce a diferáku, vzduch a palivový filtr.

bude se objednávat
silentbloky motoru, výfuk-na tom už se pracuje pěkně po dílech, tepelné štíty, přední světla, tlumiče, jedno zadní pero KO,asi kilometr podtlakových hadiček.....atd atd.. no bude toho dost snad to mou študentskou kapsu nezrujnuje... Takže toliko konečně letmé představení mého zbrusu nového vozu...Budu se snažit býti slůněti dobrým tátou :)
seemore
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 15, 2008 9:00 pm
Bydliště: Loštice & Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od seemore »

Tak proběhlo opět pár oprav-opraviček.- Výměna světel-autopal, výměna tlumičů zadních-Delphi ala Lada-nájednou to neskáče jak koza-to je div, když původní tlumiče jeden tlumil sporadicky na půl rozsahu, a druhý vůbec :o) ale že jsem si zanadával při demontáži starých. Nakonec u levého pomohla až flexa... , zavaření prasklého úchytu přední stabilizační tyče, Výměna náplní (převodovka, přední diferenciál) a dál nějaké drobnosti.

Zjištěny další závady, jako kapající vodní pumpa....:o/ (Jen tak mimochodem jak se s tím dá dlouho jezdit?)

No čekám na pružiny na zadek, a silentbloky motoru a diferenciálu. Tak jsem zvědavej jak budu nadávat tentokrát :o)
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od peple »

Takže slůně stále stůně :o
seemore
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 15, 2008 9:00 pm
Bydliště: Loštice & Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od seemore »

Spíš se zbavuje neřestí které si přineslo od bývalého majitele :? způsobené nedostatečnou údržbou :? ještě pár tisícovek a pár dní :D a příští rok se chystám na kastli bduh.gif
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od Pajas »

Hmm s vodní pumpou se budu potýkat i já. Nejdřív začalo kapat ted už chčije..Oddělat altec, asi kryt rozvodu a pak dál zatím neví. Poradí ostatní...
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od Petr+Barča »

Nejlépe se to dělá když sundáš zadní kolo , odděláš krycí plech , povolíš pár šroubků , odšroubuješ vrtulku , vydloubneš ucpávku a je to. Potom to stejným postupem složíš . Opravná sada vodní pumpy stojí okolo 1700 Kč .
Záleží na tom kde to seženeš .

P+B.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od Pajas »

Když měl liberko brácha taky se mu to stalo. Mechoš náš to vyřešil tak, že to vymontoval a dal tam z fáčka ale nevím jestli pumpu či jen samotnou ucpávku. Musel to ale vysoustružit. To je tak vše co o tom vím.. Jak s ním budu zas mluvit, dám vědět..
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
seemore
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 15, 2008 9:00 pm
Bydliště: Loštice & Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od seemore »

Tak opravná sada vodní pumpy objednána v Praze u Freye kupodivu byměla stát pouhých 1100 rovnou od subaru. Tak jsem zvědav :o).

Jinak už taky chčije a nikoliv kape... :roll:
seemore
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 15, 2008 9:00 pm
Bydliště: Loštice & Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od seemore »

Tak pumpa vyměněna. Ale že to byly opět nervy. při demontáži vrtulky jen tak mimochodem upad šroub, kterým je přitažena k osičce. Tzn. ukroutila se hlava šroubu. Co teď s tím přístupem co tam je. Už jsem se viděl jak jsou vánoční plány v perdeli...a jak budu vyndavat motor kvůli takové ptákovině. Nakonec ale všechno dobře dopadlo.

Musel jsem sundat kolo, odseknout plech co je navařený na rámu a brání lítání bordelu od zadního kola na motor. Tím jsem získal přímý přístup. ale samozřejmě jsem zjistil že v naší skvělé firemní dílně rozhodně nenajdu závitník. Takže opatrně odvrtat přesně a drátkem šroubováčkem a s pomocí ofukovací pistole se mi kupodivu povedlo závit zachránit... a musím se pochválit vůbec se nepoškodil.... ještě vykuchat starou ucpávku namontovat nové čerpadlo, pobrousit obnažený zrzavý rám zatřít nabodovat zpět plech zatřít......a ani kapka... :)
seemore
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 15, 2008 9:00 pm
Bydliště: Loštice & Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od seemore »

Tak dnes jsem konečně vyřešil startér. Potřeboval řádně ukostřit. Při té příležitosti šla celá ta hrouda rzi ven, rozebrat vyčistit, obrousit namazat složit, štětkolak, pořádnej uzemňovací kábl rovnou od baterky, a už se to krásně vrtí, přesto že jeden drát vynutí rotoru jsem po rozborce našel totálně rozmetaný po celem vnitřku startéru. Prostě se tam nějak ohnul a už to bylo. Ještě jsem řádně ošetřil a řáně připevnil podtlakový ventil karburátoru... A už nehoupou otáčky... asi taky byl prostě špatně přikostřený. A ještě zadní pružiny a snad je to do jara všechno :)
seemore
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 15, 2008 9:00 pm
Bydliště: Loštice & Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od seemore »

06072009993.jpg
06072009993.jpg (77.22 KiB) Zobrazeno 16267 x
06072009991.jpg
06072009991.jpg (62.57 KiB) Zobrazeno 16267 x
01072009972.jpg
01072009972.jpg (75.09 KiB) Zobrazeno 16267 x
seemore
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 15, 2008 9:00 pm
Bydliště: Loštice & Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše subárko - slůně

Příspěvek od seemore »

tak jsem se do toho konečně pustil.... ještě mám co dělat....

na kvalitu štětkolaku se nedívejte je to pracovní nátěr, bude se pískovat zinkovat šopováním... lakovat... prostě práce jak na kostele
06072009996.jpg
06072009996.jpg (61.13 KiB) Zobrazeno 16265 x
Odpovědět