A mám ho!!!

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od covex »

Peple mluvil o motorku pro stahovani strechy, u me je tusim jedno "nahradni" topeni, ale zda ma funkcni motorek to negarantuju - nutno prezkouset.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Centrál vybojován, nakonec jsem ho vyměnil za jiný, dnes jsem dostal od původního majitele náhradní motorek do střechy, takže díky Peplemu za nabídku, už mám. Topení ještě nevím, jak je na tom, to asi nechám nakonec. Klíčkem jsem (při zkoušení proudu) zkoušel otáčet, ale ještě ke mě doběhla informace, že prý ventilátor zadního topení spíná až po ohřátí vody, víte o tom někdo něco? Logiku to má, z důvodu priority zimního ofuku okna. Zvonek z tramvaje šoupnu do jiného vlákna.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Mis.us »

Ivo píše:ale ještě ke mě doběhla informace, že prý ventilátor zadního topení spíná až po ohřátí vody, víte o tom někdo něco? Logiku to má, z důvodu priority zimního ofuku okna.
topení se musí spínat kdykoliv ho zapneš(ovšem musíš mít zaplý klíč na "acc"nebo "ON") a at už je to topení zadního okna nebo topení zadních prostor auta a jestli ti nejde zadní topení(rear heater),tak ti nejde ani topení na okna,je to snad přes stejné relátko,víc nevím.
Naposledy upravil(a) Mis.us dne stř úno 26, 2014 6:29 pm, celkem upraveno 3 x.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Střecha jezdí, nádhera, nakonec to byla jenom blbá pojistka bduh.gif a já ..............kvůli tomu rozebral celou střechu. Až, když jsem nemohl najít proud, tak jsem znovu probral pojistky a byla tam jedna tak šikovně propálená, že to na ní nebylo vidět - mrcha!!! Aspoň jsem se lépe seznámil s liberem. S topením budu pokračovat až bude čas, ale je pravda, že zadní okno nehřeje, což jsem si ověřil až teď. Jak a kde najdu zlobivé relátko?
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od michael »

Ahoj, nevím jestli ti to pomůže:
vyhřívání skla.JPG
vyhřívání skla.JPG (50.54 KiB) Zobrazeno 25448 x
Subaru Libero E12 r.v. 91
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Díky za schéma, ale bohužel nerozumím tomu, nejsem ani elektrikář, ani němčinář, jen obyčejný český šmoula, možná se bude hodit společně se slovníkem, až bude chvilka.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od covex »

Jo to bohuzel, bez slovniku se clovek neobejde. Vse je nemecky, mozna najdes japonstinu, jesli ti je blizsi :). Ale zrovna na draty neni potreba zadna veda. Ty obdelnicky nahore jsou pojistky a jejich cisla, topeni okna je vlevo dole a mezitim mas cisla konektoru. Umisteni konektoru najdes na dalsich strankach Verdrahtungs diagramme pod cisly, takze nemcinu moc neuzijes. Podle tohodle diagramu, to ale spis vypada ze je okno spojene s vetrakem v motorovem prostoru nez zadnim topenim... chce to ale poradne zkouknout.

Oprava: pres konektor F45 presneji na pin 1 je skutecne pripojene jak vyhrivani zadniho okna, tak zadni topeni.

PS: Slovnicek k elektrice je taktez v dokumentaci. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Mis.us »

Ivo píše:Vyloupnul jsem vypínač a žádnej proud, divil jsem se, že je natvrdo připájený, dál jsem se nedostal. Bohužel chodím příliš pozdě z práce a auto dělám venku, za tmy nic moc, snad o víkendu. Je toho celkem dost a vzhledem k přístupnosti ...asi bych si měl stáhnout schémata, bych nehledal motor vepředu bduh.gif

vypínač je natvrdo napájený, kvůli tomu,že by se tam nevešel "připínací konektor" -kvůli popelníku pro zadní spolujezdce,ale vypínač vytáhnout jde,konektor je posunutej od vypínače cca 20 cm je hned mezi sedačkou spolujezdce a středovym panelem na kterym je vypínač...přístup je nejlepší když vyndáš sedačku spolujezdce,ale jde to i bez toho aniž by si jí demontoval,ale chce to mít pavoučí ruce no a potom sundáš i ten zbytek:-)
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Liberko přepsáno a MOJE ! Úřední šimlík zařehtal a zákonodárci můžou býti spokojení, s nimi i státní kasa - fuj - je to jak z Pyšné princezny... Nejlépe se dnes ukázalo zadní topení - sotva "Karel z Liberce" (můj bývalý spolužák a bývalý majitel Libera v jedné osobě, s nímž jsem kdysi nejeden prů...er vymyslel), nasedl a zapnul vypínač - topení jako-by se nechumelilo (a ono fakt slunce pražilo) začalo foukat jak studený, tak horký vzduch. To vše fungovalo naprosto dokonale , dokud bývalý páníček v autě seděl. Sotva jsem ho však vyložil - pár kiláků a konec. Pochopil jsem, že není vyhráno, dokaž že Tě mám poslouchat a já Tě budu milovat - kdo vychovával knírače - zná to! Pak, že auto nemá duši - dlouhá cesta k dokonalosti. Závěrem ještě jeden veřejný dík Karlovi, za péči věnovanou autu s duší a teď už je to prostě můj boj. .......se taky bojím :D
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Mis.us »

topení někdy funguje a nefungujej jak zadní ofuk,tak na okna vzadu,klasickej jev,dělá mi to uplně to samý,bylo mi řečeno,že jo to špatné relé.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Jj, tak nějak by to bylo logický, ale kde ho najdu a kde ho seženu ? .......... :D jezdit budu sám :D .........vlastně ne-stopařky beru :lol:
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Karel »

Ivo píše: ale kde ho najdu a kde ho seženu ?
Najdeš zde, a dá se opravit.
F45.JPG
F45.JPG (166.02 KiB) Zobrazeno 25383 x
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Rozumím dobře, že je to to červeně označený? )F45) ??? No nazdar, budu se muset poohlédnout po nějakým gynekologickým kurzu...
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od covex »

Na tohle este zdaleka neni nic takoveho potreba - proste oddlej 5 cudliku ktere drzi plastovy kryt pod palubkou a po prave strane na stene. Drzi tam rekl bych tak jednim sroubem. Dostanes se tam i bez problemu golou. Operace na par minut... s tou opravou pak nevim, ale myslim ze o necem takovem tu uz nekdo psal.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Tak mi začla zas blbnout střecha, proud jsem tentokrát vystopoval až sem a dostal jsem se až do týhle krabičky, smrděla a vevnitř jsem objevil vyhřátý spoj. Vypadá, že své udělala vysrážená voda. Nemáte někdo funkční škatulku? Nebo typ, kde sehnat? Případně jak tenhle problém obejít?
IMG_0246.JPG
IMG_0246.JPG (50.22 KiB) Zobrazeno 25346 x
libero.jpg
libero.jpg (29.26 KiB) Zobrazeno 25346 x
IMG_0248.JPG
IMG_0248.JPG (101.74 KiB) Zobrazeno 25346 x
Samozřejmě přepájet jsem to zkusil a nic :cry:
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Odvolávám, co jsem odvolal, slibuju cojsem slíbil.... všechno je jinak, nevím, jestli zafungovalo to přepájení , ale střecha jezdí, celou sobotu mi kamarád instaloval k centrálu alarm, mezitím přišlo to s oknem a večer, když jsem přeparkovával s toho hajzlíka rozmazlenýho, najednou okno chodilo. Dnes jsem si udělal s rodinkou výlet a okno šlape. To auto si prostě ze mě dělá prd-L . :D
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od peple »

Zrovna sem ti chtěl psát že můžu zapůjčit funkční a tys to zatím rozchodil :lol:
Taky dobře...
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Díky za nabídku, ale kamarád mi navíc zapojil dvě relátka tak aby to chodilo, jako náhrada místo tý škatulky. Nevím, já se v elektrice nevyznám, on se tím žíví, tož nezbejvá, než věřit a pro případ ztroskotání, kdo ví... třeba to někdy použiju.
Mám pocit, že auto začíná být trochu hlučnější na zadek, buď ložisko, nebo diferák. Kudy se mrknout na převodový olej, je náplň společná s diferákem a jak je složitá výměna ložiska kola? Omlouvám se, že pořád otravuju, já to , bez zkušeností s liberem, těžko zhodnotím, třeba je to hlučnost standartní. Jo, je to rozmazlená milenka...
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od covex »

Co se oleje tyce tak prevodovka ma dva spunty - jeden hned u leve zadni poloosy a druhy kus dopredu nad nim. Hladina se kontroluje tak, ze zastavis na rovine, povolis horni spunt a kouknes se (spis prstem) jesli hladina saha az po spunt. Kazdopadne pokud mas kryty atd, opet pristup neni nic moc, zvlast tam neco lejt (to spis zhora hadici). Predni diferencial je zvlast, ma dozivotni napln, nicmene pokud si ho nekontroloval tak stejny princip - dva spunty, oddelej ten horni.

Vymenu zadniho loziska jsem sam nedelal, ale kazdopadne jedno kolo ma dve loziska, vetsinou se u toho musi vymenit i gufera, cena za sadu tak 1500,- http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.as ... eId=100579 - ja ho musel uz podruhe za 4 roky menit ted na jare (leve zadni). Netusim proc odchazi, jesli je treba nejak bouchle kolo..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Mis.us »

covex píše: (leve zadni). Netusim proc odchazi, jesli je treba nejak bouchle kolo..
je dost možný že máš rozházenou geometrii zadní nápravy-když měli v servisu vyndaný rameno, nemuseli ho vrátit zpět,tak jak bylo.Když jedeš do pravotočivý zatáčky,kolo se ti může i nepatrně posunout!geometrie zadní nápravy se dělá zároveň s přední nápravou,jestli to dělaj v klasickejch servisech nevim,v subaru servisech,nebo u freye určitě,cena je něco přes 2000,-
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Odpovědět