A mám ho!!!

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Tak jsem si HO vykoledoval o Velikonocích, je to krasavec a slibuju, že na NĚJ bodu hodný !!!
Přílohy
Změnit velikost z Změnit velikost z IMG_0210.JPG
Změnit velikost z Změnit velikost z IMG_0210.JPG (107.53 KiB) Zobrazeno 28641 x
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od covex »

Tak at slouzi a moc nezlobi.. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Děkuji za gratulaci, začínám řešit první problémy. Zatím zašívání povolených švů, napravování škod po zloději autorádia, nefunkční šíbr a zadní topení, vše má svůj čas, není růže bez trní :) . Nemáte někdo zkušenosti kde začít u šíbru? Nereaguje na vypínač, motorek se neozývá ani cvaknutím. Zkusil jsem po sundání krytky vzadu ruční posuv, ručně vše funguje. Netuším kde začít, kde je pojistka, motorek, jestli je třeba demontovat obložení stropu a jak. Může mi někdo prosím poradit kudy - tudy ?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od dědek »

Tak pokud začněš u šíbru, budeš muset čalounění sundat( není to tak náročné akorád bacha na ty "držáčky" ať je nerozlámeš.) Jinak při rozsvíceném předním světýlku by jsi měl poznat, zda-li do motorku jde proud. při zmáčknutí (je jedno zda tam či zpátky) musí světýlko maličko pohasnout. Pokud je však něco s motorkem , tak to ale stejně bez rozebrání čalounění nezjistíš. Jinak docela běžná závada Liber se šíbrem. A jak tak koukám, tohle Libero si na libereckých RZ moc nepojezdilo. Ty jsi někde od Kutné Hory? Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Ne,ne, sice mám pro Kutnou Horu slabost, ale jsem z Liberce, teď bydlím asi 10minut autem od centra, leč na samotě a bez zpevněné cesty, takže jsem odkázán na čtyřkolky. Auto mám po kamarádovi, takže to není ušáček v pytlíku, ale i tak trocha práce čeká. Už jsem přemýšlel :roll: nad náhradním řešením - vozit s sebou, kvůli otevírání, bateriovou vrtačku, ale doufám, že bude stačit mačkat čudlík nad hlavou :D
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od covex »

Motorek a cely mechanismus je schovany pod calounenim stropu. Je to celkem slozity mechanismus. Odendat calouneni neni takovy problem - par plastovych spuntiku a madla. Nejdriv bych ale meril multimetrem v okoli spinace.

Jisteni je dvema pojistkama - v hlavni pojistkove skrini c. 4 a v malych pojistkach c. 15. Touhle pojistkou je ale jistena jeste spousta dalsich veci, takze by toho nefungovalo ponekud vicero a to uz by sis asi vsiml.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Ještě nefunguje zadní topení, jinak snad (co se tohohle týká) vše. Nemá to stejnou pojistku? Zatím mě tohle auto příjde kutilem nenapadený, takže by to mělo fungovat standartně. ( budu první :lol: )
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od covex »

Motor pod sedackou je na pojistce c 13.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Jo, jo, jestli jsou to ty pod volantem, tak na jogína jsem si už hrál, tam byla vypálená jen ta na varovky a rádio, jak nějakej deBill sháněl vánoční dáreček a nakoupil na Štědrej den ráno autorádio z tohohle auta. Proč se nesmí beztrestně střílet lump na útěku?
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od covex »

Pak uz jsou jen 4 hlavni pojistky pod radici pakou - je tam takove vicko jako vysouvaci popelnik, ale jsou tam pojistky. Ty ale s nejvetsi pravdepodobnosti zadny problem mit nebudou, protoze to ty nefungovalo 1/4 auta na pojistku. Motor topeni pod sedackou pohani jen vrtuli axialniho vetracku, ta vetsinou zrezne/prirezne a motor se spali, neni tam moc co resit. Pokud tam jde napajeni je v haji motor.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Vyloupnul jsem vypínač a žádnej proud, divil jsem se, že je natvrdo připájený, dál jsem se nedostal. Bohužel chodím příliš pozdě z práce a auto dělám venku, za tmy nic moc, snad o víkendu. Je toho celkem dost a vzhledem k přístupnosti ...asi bych si měl stáhnout schémata, bych nehledal motor vepředu bduh.gif
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od dědek »

Lumpa na útěku můžeš střílet. Musíš ho však předběhnout, střelit zepředu a do ruky mu vložit mačetu.Rádio si vzít a zpátky namontovat a pak zavolat policii. A teď, když víš, že napětí není ani na jednom z konektorů tlačítka , hledej už jen tu pojistku. Možná budeš nucen natáhnout ke spínači nový kablík, neboť těžko se v té změti kabelů člověk vyzná a tohle považuji za racionálnější. Počítej, že to bude jištění možná i 20A pojistkou(tu jsem nikdy neměnil a tak nevím kolik je originál). Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Jo už se na to dráteničení těším!!! Kdybych měřil na výšku 50cm , byla by to pohoda. Koukám, že Dědek je zběhlý v zákoně o nutné obraně :D jo člověk neví kdy a co bude potřebovat :roll: i kdy doufejme, že tohle se nám vyhne. Jo ještě jsem včera stačil řešit pravý zadní dveře - centrál. Po sundání obložení jsem zjistil, že centrál chodí, ale nenašel jsem žádné přenosové táhlo k mechanismu zámku. Budu muset rozebrat druhé dveře a mrknout se jak to vypadá, když to funguje. Takže sem si musel vylepšit skóre alespoň zašitím další sedačky. Jak je možné, že do ZVENKU tak malého auta se vejde tolik problémů??? :D :lol: :roll:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od covex »

Jestli tahlo neni zapadle ve dverich, tak to asi nekdo nutne potreboval kus dratu, jinak si nedovedu predstavit, jak se takove tahlo ze dveri ztrati. Podle toho co pises to spis vypada ze prechozi majitel(e) to s peci o auto moc neprehaneli, a kdyz neco prestalo fungovat proste to neresili. To je bohuzel problem znacne casti starych aut u nas. Pouzivaji se do roztrhani tela bez naroku na nejakou tu rehabilitaci.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Sem koukal - ve dveřích není. Bude to jen kus drátu, to snad doma z něčeho ohnu, jen aby nechyběly nějaké plastové spojky. No radši teď rehabilitovat, než později resuscitovat :lol: Vedle mám dárce orgánů - malucha, možná, že díly z jeho centrálu pomůžou. Rád bych i jeho alarm a ještě v něm mám zvonek z tramvaje!!! Uvidíme...
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Martinekk »

Šalinzvonek? Ten chci....
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Ivo »

Není problém vyrobit, třeba z dýnka tlakové nádoby, to by dokonce zvonil líp než originál. Pokud by byl zájem, můžu ho až ho sundám z malucha nafotit. Je to jednoduchý princip jako u zvonku na kolo, jen elektricky.
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Martinekk »

Bdem rád keď to nafotíš, ja som ho totiž ešte nevidel. A Libero čo cinká jak šalina a zdraví sa so šalinami je celkom dobrá sranda :lol: Díky.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od Tuti »

Ivo píše:Vyloupnul jsem vypínač a žádnej proud,...
No asi bys na to nezapomněl, ale jen pro pořádek podotýkám, že napětí se tady může objevit až při prvním pootočení klíčku .. a možná taky nemusí, protože japonci mají syčáci spoustu věcí spínaných kostrou. Chce to kouknout do schémátka.
A jedna (možná důležitější) rada .. až budeš prohrabovat dráty pod palubkou, patrně tam najdeš dva konektory, které vypadají že se rozpojily. Nesmí se spojovat, jsou na diagnostiku.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: A mám ho!!!

Příspěvek od peple »

Tak další LiberoLiberečák... no paráda :) Taky se připojuju ke gratulaci.
K motorku a proudu už bylo řečeno hodně tak jen dodám že v nejhorším případě je jeden funkční k mání :wink:
Odpovědět