Jak vidíte budoucnost?

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Odpovědět
HlavaXBR
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: ned kvě 31, 2009 8:39 am
Bydliště: Vysočina

Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od HlavaXBR »

Tak nějak mi tu chybí topic proč se vlastně japonský key cars nevozí do evropy určitě to ma nějaký důvod eouro normy ? nebo nezájem o ten totyp aut v evropě ? Rád si přečtu nazory těch co těmihle auty žijí... A taky by mě zajímalo jak vidíte budoucnoust přimo svých vozítek mě čeká technická kontrola v červnu 2011 a i když auto funguje bezchybně a zvenku vypadá pěkně přeci jen motorový prostor je hodně rezavej a pak jestě okolí tankovacího víčka pravděpodobně sundám před TK boudu a nechám to vyvařit anebo mě ještě napadlo dovézt libero z itálie přeci jen díky tomu že se tam nesolí jsou auta odtud nedotčená rzí. To moje při dovozu z rakouska mělo číslo "ránu" tak zkorodované že bylo nečitelný a proto tam TK v Českých Budějovicích vyrazila číslo znovu tím pádem pokud si dovezu jiný libero vyrazím jen číslo tam co oni půbodní znečitelním a mažu na TK. Jak tohle řešíte vy hlavně výhledově do budoucna?
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Martinekk »

No, predlžujeme životy našich autíčok ako sa len dá vzornou údržbou... Trebars ja to svoje som spolu s otcom a bratom tak dal dokopy že najbližších 5 rokov a viac musí vydržať. To je asi jediná cesta... Potom už presedlať na niečo iné, predsalen Liberiek bude menej a menej, hrdza žerie rad radom všetky, a nevyberá si.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Lubomír »

Hm, proč se nevozí? - ale vozí, už sa to tu niekde písalo, k nám (tehdá ešte ČSSR) by bolo dovezenie Liberka konkurenciou k Š-1203, tu by si s dvojnásobnou spotrebou už nikdo nikdy nekúpil. Takže proto. A proč se nevozí dnes? to by si nikdo nekúpil Suzuki! Takže dohoda, a náš trh môže zaplaviť sesterský koncern, ale ono by to s tou bariérovou skúškou asi v Európskych končinách nebolo nič moc - deformačné zóny známe z bezpečných VW alebo iných tu jaksi nie je kam umiestniť, myslím. Európa vsadila na deformačné zóny a nie na pevné šasi. Ale s kopírovaním koncepcie motora si už tak nervy nerobí, trojvalce s vyrovnávacím protibežným hriadeľom vcelku úspešne kopíruje aj hrdá Európa...
A čo budúcnosť? - Liberká sa stanú o nejaký čas právne neúnosnými existovať: 1, emisiami, 2, spotrebou, daňovým a poistným systémom, ktorý ich tak znevýhodní, že iba tí najskalnejší Liberáci si budú užívať zimu s Liberkom, ako hlavné rodinné autíčko bude niečo iné. Dovozy sú už teraz nevýhodné tou daňou.
Takže podľa môjho názoru technicky sa dajú Liberká prevádzkovať bez veľkých problémov ešte dlho - sám som si to vyskúšal do veku autíčka 25 rokov, ide to.
Nové sa už nebude dať kúpiť, (leda nejaký elektronický zázrak s Haldexom). Varianta zvaná Piaggio je s motorom vpredu aj pri prevedení 4x4 pre mňa neakceptovateľná, aj keď karosériou sa velmi podobá.
Asi si počkám na dovoz takéhoto fešáka, ako som sa stihol odfotiť s ním priamo v Tokiu:
Obrázek
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Hejkal junior
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2010 6:24 pm
Bydliště: Liberoc

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Hejkal junior »

Prosím Tě, co je za fešáka na té fotce vlevo od Tebe? To bych si nechal líbit.
U.S.S Libero 1,2i 1996
Hejkal žvejkal v hubě vejkal.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Mis.us »

Vim,že si se zeptal Lubomíra,ale jestli po tomhle autě toužíš kup ho z japonska a nech si ho poslat lodí v kontejneru,na kolik to vyjde,to bych kecal ale levný to nebude;-)

je to SUBARU SAMBAR

tady se koukni,najdeš jich tam spoustu: http://exchange.goo-net.com/usedcars/SU ... index.html

pak je ještě dias,ten je trošku lepší:-) http://exchange.goo-net.com/usedcars/SU ... index.html
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od ulus »

Problém není poslat si něco z Japonska, jenže oni mají řízení na druhé straně! A tipnul bych si, že s přihlášením (i když by mělo volant tam kde má být) to nebude zas tak jednoduché.
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Mis.us »

To neni problém.Pravostraný řízení se dá předělat na levostraný.Potom tradá na přihlášení.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Tuti »

Mis.us píše:To neni problém.Pravostraný řízení se dá předělat na levostraný.
... ano - pokud existuje levostranná varianta, ze které můžeš brát díly. Když neexistuje a pravděpodobně se s ní při konstrukci ani nepočítalo, tak je to sakra problém.
Mis.us píše:Potom tradá na přihlášení.
Předtím ale ještě drobný detail, a to získat evropskou homologaci. U auta dělaného pro japonský trh by seznam vyjímek byl čtení na celý večer, ale dobrá zpráva je, že u individuálního dovozu se nemusí dělat crash testy :mrgreen:

Čistě finančně by ten dovoz ale celkem nebyl nesmyslný. Dias "funglovka" 4WD v lepším stupni výbavy stojí nějakých 16500 USD, doprava asi 1500 USD, k tomu clo .... jsme tak někde kolem 370 tisíc Kč a to mi i na dnešním trhu přijde jako celkem konkurenceschopná cena. Nevím teda přesně jak je to s DPH, ale snad by se mělo japonské odečíst a pak přičíst naše, takže s konečnou cenou už by to moc nehnulo.

Ale vzhledem k výše popsaným problémům plus dalšímu se servisem a díly asi tohle auto s českou značkou neuvidíme :(
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Mis.us »

Tuti,levostraný se vozej do USA ,takže když si ty potřebný díly objednáš přes subaru dealera z Japonska na levou stranu,tak to předěláš jedna báseň.Tyhle přestavby dělá pan Bím z M.Boleslavy a běžně překopává japonský Imprezy do evropskejch norem,takže věř tomu žě se Sambarem to jde udělat stejně :wink:
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Tuti »

:shock: Tak to jsem netušil - párkrát jsem koukal i na různé US stránky a na tenhle nový typ jsem tam nikde nenarazil. No ale v tom případě by pak bylo rozumnější objednat si levostranné auto rovnou u prodejce. Nejen že by bylo zbytečné platit navíc za díly z USA, ale ony mohou být i rozdíly na kastli ... např. staré Libero má kvůli pedálům chladič posunutý ke straně spolujezdce, takže je jiná čelní stěna a přední podlaha.
Jinak vím o chlapíkovi, který vozí a opravuje bourané Oktávky z Anglie, údajně jsou tam o tolik levnější, že se mu to vyplatí i s předěláním řízení.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Mis.us »

Tak,zjistil jsem,že do USA se vozej taky s pravostrynym řízenim,(řikal jsem si když jezděj v USA jako my,tak bude volant na levo,prdlajs :mrgreen: ) ty žlutý kluci to doopravdy sekaly asi jen doprava.Ještě se to pokusim najít,ale řekl bych :) ,že marně :evil:
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Lubomír »

tak ostava spolahliva uprava:
Pravostranne riadenie.jpg
Pravostranne riadenie.jpg (36.5 KiB) Zobrazeno 24328 x
:lol:
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Pidy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 27
Registrován: ned lis 21, 2010 8:37 pm
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Jak vidíte budoucnost?

Příspěvek od Pidy »

Skvělej nápad, ale řešil bych to spíš ozubeným řemenem :lol: .
Odpovědět