autopark se rozrůstá

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

autopark se rozrůstá

Příspěvek od dědek »

Tak po několika neúspěšných pokusech získat nějaké Libero, které by ještě něco vydrželo, jsem změnil celou filosofii a vše přenechávám osudu.(Pořád je ve hře to zeťákovo rozpadající se Libero a jeho polévání živou vodou. Naskytla se mi však při okukování nějakých Samurajů příležitost koupit Jimnýho po starém pánovi.Tohle autíčko s jasným původem, serviskou a mnoha doplňky, nikdy nejezdilo po lese v terénu , spodek žádná rez a vše pečlivě ošetřeno. No nekupte to za tu cenu. Co do šířky hotové Libero a ačkoliv je to tereňák, slušně si vede i po silnici . Tak , že už je to jasné k brněnské přehradě v dubnu pofrčí Jimny. Jediný co jsem musel "skousnout" je jeho zelená metla. Ale snad stejná , jak oktávka. Dědek
Přílohy
Jimny.jpg
Jimny.jpg (54.58 KiB) Zobrazeno 22770 x
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: autopark se rozrůstá

Příspěvek od Ivo »

Gratuluji, zdařilý výběr !!!
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: autopark se rozrůstá

Příspěvek od Martinekk »

Pripojím sa k Dědekovi, ako náhradu za Liberko som zvolil Forestra. Liberko na denno denné dochádzanie do roboty moc vhodné nieje, zvlášť keď vidím v protismere samovrahov obiehajúcich bez rozumu bduh.gif . Takže som volil trochu bezpečnejšie autíčko, ktoré pôjde aj rozumne prerobiť na LPG...
Prekvapila ma kultivovanosť, na kombík veľmi slušné jazdné vlastnosti a dokonca ani v teréne to nieje zlé, prevodovka má redukciu. Spotreba ma milo prekvapila, dosiahol som pri 3/4 jazde mimomesto a 1/4 mesto spotrebu 7,4L/100km. To je na 2,0 Boxer veľmi slušné. Liberku ale ostanem verný, ostane v rodine :wink:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 46ba485403
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: autopark se rozrůstá

Příspěvek od covex »

Dedku z tebe museji mit na mistne prislusnem dopravnim inspektoratu radost.:)

Jinak starsi Forestery jsou dobra volba. Kdyz nic jineho nepripominaji jako novejsi verze otekle SUV a preci jen jsou jeste vice "offroad" (redukce) a min elektronizovane, coz je uprimne receno nejvetsi problem modernich aut.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: autopark se rozrůstá

Příspěvek od Martinekk »

Forester je pritom SUV, ale také nenápadné. Priam nemám rád tie moderné SUV, to je len design, škaredé veľké a pritom oničom. Redukciu majú iba verzie bez turba, čo je aj môj prípad. V meste veľmi dobrá vec, couračky v kolóne...
Elektroniky je tam plno, šikmáči dokázali napratať do vypínača tuším vyhrievania predného skla, zadného skla túto kopu súčiastok. Je tam obojstranný plošný spoj plný SMDčiek z oboch strán. http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 9b9bbe1575 Pri pokuse dať tam LEDky (žiarovečky povypaľované) som zistil že tá kotrá indikuje zapnutie vypínača sa nedá nahradiť LEDkou, nesvieti, ale žiarovka áno... To fakt sa museli nudiť šikmáči. Ale proti moderným autám je to určite ešte nič...
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: autopark se rozrůstá

Příspěvek od covex »

Pochlub se Martinku, jak jde zivot s Forestrem. Nejake porovnani s Liberem?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: autopark se rozrůstá

Příspěvek od Martinekk »

No, od februára som s ním čo-to pojazdil, a zatiaľ sa mi moc páči. Spotreba dlhodobo cca 7,6L naturalu z lacnej pumpy v Drietome, dá sa aj 7,2 na diaľku spraviť. Tretí týždeň mám namontované LPG, sekvenčné vstrekovanie od firmy BRC. Na plyn ide až keď má motor 35 stupňov a viac, takže v reáli takto v lete je to cca 500m jazdy a už sa prepne na plyn. Spotreba je vyššia, tých cca 9L plynu na stovku. Finančne je to ale lepšie...
Čo sa týka jazdných vlastností som tiež spokojný, v teréne prejde dosť, až som sa čudoval. Japonci vedeli prečo tam dali redukciu...
Jediné čo sa mi nepáči je to, že sa s ním blbo parkuje, je to strašná almara veľká a dlhá. Ale aspoň je to bezpečné, pohodlné, tiché a pevné auto. A zatiaľ bez závady jazdí, nejakch 10 tisíc km asi tak.
Takže zatiaľ vertikt: Plná spokojnosť.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: autopark se rozrůstá

Příspěvek od Martinekk »

Johny Mandolína, ako si spokojný s Forestrom? Aké máš z neho dojmy? Podeľ sa s nami :wink:
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: autopark se rozrůstá

Příspěvek od dědek »

No, to mne taky zajímá. Jinak Octávka šla z baráku a nahradila ji VW Bora Variant 1.9TDi 85kW. Tak opět dvě návštěvy dopraváku. A zajimavost . Za Octávku 1.9TDi 66kW jsem zaplatil povin.ručení něco málo přez 4 tisíce a teď v ČPP vlastně za stejné auto 2730,-Kč Dobrý co? Forester stál vedle za 139tis. A docela pěkný. Ale diesel je diesel . Za 5l/100km by mě nepovozil a Bora byla vlastně za dvoutřetinovou cenu. 4x4 mám Jimniho a Libero. Oba si nechám. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: autopark se rozrůstá

Příspěvek od Martinekk »

U Forestra mám už plyn, a so spotrebou plynu tak 9 až 9,5 na stovku to cenovo vychádza tak na úroveň nafty :wink: Pořizovací náklady celkovo boli tak 110tis kč za vše, auto aj plyn spolu.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Odpovědět