Jonáš

Zde můžete prezentovat svůj vůz.
Odpovědět
Párek
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pon úno 15, 2021 11:53 am
Typ Libera: E12
Bydliště: Libáň

Jonáš

Příspěvek od Párek »

Tak tedy vystoupím ze stínů, které na mě vrhají podkrkonošské štíty a taky se téhle skupince fandů představím. Před CCA 7 lety za mnou přišel kamarád, že má 25 000 a chce si koupit felícii. Po pár pivech v Dejvické nádražce zakončených rumem jsem mu vysvětlil, že Felicie pro něj není správná volba a že když je horolezec ať si koupí něco v čem se vyspí. Následovala další runda piv zakončená rumem a po důkladné projetí inzerce jsme našli Jonáše. Stál v bazaru u Neratovic a tak jsme druhý den vyrazili lokálkou z Hlavního nádraží z Prahy na výlet (byly řízky v housce) a Jonáše odvezli. Hned první den nám shořela na jižní spojce izolace motoru. Ten den kdy stojíš s Liberem a hoří ti motor (v tu chvíli jsme nevěděli, že je to izolace) na jižní spojce byl k nezaplacení. No a jak šel čas kamarád s ním byl na Balkáně, rok v něm žil v Portugalsku na erasmu (Což nechápu, pro mě by to byl spíš marasmus než erasmus) až jednoho krásného dne Jonáš zdechnul na Malé Skále a už jsme ho nenatočili. Tam stál rok až za mnou kamarád přišel jestli ho nechci nebo ho hodí do šrotu. Jelikož radši zachraňuju než šrotuju, dohodli jsme cenu a Jonáše odtáhli. Pak si ho vzal do parády Mišuš a udělal štélung pohonné jednotky. Holt s prasklým rozvoďákem moc srandy na silnici není. Na to, že Libero stálo rok pod třešní není zase až tak moc shnilé. Nebo je shnilé ale myslím, že jsou horší. Ale i lepší no. Prostě je to Libero a je koroze na voze. Ale momentálně zachraňuju větší syfl. Ale to je jiný příběh. No a od okamžiku, kdy jsem si vloni někdy v srpnu??? odvezl Jonáše od Mišuse jsme spolu strávili již krásných 14000km. Zatím jezdí, topí, i v mrazech kdy u nás bylo i -22 vždy chytl na brnk. Nedávno me chytla rochu skepse, bo díky renovaci jiného projektu a dalšího v ředě nezbývá čas a finance na správné porychtování Jonáše, ale nakonec z prodeje sešlo kdy mi to tchán vysvětlil a žena pohrozila rozchodem pokud Jonáš odjede... Takže zůstal a snad ještě dlouho zůstane v pojízdném stavu :D Bohužel dílů pomálu a vraků na díly taky :D Takže to tu spolu pytlíkujeme a zatím jsme se neomrzeli :D

Tady nějaký foto
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tádydádydády dáááááááá a to je vše přátelé!
Párek
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jonáš

Příspěvek od covex »

Na fotkach zadnou korozi nevidim, tak to musi byt jeste dobry. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Párek
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: pon úno 15, 2021 11:53 am
Typ Libera: E12
Bydliště: Libáň

Re: Jonáš

Příspěvek od Párek »

Počkej po zimě :D
Odpovědět