Tachometr - oprava, výměna

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Odpovědět
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Tachometr - oprava, výměna

Příspěvek od peple »

Konečně jsem se dokolpal k výměně tachometru. Protože ten starý ukazoval v klidu rychlost 35km/h, dalo se jen těžko jezdit podle předpisů.

Po odšroubování celkem osmi vrutů v přední části, ke kterým se dá dobře dostat, lze povytáhnout celá přístrojovka tak o 6cm. Pro odpojení náhonu tachometru to ale nestačí, tak je potřeba nasoukat ruku zespoda od reproduktoru a náhon pouze silou vytáhnout (nemá převlečnou matku se závitem). Potom se přístrojovka znovu povysune o dalších cca 8cm a to už stačí na to aby se prsty vsoukaly do vzniklé mezery zepředu a odpojily dva konektory. Přístrojovka jde po natočení vytáhnout skrz věnec volantu a je venku.

Rozhodl jsem se vyměnit pouze samotný tachometr, protože testovat ukatatel paliva a teploty se mi nechtělo.
Vše jde rozebrat a zase složit snadno.

Obrázek
Obrázek

Čtyři vruty drží samotný tachometr.

Obrázek

Obrázek

Teď vše funguje jak má a není to zas tak složitá operace :)
Ručičku starého ukazatele se mi nakonec podařilo po přidržení zadní části posunout na nulu. Předpokládám že bude fungovat

Nakonec ještě ukázka přístrojovky z japonskýho Dominga. Má už šestimístmej ukazatel ujetejch kilometrů.
Obrázek
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachometr - oprava, výměna

Příspěvek od covex »

To sis ale teda pohorsil.. mas najeto 68tisic misto 11tisic. :) Koukam je to taky "Denso". Mozna kdybysme zasli do prumyslove zony sever a zeptali se tam v densu, ze bysme si tam po dilech mohli koupit Libero. :)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachometr - oprava, výměna

Příspěvek od peple »

Ale ne. Libero omládlo protože předtím to bylo 111tis a teď je to jen 68tisíc :)
Odpovědět