Stránka 1 z 1

tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: sob dub 10, 2010 7:38 pm
od Ivo
Pár fotek zvonku z tramvaje, tip pro výrobu. Mám ho vyzkoušený asi 6 let v motorovém prostoru malucha. Rád bych ho umístil do Liberka, ale vůbec netuším kam. Jediné místo, které mě napadá je pod podlahu za rezervu, ale tam asi dostane za mokra dost zabrat, takže životnost nic moc. Pokud by byl zájem, můžu okótovat, ale rozměry nejsou příliš podstatné. Místo misky zvonu lze použít např. dýnko z tlakové nádoby.

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: ned dub 11, 2010 6:06 pm
od covex
Je to dost velke, ale v prednim narazniku je klakon, treba by se nekam vedle vesel. Predni naraznik, totiz puvodni japonske verze nemaji, takze v nem moc veci namackanych neni... jak to resis s ovladanim? Mas na to extra cudl nebo to na STK odpojujes?:)

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: ned dub 11, 2010 9:16 pm
od škatulka
Viděl jsem podobný cililink upravený tak, že cívka byla otočená o téměř 90° dovnitř zvonku a ťukala
zevnitř na obvod. Výška zařízení je potom poloviční.

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: pon dub 12, 2010 6:02 am
od Ivo
Zvonek ovládá samostatné tlačítko, ještě jsem na to měl zapojený alarm, takže při poplachu to byl hezkej rambajs :D . O otočení už jsem taky uvažoval, ale příjdu o možnost seřízení tónu zvonění. Na fotce je to hůř vidět - na zvonku je návarek o kterej bijou kladívka a pootáčením zvonku se dá seřídit tón. Samozřejmě to půjde udělat taky , ale asi ne tak citlivě.

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: úte dub 13, 2010 7:39 pm
od Ivo
Tak zvonek z tramvaje prostě do libera nepůjde, ani pod nárazník, ani za rezervu se nevejede, takže zřejmě poputuje do Karlova (býv. majitel) budoucno-současného Jimnyho, tam se snad v motorovém prostoru hnízdečko najde. Ale vzhledem k tomu, že jsem už nainstaloval spínač zvonku, vyrobím jeho miniaturní kopii, tak jak jsem psal, z dýnka tlak. nádoby . (Na zvoničce na zahradě mi funguje!)

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: čtv dub 15, 2010 2:25 pm
od Karel z Liberce
Ahoj. Napadlo mně, že na ozvučné tělo zvonku bude dobré zkusit použít navařovací potrubářskou zátku. Vyrábějí se v palcových a různých dalších průměrech. Největší nabídka průměrů je asi v nerez oceli. Nabídka je bohatá i na sílu stěny. Co se týká nerezi pár jsem jich měl v ruce a nezní vůbec špatně. Karel z Liberce.

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: čtv dub 15, 2010 2:43 pm
od Ivo
Není to to samé, co se používá jako dýnko tlakové nádoby? Ve zvoničce zvoní pěkně, spíš kam pro něj? Kdysi jsme jich měli spoustu v podniku a teď ani ťuk, pokud víš kde to koupit a navíc v nerezu, hurá, musím zvonek miniaturizovat - by se vešel.

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: pát dub 16, 2010 8:16 pm
od Karel z Liberce
Ahoj. Zkus se zastavit v Sově v Rochlicích. A nebo na Jižní průmyslové zóně v BMTO Group a.s. Ampérova ulice 444. Tam by to bylo v nerezi. Ale levný to unich nebude dělal jsem tam. tak to znám. Jinak to nakupujou v Praze v Italinoxu ( www.italinox.cz ). Karel z Liberce.

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: čtv kvě 20, 2010 8:40 pm
od Ivo
Vítězství - už jezdím tramvají :D !
IMG_0334.JPG
IMG_0334.JPG (35.25 KiB) Zobrazeno 13861 x
Do Jimnyho se zvonek také nevešel, takže otočit motorek kvůli výšce a už je místo rezervy. Úspěšně používám fůru let opravný spray na lepení a zatím mě nezklamal.

p.s. mám pocit, že někdo sháněl držák rezervy, je volný.

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: úte kvě 25, 2010 8:36 pm
od covex
No ten tam v zime dostane zabrat..

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: stř kvě 26, 2010 5:38 am
od Ivo
Je mi to jasný, nad tím jsem se dost zamýšlel, ale jinam se nevešel, při mým neustálým brodění domů bude trochu přepapkaný sněhem, jo to už je jeho boj, Když bude hodnej, dostane nějaký kryt zespodu.

Re: tip-zvonek-z tramvaje

Napsal: úte lis 20, 2012 12:41 pm
od Ivo
Objevil jsem na aukru: http://aukro.cz/zvonek-z-tramvaje-tramv ... 21924.html - je to drahý, ale zas na druhou stranu nesehnatelný... tož třeba tip pro někoho.