Polovodičové LED žárovky na Libero

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od Tuti »

dědek píše: Tuti si vzal z "dárce" světla z Libera, že by z nich udělal denní svícení, ale nevím, jak pokročil. Dát tam nějakou hodně svítivou ledku není problém. Horší je co tomu řeknou černí hoší s bílýma placatýma čepicema a pak na STK. LED H4 ještě asi nikdo nemá .Dědek
Abych to upřesnil, nejde o reflektory, ale o pozičky. Líbilo by se mi zabudovat homologovaná LED denní světla do poziček pod původní kryt, ale zatím to vypadá, že na hloubku se tam žádné nevejde. Dát do každé pozičky třeba po dvou 3W čipech by bylo snadné, funkční a asi i nejlevnější, ale jak píše Dědek, bez homologace je zaděláno na pokutu.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od covex »

Dnes jsem vymenil za LED podsviceni topeni. Je tam stejna T10 jako se dava do obrysovek (viewtopic.php?f=2&t=1838#p19926)

K vymene staci vytahnout radio a sahnout dirou po radiu nahoru k panelu ovladani topeni - jsou tam dva modre kabliky k zarovce, za ty zatahnout smere k predku auta a vyskoci patice s zarovkou T10. Vymenit za LED, vyzkouset polarizaci a zasunout zpet. U te odkazovane T10 neni uplne idealni ta dioda svitici primo "nahoru", asi by se dala prelepit, aby v tom mistne nebyl v podstviceni vyraznejsi bod, ale jinak OK.

Tajne doufam, ze nejak podobne jednodusse jde vymenit i osvetleni kaplicky s pristroji.... podsvetleni kontrolek menit asi nebudu.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od covex »

Musim rict, ze s LED zarovkami s patici T10 (W5W) nejsem moc spokojeny - z 8 (6ks http://www.autoprofi.cz/eshop-autoprofi ... smd-detail 2ks https://www.autoprofi.cz/eshop-autoprof ... 25w-detail) zarovek, ktere jsem koupil, byly dve nepouzitelne, protoze mely spatne zastrizene draty (strasne kratke), takze po zasunuti do patice nesvitily (nemely kontakt), ty jsem vyreklamoval, a po cca pul roce provozu na ruznych mistech zacaly na dvou zarovkach blikat diody (naprosto nahodne) - na kazde zarovce jich je nekolik, cca 5, ale jakmile zacne jedina blikat, je to velice neprijemne a je to na vyhozeni. Kontaktem v patici to neni, protoze zbytek LEDek na zarovicce sviti normalne, neni to ani otresy, protoze to dela i na stole. Na jedne z tech drazsich prestaly postrani diody sviti uplne.

Interierovky jsou zda se v pohode, ale ty venkovni zrejme trpi prilisnym tepelnym namahanim, deklarovana zivotnost a odolnost proti otresum je tedy jen papirova.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od Martinekk »

Ledka začne blikať keď je to čínsky šmejd, otrasy to nespôsobili. Je to vinou málo čistých materiálov použitých pri výrobe alebo zlým nakontaktovaním polovodivého materiálu.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od covex »

Dneska jsem vyndal LED i z blinkru a vratil zarovky, protoze zase jedna LED obcas svitila obcas ne (a ti nemyslim, ze slo o znameni o zmene smeru jizdy). Az zacne blbnout i ta obrysovka, tak pujdou pryc. Zajimave je, ze interier OK, ale ty predni svetla jsou asi nejak tepelne vic namahany a proste tam LED teto kvality nevydrzi.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od dědek »

Po dvacátým září mne čeká STK ve Vysokým n.J. a tak jsem vrátil místo LED obyč žárovky do obrysovek. Prý za to vyhazujou. Nemají stále homologaci. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od covex »

STK s LED jsem normalne prosel bez namitek.

Horsi je, ze za posledni mesic zacli nekontrolovane blikat LED jak v pozickach tak v palubce.

Pozicky jsem menil dnes za zarovky, palubka vydrzi az bude teplejc. Je to naprosta hruza! Evidentne tyto vyrobky maji problem s teplotnim rozsahem a predevsim nizkymi teplotami nebo vlhkosti. Jedine ktere mi do dnesniho dne vydrzely jsou v osvetleni SPZ. :(

Jinak se mi uz i u Libera stalo, ze se vylamuji zkrehle/zoxidovane kontatky od T10 patic.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od Martinekk »

To sú tie šmejdy z číny...
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od covex »

Ano martinku mas pravdu, je to tak. Takove veci by ale vubec nemely byt v obchode.

Mate nekdo typy na nahrady? Nasel jsem neco od Phllipisu ale 500,- za dve W5W zarovky to my prijde hodne ujete.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Polovodičové LED žárovky na Libero

Příspěvek od Martinekk »

Klasické vláknové, tie vydržia vpodstate viac než nekvalitné LEDky, a to mnohonásobne.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Odpovědět