Stránka 1 z 1

Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: úte úno 07, 2012 12:25 pm
od lubson
Musím se podělit o informaci, kde získat sadu speciálních nástrčných hlavic na poškozené šrouby a matky za bezvadnou cenu.
Mají v sobě tozní (zatočené) drážky a hlavice jsou mírně kuželovité, používají se tam, kde již normální nastrčná hlavice goly na strženém šroubu prokluzuje a není jak jej povolit. Funguje tak, že se hlavice natluče na poškozenou nebo strženou hlavu šroubu nebo matky a pomocí goly se povolí. Zatočená drážka v hlavici se navíc při povolování do hlavy šroubu ještě více zakousne, takže povolení šroubu je pak jisté.
Poznámka: velmi doporučuji všechny povolené šrouby a matky nahradit nerezovými z e-shopu: http://www.akros.cz , tyto matky a šrouby jistě přežijí vaše auto a už nikdy nebudete zažívat peklo při dalším povolování. :D

Tyto hlavice mnozí asi znáte, tento příspěvek píši jen proto, že jsem je sehnal od dodavatele za místo obvyklých 2 - 3 tisíce (za tuto cenu je nabízí prakticky všichni ostatní dodavatelé) za pouhých 665,- Kč !!!!!!!!!
To je naprosto bombová cena a vřele všem doporučuji.

Odkaz na e-shop je zde: http://www.expert-naradi.cz/pronax-bgs/hlavice-nastrcne--specialni-profil-pro-poskozene-matice-srouby-9-1/

Příjemné ježdění s našimi libero - miláčky přeje Luboš

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: úte úno 07, 2012 12:30 pm
od lubson
A ještě faktura a převodní tabulka:

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: úte úno 07, 2012 1:26 pm
od dědek
To je sice paráda, ale mě to neřeší fakt, že se strženou hlavou šroubu si nějak poradím , ale tímhle zcela určitě vždycky hlavu spolehlivě ukoutím a zústane boj se závitem. Dědek

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: úte úno 07, 2012 1:52 pm
od lubson
Tak samozřejmě pokud je šroub už tak totálně vyrezlý skrz naskrz v celém svém závitu, že je prakticky totálně zabetonovanej, tak tam nepomůže ani svěcená voda, snad jen rozbrušovačka, vrtačka a závitník... Ale za situace, kdy je orezlá a ožvejkaná jen hlava šroubu tak, že příslušná gola hlavice už se přes ní protáčí, hasákem ten šroub za ožvejkanou hlavu nejde chytit a případná gola hlavice o číslo menší nejde nasadit, pak jsou tyto speciální hlavice to správné řešení a šroub takto spolehlivě povolíš. :wink:

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: úte úno 07, 2012 5:41 pm
od Mis.us
to chce jenom zkušenosti a pak máš šrouby venku prakticky hned,jen ty zkušenosti mít.Těmhle cajkům já nevěřim,protože ostří se časem oláme a ztupí,podobně jako u cajku na vytahování odvrtanýho šroubu.

PS. kritizovat umí každej o to mě nejde.Já spolíhám na svý praktiky :-)

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: úte úno 07, 2012 6:05 pm
od Tuti
Několik útržkovitých postřehů:
Lubsone, nepochybuji, že nářadí rozumíš - nicméně životní zkušenost říká, že když je nějaké zboží o mnoho levnější než jinde, člověk se musí mít na pozoru. Už jsi ty hlavice vyzkoušel v praxi?
Jinak stojí za zmínku, že proti klasickým šestihranným ořechům jsou mnohem lepší tzv "tisícihranné" (někdo jim říká americké), které kupodivu mnohem lépe zabírají, k šestihranu jsou šetrnější a i s ožvýkaným si většinou poradí.
A k nerezu - říkal mi kdysi jeden motorkář, že je lepší vždycky jen jeden prvek spojení v nerezu (tzn. na nerez šroub obyč pozinkovou matici nebo naopak). Když je obojí z nerezu, dokáže se to na tepelně namáhaných místech prý spéct tak, že spoj vůbec nejde povolit. Ovšem z vlastní zkušenosti to potvrdit nemůžu, neboť se držím jeho rady (když někam nerez dávám).
Pak mě ještě v téhle souvislosti napadlo, že by nám mnohým jistě bylo užitečné, kdyby někdo znalý metalurgie vypracoval seznam materiálů, které se spolu nekamarádí. To že není dobré třeba hliníkový plech nýtovat pozinkovým nýtem ví snad každý, ale co třeba takový titanzinek, měď atd?

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: stř úno 08, 2012 12:20 am
od lubson
Nástrčné hlavice jsou vyzkoušené a jsem strašně s nima spokojený. Ještě před rokem jsem tyto hlavice neznal, ale byl jsem u Švadlenky s výměnou převodovky a tam jsem teprve viděl věci, jak tyto hlavice povolí opravdu nepovolitelné. Proto jsem si je hned pořídil a v těchto situacích používám. Zrovna dnes jsem s nima povoloval 2 běžnou golou nepovolitelné šrouby u alternátoru (došlo i na něj, celých 190.000 km fungoval a nikdo ho dosud nevyndaval) a u obou šroubů se podařilo hned na první zátah (zbývající 3 dlouhý šroub šel povolit už normální golou).
Navíc jsem dnes zjistil, že tyto hlavice jdou použít nejen s ráčnou goly, ale i zasunutím do očkového klíče (mají vnější šestihran), tam kde není místo na ořech a ráčnu lze využít na délku úspornější variantu ořech v očkovém klíči, u toho altíku se mi to dnes zrovna hodilo.
Zkontroloval jsem i to opotřebení 12-ky hlavice po několika natlučení na šroub a povolení, zdá se, že je dosud zcela nulové. Ptal jsem se na to i toho dodavatele, také se mi nezdála ta nízká cena - ale on mi ujistil, že jde o kvalitní nástrojovou ocel a s hlavicemi nemají jedinou reklamaci.
Ještě malá poznámka ke kombinaci různých kovů v předešlé poznámce: nedochází ke "spékání", ale k elektrochemické korozi vlivem tzv. "dvojkovového" napětí. Proto třeba zkoroduje mosazná matka na železném šroubu a podobně, záleží na vzájemném elektropotenciálu každého z kovů, ale to už je na chemické tabulky a hledání a povídání do samostatného tématu tady na fóru. :roll:

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: stř úno 08, 2012 7:21 pm
od Martin H.
Kdo si myslí, že nerezová matka na nerezovém šroubu zaručuje i po stu letech lehkou rozebiratelnost, je na omylu. Nerez na nerez, se strašně rád zadírá. Moje zkušenost je: nerez šroub, mosazná matka. To je recept na vždy rozebiratelný spoj.

Martin.

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: stř úno 08, 2012 7:53 pm
od lubson
Možná zadírá, ale hlavně nekoroduje, a to ani zvenku, ani uvnitř na závitu, a voto tu jde :lol:
Nicméně nikdo tu netvrdí, že dává nerez na nerez, o tom tady nepadlo ani slovo. Vždyť libero nemá žádné nerezové díly, takže s použitím nerez šroubů vždy jde o kombinaci nerez-hliník, nerez-Fe, nerez-plast :wink:

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: stř úno 08, 2012 9:35 pm
od Martinekk
Nerezovými skrutkami celkom isto nejde spojiť koleno výfuku so zvodmi, zapečie sa to po jednej jedinej jazde tak, že pri pokuse o demontáž to končí odtrhnutými skrutkami. Tam to nevydrží, kvôli teplu. Ostatok nemám vyskúšaný, bežné M6tky som nahradzoval nerezom, aj na Forestri, a za ten rok je to úplne v kľude, zatiaľ som nič nestrhol.

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: čtv úno 09, 2012 8:38 am
od Mis.us
lubson píše:Možná zadírá, ale hlavně nekoroduje, a to ani zvenku, ani uvnitř na závitu, a voto tu jde :lol:
Nicméně nikdo tu netvrdí, že dává nerez na nerez, o tom tady nepadlo ani slovo. Vždyť libero nemá žádné nerezové díly, takže s použitím nerez šroubů vždy jde o kombinaci nerez-hliník, nerez-Fe, nerez-plast :wink:z nerezu jsou lišty pojezdu dveří,plynovej pedál-ukotvení ,dvě trubičky na motoru k chlazení oleje,ty se dělaly z nerezu až od roku 96 a nerezovej je i chladič oleje,nerezový matice japonci použili u parohů vejfukovýho potrubí a šrouby do předních blinkrů jak u světla,tak nárazníku :wink:

Super kombinace je jak píše martin h -nerez a mosaz,když je někde štěft z černýho železa,tak stačí mosazná matka,jinak taky je kluci dobrý používat grafitku,ta maže i po vyschnutí.samozřejmě i na vejfuk,grafit se nevypálí.

Re: Hlavice na poškozené orezlé šrouby

Napsal: čtv úno 09, 2012 8:55 am
od lubson
Je vidět Mis.us, že to máš zmáklý :wink: