brzdové destičky

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

brzdové destičky

Příspěvek od dědek »

Minulý týden jsem koupil další Libero r.v. 91. Za cenu, co tu ani nesmím prozradit, jsem Libero přivezl domů a manželka se mnou od té doby přestala komunikovat s prohlášením, že jsem se už totálně zbláznil. Jenže když se konečně dá něco opravovat, protože konečně roztál sníh, pustil jsem jsem se do oprav.A nejlepší je koupit celé auto a ze dvou udělat jedno "dokonalé". Abych ale mohl jezdit oběma, musel jsem po velkém "stěhování" dílů ,vyřešit problém jak sehnat JEDNU brzdovou destičku! Nakonec jsem se rozhodl ,že si ji sám doma VYROBÍM ! Tak jak na to ? Stačí sehnat od někoho, kdo vyměnil destičky na autě, jednu použitou ( vždycky z celé sady je jedna nejklepší sjetá pouze na 50%). Pro výrobu té jedné co jsem teď potřeboval, jsem použil destičky z Rendlíka Megana. A pak už stačí rozbrušovačka a svěrák. Totál sjetou destičku z Libera jsem obkreslil ostrýn hrotem a rozbruskou "vyřezal" destičku s obložením asi 12 mm. Pozor na osté hrany a nutné zaoblení po řezání. Destička by se mohla šprajcnout a šlejfovalo by to kolo. Nechci tady tímto někoho navádět, aby si pravidelně "vyráběl" takto brzdové destičky a šetřil. Upozorňji důrazně, že je to nouzovka, ale jde to. Chce to jen trpělivost a přesnost práce. Destička nesmí být příliš volná ani natlučená kladivem, Ty plechové potvůrky co tam k destičkám japonci přidali jsou kouzelný a tak hodinářská práce to nemusí být a pomocí elektrické ruční rozbrušovačky, kterou má snad doma už každý, to lze podniknout. Pomocí pilky na železo a pilníku to jde samozřejmě také . Jenže produktivita je produktivita a je to "dočasné řešení " tak co. Dědek
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

destička

Příspěvek od Lubomír »

vitaj v klube! takéto akcie mi hrejú srdce.
Mnoho dobrých kilometrov.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

:D Hodně štěstí při stavbě "dokonalého" Libera. Taky jsem měl před časem jedno auto na díly - než jsem zjistil, že cokoliv potřebuju na to první, stojí za ..... i na tom druhém. Snad to tvoje bude lepší.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět