Ložiská

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Odpovědět
Uživatelský avatar
Newman
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 04, 2006 11:25 am
Bydliště: Slovensko

Ložiská

Příspěvek od Newman »

Nazdar liberáci.Mám jeden problém.naše liberko sa rozhodlo že už má toho dosť a odpísalo si ložisko na prednej,pravej strane.Bolo to dosť akčné začali lietať iskre a dýmilo sa ako s parníka.Teraz nastal problém zohnať nové.Možnosť tu je nové stojí 1700 KČ.Náhrada neexistuje?Poradí niektoMá tu niekto skušenosti?Dá sa zameniť aj s E12? My máme E10 86r.
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Rozdíl přední nápravy 10 a 12 je trošku v poloose . Desítka má trochu jiné drážkování u diferenciálu a místy i sílu materiálu . Taky koncová matka je jiná , ale hlavní rozteče na uložení ložisek jsou stejné jako u dvanácky. Skus ty ložiska vyndat a zeptat se v prodejně ložisek . Na zadní nápravu seženeš v pohodě za 250 kč kus . Nemyslím si že by na předku byl nějaký atyp . Mám E10 r.85 .
P+B.
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michael »

Ahoj, ložiska už jsem měnil - nevím ale už jestli jsou stejná, mělo by to být označení ložiska 6305.
A samozřejmě za mnohem nižší cenu.
Subaru Libero E12 r.v. 91
Uživatelský avatar
Newman
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 04, 2006 11:25 am
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Newman »

No problém som vyriešil.Ložisko som zohnal u nás v Skalici v predajni INA ložiska.Stálo ma na predné 800 sk.A bol som v Hodoníne a tam mi ho ponúkal za 1800 kč.A musel som meniť aj maticu lebo ked sa mi odpálilo ložisko ešte som sa posúval pár km a celé sa to roztrúsilo.Matica je iná ako na E12.Dal som si ju vyrobiť.A týmto dúfam že skončil moj problém ohladne ložiska.Možem sa pustiť do dalších opráv.Dakujem za odpovede.
Odpovědět