Péra

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Odpovědět
Uživatelský avatar
Newman
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 04, 2006 11:25 am
Bydliště: Slovensko

Péra

Příspěvek od Newman »

Odyšli mi zadné péra na E10.Nemá niekto potuchu kolko to stojí a kde sa to dá zohnať?
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Zadní péro na E10 scháním taky . Bude to asi pěknej problém , protože jsou jiný než na E12 . Asi jediná šance bude zajet do Plzně do pérárny a nechat je udělat na zakázku .
P+B.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Petře ahoj zítra tj. v pondělí jedu do UL objednat manžetu /y/ na poloosu
objevil se mi mastný flek tak to nechci nechat osudu.Při té příležitosti mohu zjistit dosažitelnost a cenu , ale potřebuji vin od Tvého auta.Pak porovnáš co bude lepší.
K.
:idea: :D :D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Ahoj Karle , byl jsem na dovolený , tak jsem se nedostal na fórum .
Ty péra se buď to musí nechat udělat a to by stálo tak do tisícovky
za pár . Nebo obědnat originál a to je kolem čtyř tisíc , akorát nevím jestli za jedno nebo za pár. Jelikož budu časem dělat přestavbu , tak se mi moc nechce investovat do věcí které se mi potom nehodí na dvanácku .
Moc díky za snahu .
P+B.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Ahoj Petře. Péra udělaná na zakázku za tuhle cenu nemají chybu, pokud bude rozumná kvalita,tak neváhej ani chvilku.
K.
:D :D :D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Slyšel jsem, že kdosi dával na zadek zkrácená péra z Formana - snad údajně na půlku, takže se z jednoho pořídí obě. Sice to asi nebude úplně to "pravé ořechové", ale jestli je to na chvíli, jako nejlevnější řešení by to mohlo stačit. Ale možná seženu origoš - kdysi jsem měl vrak E10 a vím kde skončil, zapátrám, jestli v něm péra ještě jsou.
Jinak na 1,2 jsem nedávno kupoval nové orig péro asi za 1800 K, za 4 tisíce mi to připadá trochu moc.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Jestli je péro prasklý, tak je Libero dost nakřivo a chce to vyměnit i tlumiče. Já bych měnil najednou obě pera a oba tlumiče. Taky se mi potvrdilo, že Libero chce docela" balóny" gumy a ne žádny "nízkoprofiláče".
165/70 x13" se tváří jako dost vhodný na léto. Dost ran zatlumí a péra nedostávají tak zabrat. Na Favorita se dělalo x pér co do tvrdosti a raději do Libera bych strčil péro z nějakýho vraku, ale zase z Libera.
Dědek
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Oprava včerejší informace - zkrácená péra z Formana jdou do 1,2 ,na litra prý ze Škodovky 105 - 120 .. ale i tam bylo víc variant podle ročníku. Jinak jsem se poptával po tom starším originálu a je k dispozici jedno - je to na tel. 737 159 141.
Dědek má pravdu, že péra trpí, když jsou v háji tlumiče. Kromě toho se dá životnost péra prodloužit malou úpravou - většinou praskne na konci prvního závitu, kde se při propérování opírá o začátek a tím se láme. Když se hrana zbrousí, problém se odstraní.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Díky za typ . Mám prasklé jenom jedno , zato na dvakrát nahoře i dole.
Zavolám tam.
P+B.
Uživatelský avatar
Newman
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 04, 2006 11:25 am
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Newman »

No nazdar.Tak práve dnes idem na to.Musím zohnať náhradu pér na to moje liberko.Je to E10 86r. 1.0 obsah.Ked som zhodil kola dostal som s toho šok.Na pravej zadnej strane jeden krát zlomené a na druhej strane 5 krát zlomene.Bolo to tam naskládané ako hamburger.A čo je na tom najhoršie vylámalo mi to aj tie vaničky v ktorých to bolo usadené.Tak možem teraz vymeniť aj vaničky a osadiť tam aj iný druh aby mi tam zapasovalo iné péro.Uvidím.Po oprave napíšem ako som to urobil.Dúfam že sa mi to podarí a nebude to taká investícia.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Příspěvek od Lubomír »

Pružiny do E10 mám vyriešené: fakt sa tam hodí rozpilovať prednú pružinu zo škodovky, drát súhlasí, vypadá to takto:
Obrázek
a pre porovnanie: stará E10 a 1/2 asi z formana vpredu, takže sa menili obe:
Obrázek
a ešte "špeciálny montážny prípravok":
Obrázek
a ešte cena: za nákup jednej pružiny z nejakej škodovky som dal 590.- Sk, takže jedna pružina pod 3stovky, s tým sa dá žiť.... A Liberko už nie je naklonené!
(ešte uvidíme, ako dlho to vydrží....)
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Odpovědět