Manžeta

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Uživatelský avatar
Josef
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 33
Registrován: sob pro 03, 2005 4:35 pm
Bydliště: Český Těšín ČR,Tisovec SR

Re: Manžeta

Příspěvek od Josef »

Zdravím. Páska manžety se dá sehnat - plánuji přemazání kloubú .Zatím jsem se k tomu nedostal. Origo číslo je 23242GA400 a 23242GA410.Jedna je menší a větší , po čtyřech stály-172,- a 175,-( asi 43,- za kus bez DPH).. Ještě nevím jak je stáhnout a spojit- či netřeba nějaké specialní kleště?
Josef
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Manžeta

Příspěvek od Karel »

Já jsem použil obyč nářadí.Zde mají přípravek
manžeta.jpg
manžeta.jpg (118.8 KiB) Zobrazeno 29267 x
K.
:o
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od kce »

hm tak to je dobra "paleta" ..uz to vidim ze tam necham ty plastovy pasky :D
jinak ty kovovy se normalne jenom stahnou klestema a zbytek se ustrihne, ono je teda tech typu vicero, ja mel takovej s "kapickou" co to drzi, puvodne tam byli ty co ma na obrazku karel
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od kce »

nebyl by prosim nekdo tak hodny a nezmeril mi manzety? prumery "velka a male diry" a delku? popzor, vzadu je poloosa tlustsi, tudiz i "mala dira" vetsi..
sice sem je meril, ale jednak nejsem prilis zdatny se suplerou (uz asi 4 roky se to snazim naucit a furt v tom "vlaju") a za druhy sem to meril ve spechu, tak bych nerad objednal jiny.. a ted uz sem v plzni a nemam cim merit..
diky moc! notworthy.gif
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od Tuti »

Přední ke kolu průměry 19 - 66 - délka 86 , ostatní nevím.
Mimochodem víš, že do Albánie a Turecka je prý potřeba mezinárodní řidičák? 8)
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od kce »

jeste jednou dekuji a klanim se, aspon nejaky udaj ;) notworthy.gif

nevim, tedy ted uz ano :D ale jinak loni ho nikdo nechtel, za to chteli jinsi veci, vubec bg-tr hranice jsou kapitola sama pro sebe ;)
Uživatelský avatar
kropin
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 28, 2007 6:45 am
Bydliště: Buchlovice

Re: Manžeta

Příspěvek od kropin »

mám všude taky plastové pásky a už drží víc jak rok takže zatím neřeším
kleště stojí kolem 700,-ale dají se udělat z kombinaček už jsem to viděl
u kamoše v servise.
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od kce »

tak kdyby mel nekdo zajem, muzu poslat rozmery a treba i dalsi udaje ohledne vsech manzet.. jejich cena se pohybuje od 170 do 330 kc, zalezi ktere..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

co se tyce vymeny, uz bych se tim mohl pomalu zivit :lol:
a jinak sem neska na posledni - v pravo vzadu u prevodovky nasel jeden 'moc peknej' kloub, no asi s tou dirou petr jezdil hodne dlouho.. pekny piliny v tom.. :?
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od peple »

Karel píše:... 1manžeta stojí 270,- a obě jsou stejné !!!
Dneska sem sundal levou poloosu kvůli prasklý manžetě na straně u kola a řek bych že nejsou stejný. Covex je hledal v manuálu a taky tam je jejich různá dýlka. Chci vyměnit rovnou obě, ale jaký teda objednat?
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od covex »

Z manualu se da vycist pouze to, ze prumer poloosy je vpredu 21mm, vzadu 21.2mm a predepsane rozpeti mezi stahovacimi pasky manzety vpredu smerem k diferencialu je 73mm a vzadu smerem k prevodovce 82.5mm. Jenze co sme merili manzetu vyndanou, tak ta predni ma pres 80mm, tzn. ze manzeta musi byt po nasazeni jemne stlacena. Navic manzetu jde tezko uchytit jinak, protoze v poloose i na pouzdru kloubu jsou drazky, do kterych musi zapadnou stahovaci pasky - tzn. ty rozmery mi prijdou k nicemu. Delky a prumery ci typy manzet jsem tak nikde nenasel.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od michael »

Subaru Libero E12 r.v. 91
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od covex »

Diky, ta prvni by to mohla byt, ty dve dalsi jsou na stare (prumer 18mm). V liberci ji maji dokonce skladem, tak by sla porovnat...:) Pisou ze se jedna o stranu kola na obe napravy. Manzety k prevodoce a diferencialu jsou ale otazka jesli jsou stejne... aha staci nalevo prekliknout na vnitrni, pro nove Libero je ale na vsech mistech uvedena stejna manzeta... hm.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Manžeta

Příspěvek od Karel »

Hmmm, v katalogu je to takhle, ale když jsem je měnil, tak byly obě stejné od prodejce :?:
Ma.JPG
Ma.JPG (214.76 KiB) Zobrazeno 28636 x
K.
:D
Naposledy upravil(a) Karel dne úte lis 10, 2009 4:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Nikdo není dokonalej.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od peple »

Zejtra se jedu podívat na silikonovou "přetahovací" náhradu asi něco jako je tohle
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Manžeta

Příspěvek od Lubomír »

Šmarjá, zapomeň na tu myšlienku! Je to samovražda kĺbu. Tie neoprénové mechy sú tak samosťahovacie, že sa vyšmyknú aj spod pásky - originálky! Mám ich vyskúšané, prevliekať sa dajú, to ano, sú pružné, ale nevydržia na kĺbe! Velmi rýchlo sa vyvlečú a kĺb dostáva samozrejme plný zásah špiny! Takže nemôžem odporúčať, podľahol som len raz šikovnému predavačovi týchto univerzálnych blbostí. Sú lacnejšie , ale nevhodné. Nedoporučujem.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od peple »

Lubomír píše:Šmarjá, zapomeň na tu myšlienku!
Take it easy... píšu že se jedu na tu náhradu podívat :wink:
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od peple »

Po předvedení manžety jsem ji přeci jen vzal na vyzkoušení. Přesvědčilo mě hlavně to že mažeta neni "univerzální", ale objednává se taky podle rozměrů, má osazení jak pro pásky tak uvnitř pro drážku (když se dobře nasadí a utáhne tak nehrozí vysmeknutí) a její tuhost je jen o něco málo menší než u originálu. Dále pak to že byla hned a bez minimálně tejdeního čekání. Cena je rovnejch 400 i s páskama a mazacím tukem (originál prej 500 bez spon a tuku) což je dost, ale když se ten polskej výrobce přestal o naše liberomanžety starat tak budem jen těžko shánět levnější náhrady.
Tady je pár foteček už po montáži:
Obrázek
Obrázek

Vpravo je rozpadlej originál
Obrázek

Originální manžeta k převodovce je v dobrým stavu, tak sem ji tam nechal když už sem se naučil to rozebírání polosy... :)
Obrázek

Tohle utahování pásku sem ještě neviděl a chtělo by to na něj asi speciál kleště na konci se zobáčkem..
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Manžeta

Příspěvek od Lubomír »

Pekné, dobré, podla rozmerov to sedí, já som sa stretol s univerzálkami na všetky kĺby - naťahovačku, no hrúza, ale toto vypadá presvedčivo.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta

Příspěvek od Albedo »

Tak dnes jsem konečně úspěšně vyměnil vnější manžetu na PP poloose. Jelikož mi poloosa nešla zaboha povolit (jak bylo psáno nahoře, klíč 27 - mimochodem, mám tam 30... a snad je tam klasický závit, ale nešlo to ani 1.5m trubkou), tak jsem jen heverem odtlačil rozvodovku, aby šla poloosa vytáhnout. (snad to pojmenovávám správně :) ). Poloosu jsem odpojil a vyměnil to z jámy přes "vnitřek". Samozřejmě jsem musel mít sundané kolo, abych se k vnější manžetě pěkně dostal. No vypadá to, že se dílko zdařilo. Příště už vím jak a co, takže to bude zase rychlejší ;)
Kupoval jsem JAKOPARTS, tuhle: http://autodily.mjauto.cz/subaru/libero ... 88002.html
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Soptík Hřensko
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 136
Registrován: ned zář 20, 2015 11:25 am
Typ Libera: E12
Bydliště: Hřensko

Re: Manžeta

Příspěvek od Soptík Hřensko »

Tak jsem tak jednou zapadl v blatech v Krušných horách, vytáhnout sem se musel ráčnou a kurtou. Když jsme pak koukal na spodek, pravá přední manžeta byla těrchavá a krom toho i výfukový svod je prasklý. Ale manžety jsem koupil tuty: https://www.autokseft.cz/index.php?main ... 20J2867009 a na vnějším manžeta by klidně mohla mít i o 2mm menší průměr na té širší straně, na straně u diferáku také.

Mimochodem mě se nepovedlo vnitřní kloub vůbec vyndat, tak jsem ho rozebral přímo pod autem, vystříkal wapkou a odmastil. A na vyndání poloosy jsem na to šel podle Karlova postupu, ale zadrhnul jsem se už u bodu 3. Přeskočení k bodu 4 taky nepomohlo - tyhle dvě věci jsem sice krásně povolil, ale nevytlouk jsem ani jeden. Kulový čep jsem tedy povolil v těhlici, tam už šel pěkně a pak už šla těhlice vyhnout natolik, že šla poloosa volně ven. Druhá strana némlich to samé... Na to vyškubnutí z diferáku je asi nějaká finta fň, ale klíč č. 50 mi nepomohl.
Odpovědět