Zablokovany zamek na soupackach

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Odpovědět
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Zablokovany zamek na soupackach

Příspěvek od covex »

Asi jsem odsouzen stat se Libero zamecnikem. Po problemech se zamkem zadnich dveri http://subaru-libero.cestovatel.cz/foru ... c.do?t=356 jsem si uzil pro zmenu se soupackami. Od minuleho tydne se mi stavalo, ze jsem odemkl dvere a uz nesly zamknout - ani centralem ani kolickem (kolickem se nedalo hnout ani tam ani zpet). Takze jsem odendal calouneni, vyndal zamek, promazal, vratil a vsechno fungovalo. Jenze vcera se mi stalo, ze jsem auto zamkl, ale soupacky uz neodemkl. Pointa je v tom, ze problem stejne jako minule nebyl v zamku ale v klice. Klika totiz zustavala vyset stlacena a tim je zamek v poloze, kdy nejde kolickem pohnout. Z venku se to jevy jako kdyby ta plastova klika "nemela" perko a jen tak planda. Samotna klika totiz skutecne pero nema, to je az vevnitr (proti klice tlaci dokonce tri pera - jedno hned u kliky, druhe v mechanismu kolicku a treti u samotneho zamykaciho mechanismu). Stacilo tedy vycistit a promazat osycku a perko u kliky a vse se zda v poradku.

Az vam tedy zacne plandat klika u soupacek, nebo budete rozebirat dvere, nelente a zajedte hadrem take pod/za mechanismus kolicku a kde je klika pak ji trochu promaznete.

PS: Prodam jeden prebytecny zamkovy mechanismus kolicku do pravych soupacek.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět