Vzpěry zadních dvěří - nedrží?

Jak na to - vychytávky, které se můžou hodit
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Vzpěry zadních dvěří - nedrží?

Příspěvek od Lubomír »

Tak som premontoval zadné dvere z uplne iného Liberka, boli novšie, nehrdzavé a nebúrané a neopravované. Ako obyčajne, som zakryl takou papierovou páskou aj vzpery dverí a nastriekal som dvere akrylovou farbou, lebo boli predtým inej farby. Spokojný s výsledkom som odbalil tú pásku, a milé dvere mi za odmenu treskli na makovicu.(teda hlavu). Hm, asi sú ťažšie, alebo som niečo urobil vzperám?- že nedržia. Už som sa skoro začal zháňať po nových vzperách, keď sa mi podarilo prestriekať aj vnútorné časti dverí, a pritom sa ušlo trochu farby aj laku aj tým vzperám.
A hele: odvtedy vzpery držia ako predtým. Tak potrebovali iba trochu laku na piestnicu, a už ich netreba vymieňať za nové....
To čumím, ale funguje to. Sú ako predtým.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

No vida, tak to vyzkouším, to vypadá nenáročně a účinně! Už jsem si sice zvykla vozit s sebou násadu od smetáku na zapření bs.gif ale kdyby to šlo bez ní tak bych se vůbec nezlobila. Díky za tip, Lubomíre!
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Dveře na LIberu jsou docela těžký a proto musí být obě vzpěryv kondici. U starého když je zima taky dveře nechtějí držet. V létě je to v pohodě. Teplota stoupne a zvýší tlak. Oprava lakem- to je Ivo od Lubomíra hec. To určitě nepomáhá. Ale je jedna finta, která na čas momáhá. Při otvírání dveří je zvednout do maximální polohy- chvilku podržet- a "většínou" drží. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Počkám až to dořešíte . Zatím TEPLO-DRŽÍ , ZIMA- BOULE NA HLAVĚ .

P+B.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

vzpery

Příspěvek od Lubomír »

Ahoj, na zraze som predvádzal, že fakt držia dodnes tie vzpery nepodarené, ale nie je to nejakým zmenením priemeru piestnic lakom, to určite nie, iba tým, že prebytočný lak sa napchal do tesnení piestnic a spôsobuje prídavný odpor proti pohybu, až to torchu stŕpa pri zdvihu, ale o to ide, pridať unavenej vzpere trochu odporu, ktorý jej chýbal.
Ale naozaj, jednou najhoršou službou, ktorú som Liberku s láskou poskytol, bolo pretretie piestníc plynových vzpier najprv olejovou sprchou, potom dokonca acetónovou handrou. Odvtedy začali dvere padať na moju makovicu.
Ono to prestalo, ale tiež som prestal ošetrovať piestnice. Až teraz. A fungujú.
Nie je to hec!
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
jihra
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: stř lis 21, 2007 4:49 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Padající zadní dveře

Příspěvek od jihra »

Zdravím majitele Subaru.
Mám jiný vůz (Mazdu) a obdobný problém - začala zima a začaly mi padat zadní dveře - vzpěry je prostě neudrží. Někde na internetu jsem zahlédl obrázek vzpěr, na kterých měl borec navařené (tedy naletované mosazí) normální autoventilky a vzpěry si asi dofoukával podle potřeby (na co jinak by tam ty ventilky byly).
Máte s tímhle řešením někdo zkušenost? Co na to řešení říkáte? Bude to fungovat?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Stejné téma jako viz starší Libero .... Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět