Pneumatiky - rozměry, huštění atd.

Odkazy na návody, dokumentaci a další radosti
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)

Re: Pneumatiky - rozměry, huštění atd.

Příspěvekod dědek » sob led 20, 2018 8:57 am

Když jsem přivezl JUSTY byla na letních a hned jsem ji musel obout na zimu. Koupil jsem u Pneu Peterka 155 /13 ( origo na Libero) protektory Pneuman. Ve sněhu výborné , ale na holým asfaltu docela rámus. Dědek
Subaru Justy AWD r. 2007
škoda yeti 2.0TDI 2012

Gamer
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel

Příspěvekod Gamer » pon led 22, 2018 11:45 am

Ja mam Justy z vacsej casti na normalne jazdenie, mam na leto v predu niake matadorky 155/70R13 na origo elektronoch s tusim 5 sirkou, vzadu neviem presne ake cestne protektory tiez 155/70R13 co som splasil celu sadu (2 nepouzite 2 lahko ojazdene) za facku (tusim okolo 35€ vsetky 4 spolu) daval som to obut a ked som to potom isiel nahadzovat na auto tak som si vimol ze tie dve ojazdene maju poriadne bubliny a uz dobre "osmirglovane" takze majitel dobre vedel preco to predava tak lacno... preto som rychlo kupoval tie nove matadorky za cca 25€/kus... v septembri som im trocha nalozil na motokarovom okruhu, drzali celkom pekne a nevizera ze by im nieco bolo... na zimu som mal 165/70R13 Matadorky MP55 po ujovej felde z roku 2004... na origo Justynkovom pofaceliftovom plechu (takto z fleku neviem rozmery), dezen este mali ale na lade uz to bolo o hubu (obcas asi aj v snehu) tak som ich v decembri vymenil za nove 155/70R13 Barumky Polaris 3 tiez mi to prislo ze to trocha viac plava (na Justy to asi vadi menej nez na Liberach) ale inak zaber aj na ujazdenom snehu podla mna paradny aspon teda smykat sa na snehu s tym da o dost narocnejsie nez s tymy matadorkami :D

Peter21
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí

Příspěvekod Peter21 » sob lis 02, 2019 1:41 pm

Zdravím, som novým majiteľom Libera a mám tam 12”, tiež mám hľadať Cčka? Aký rozmer je ideálny? V TP mám len 12”. Ďakujem

Me2d
Přispěvatel
Přispěvatel

Příspěvekod Me2d » ned lis 03, 2019 6:43 am

155 r12c, neboli 155/80/12c, zátěžové doporučuji. Je jich docela dost.
Libero bylo 96 někde tu je... a teď druhej užouch je Piaggio porter 1.3 16V 4x4, je to návykový ta úžka bduh.gif

covex
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod covex » ned lis 03, 2019 10:04 am

Ovsem teda co vim, tak 12" byly jen na starsi Libero, jestli to mas v TP na novejsi tak to je zase uredni siml ktery proste prepise co v nemeckem TP neni ale je na aute. Dopsat 13" by nemel byt velky problem, kdkyby si o to stal, ale s pneu R13C to neni zadna slava.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální

kraxna
Přispěvatel
Přispěvatel

Příspěvekod kraxna » ned lis 03, 2019 6:52 pm

Mám R13C a jsem naprosto spokojený... auto se v zatáčkách tolik nehoupe a nemá tendenci hrnout předek rovně :) Konkrétně mám nějaké radary za 800, s liberem nezávodím a stačí mi to
Zpomal a užij si to. :)

Tuti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tuti » pon lis 04, 2019 8:55 am

V první řadě se podívej na zápis v TP a podle toho vybírej, abys neměl problém na technické. Jestli tam nemáš C vysloveně předepsané jako jedinou možnost, tak podle mě mají význam jedině když jezdíš permanentně plně naložený nebo v kamenitém terénu. Moje osobní zkušenost konkrétně s Hankook Vantra je špatná - za mokra šíleně kloužou a ani na suchu to není nic moc. Přemýšlím o tom, že je přezuju na staré plecháče a budu s něma jezdit jen na technickou.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad

artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra

Příspěvekod artvandal » pon lis 04, 2019 9:54 am

Jestli tam nemáš C vysloveně předepsané jako jedinou možnost, tak podle mě mají význam jedině když jezdíš permanentně plně naložený nebo v kamenitém terénu.
Ja uz teda budu kupovat jenom C (pokud teda subik vydrzi nez tyhle sjedeu :)). Mam petlasy a drzi to paradne, oproti obycejnem to krasne sedi v zatackach a s volantem jde tocit jak s posilovacem. Uplne jine auto.
Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96

Zpět na „Dokumentace“