Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Odkazy na návody, dokumentaci a další radosti
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od dědek »

Lubomíre, na Slovensku se prodávají třeba Honda Jazz , která má úplně stejnou baterku jak Libero. Jinak co vím , tak Matiz , malé Suzuki a další asijská malá auta. Potíž je jen v tom, že pokud víš na jaké straně je plus a mínus pól , je třeba si vybrat tu správnou. Dělají se totiž baterky s póly na obě strany. To novější zeťovo už předchozí majitel upravil na klasické (větší) svorky a tak si tam může dát co chce. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od Lubomír »

Diky za správu, no, ja vlastne nemám problém s batériou, ale rád som si pohľadal, čo to má byť za zázrak s vyššími parametrami, a potom som zistil, že ten link síce ide, ale tá firma v ponuke Liberkovskú baterku nemá , takže zázračný výsledok=0
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
narkomanix
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř dub 04, 2007 7:53 am
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od narkomanix »

jen si tady taky vyleju srdičko a něco sem blafnu nevím jak ty pajas ale pro mě je libero taková berlička abych nemusel kmitat nožkama a nebo čekat nekonečné hodiny na stop když chci na nějakou akci fesťák a jiné aktivity (takový dům na kolečkách) baterky mám dvě obě jsou skoro nové a mám pocit že i přes léto nabíjim časťej než dolivám benzín a vozit dvě byterky nema cenu už i tak tam je málo místa!!! Pravda sice je že na normalní ježdění mi stačí jedna ale taky na normalni ježděni mi stači třeba favorit né??? prostě je to specifické auto stavěné na vše jen né na jizdu do práce a domů . Ať to moc nerozpitvávám moje stanovisko jě že na jednu vikendovou zevlovačku při puštěným radiu a světle v kokpitu atd. atd. je 40amper hodinová baterka málo klidně bych snesl i 60ku za dvojnasobný peníze ale hotl smula když není kam ji nacpat

jo a nabijení je celkem jedno jestli dobijiš dve slabší nebo jednu s velkou kapacitou

ale klidně me opravte jestli kafrám kraviny ja totiž nejsem moc elektrickej
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od Lubomír »

To narkomanix: ty musíš mať šustlej altík, asi nedobíja, lebo mne to samé robilo Liberko, keď som mal raz diodu a neskôr regler v altíku odídený do nebíčka, tak mi baterka vydržala tak dva-tri dni štartovať, samozrejme v zime, to šlo i rádio i kúrenie a svetlá k tomu, no a tá baterečka je predsa len malučká....takže , skontroluj pri mierne zvýšených otáčkach , aké je palubné napätie!
Ale ak je problém naštartovať vôbec, je treba riešiť ten.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
seemore
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 15, 2008 9:00 pm
Bydliště: Loštice & Roztoky u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od seemore »

Já taky nikdy neměl problém s baterkou a to jezdím většinou jenom do práce a domů, nebo do školy a domů...to dělá jízdy kolem 10km, nebo když jedu dál tak výlety po praze...tzn samej semafor. No a baterka drží od koupě ještě jsem ji nedobíjel. a to zažila pár oprav, úprav a seřizování kdy dostala pěkně zabrat (ať už tím, že celej den hraje rádio, nebo tím, že člověk porád startuje a něco kutí). Baterka je od varty a je údajně relativně nová. I teď v mrazech pěkně drží a roztočí i ten můj podělanej startér kerej má KO jedno vynutí.
narkomanix
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř dub 04, 2007 7:53 am
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od narkomanix »

ja netvrdím že dobíjím jak mám ale baterka mi taky vydrží. jen ja treba jezdím hodně bez motoru a (z kopce ) a rožlí světla ventylaotr taky hučí furt radio řve mám zmrzle děvče a tak to bez topení taky moc nejde ani v letě ale šlo mi spíš o výkendy stanovačky zevlovačky puštěný radio topení dokud je ještě teplej motor světlo sem tam notebook na auto zasuvku to ma pak člověk občas strach že rano nenastartuje zvalšť když se podaří zachrápat u zapnutýho rádia a a svetla :x
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od Karel »

narkomanix píše:ale šlo mi spíš o výkendy stanovačky zevlovačky puštěný radio topení dokud je ještě teplej motor světlo sem tam notebook na auto zasuvku to ma pak člověk občas strach že rano nenastartuje zvalšť když se podaří zachrápat u zapnutýho rádia a a svetla :x
Podobný problém jsem řešil, a vyřešil. Spotřebiče :arrow: ty navíc jako měnič napětí a nezávislé topení napájím z druhé baterky, která je připojená do zapalovače, a oddělená diodou. Takže se dobíjí jen za jízdy. Zatím vše v pořádku.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od covex »

Protoze po par dnech stani uz je videt ze se baterka v aute pri startovani krapet trapi, rozhodl jsem se dneska ji trochu povzbudit nabijeckou. Pristoupil jsem tedy k baterii vybaveny destilkou a prislusnym nabijecim aparatem, ale ouha, neprisel jsem na to jak do baterky dolit vodu (jedna se o Vartu ASIA dynamic, dnes uz se nevyrabi, ale je to ekvivalent blue dynamic). Povazuje se za blba, ktery neumi vlezt do baterky jsem sel najit navod k baterce a koukam ze jsem dostal dva - jeden v ramci zarucaku a druhy byl prilepeny na baterce. V prvnim jsou obecne rady a zaciname "zkontrolujte hladinu elektrolytu, dolijte elektrolyt (u toho obrazek s odsroubovanym spuntem, jako byval na starych baterkach)". Ve druhem, ktery je ve vsech jazycich jen ne cesky, je "zkouknete indikacni oko na baterce, podle barvy dobit nedobit", tecka. A ted si mily uzivateli vyber... tak sem pripojil nabijecku a nabijim.:) Ale porad to ve me hloda, jesli to teda je bezudrzbova baterie nebo sem jen nenasel kde se rozebira.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od Lubomír »

To coxex: buď na seba hrdý, že si našiel, kde tá bateria je! V tej hĺbke karosérie je aj tak problém do nej naliať niečo, takže bezúdržbová je uplne namieste. Musí sa vybrať pre nejakú udržbu. A mám dotaz, videl som "dobíjačky" cez zásuvku zapalovača, je možné , ža pri tej bezudržbovke sa ráta s možnosťou nabíjania cez tú zástrčku, takže podpriamerne vzdelaný foxteriér, alebo manželka ani nemusí vedieť o tom, kde že to je treba hladať tú batérku :lol:
No a bezudržbovka máva také modré okienko, keď je v poriadku. Tú moju som ešte nedoplňoval, lebo " modrá je dobrá".
Alebo máš už gelovku? - ta vraj nepotrebuje žiadne dolievanie, teda doplňovanie gelu si ani neviem predstaviť...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od dědek »

Do každé baterky se dá dostat. (Někdy však jednosměrně) Ale dosti vtipů.Podívej se zda-li zátky netvoří dva obdélníčky zakrývající vždy tři a tři otvory pro dolití elektrolitu. Jinak baterka nemůže být úplně hermeticky uzavřená, protože by po zahřátí mohla explodovat. I Bezúdržbová baterka chce svoji údržbu. Záleží jak je stará. Nejdůležitější údaj o tom zda nabít či nenabít je kontrola ss voltmetrem. Měřit musíš před startováním ( ne po jízdě!) Pokud naměříš víc jak 12 V , klidně sedni a nastartuj a jeď. Bude-li pod 12V chce to nabít. Nejlépe nějakou "chytrou" nabíječkou, která automaticky snížuje podle stupně nabití nabíjecí proud. Na počátku dejme tomu 5A a nakonec i 0,4 A . "Homodomo" nabíječka z transformátoru 230/24V s odmotanými několika závity ze sekundáru sice baterku taky nabije , ale těch 14,5V co naměříš na svorkách dokáže "přeplnit" baterku (jako kondenzátor ) na špičkové napětí v sínusoidě usměrněného napětí, což se baterce moc nelíbí. Ze zkkušenosti vím, že takovýchto nabíječek je "hafo" a stále se prodávají (bez možnosti regulace) za pětistovku v nejrůznějších supermarketech. Je to jen trafo a usměrňovací můstek a v lepším případě s ampérmetrem, který ukazuje bludy. Žádná volba nabijecího proudu , žádná odbočka na trafu , jen natvrdo cca 15V DC .( Aspoń, že dvoucestně usměrněných). Pokud máš možnost DC ampérmetru (klešťového) je dobrý po nastartování překontrolovat, co "teče" do baterky a sledovat jak "pracuje" regulace v alternátoru. Podotýkám, pokud není baterka neúměrně týrána naprosto nevhodným zacházením (vybitá 10,5V na půl roku uskladněná ve sklepě a pod.) je její životnost 7-10 let. Ke konci "života" se projevuje stále častněji samovybíjecí jev ( při delším stání už nelze bez dobití nastartovat a kapacita baterky klesne z např 44Ah na 30 i méně. Dřívejší nešvar, že "odešel" jeden článek (který se dal proklemovat a jezdilo se s dynamem dál) už se téměř nevyskytuje ( s alternánorem to taky už jezdit moc nejde).) Články starnou rovnoměrněji a potíž je jen v tom , že olověnné desky v baterce křehnou a bortí se a vytvářejí v elektrolitu takový černý sajrajt, který baterce neprospívá. Dříve jsem starou baterku na konci života ještě oživoval tím , že se do lavoru úplně vylila, propláchla čistou teplou vodou dokud přestala téci ona černá břečka a do bateky se nalil úplně nový elektrolit a jezdilo se další zimu dál. Já měl dvě baterky ( černé, s články zalitými v asfaltu ) a když jedna byla K.O., zajelo se k baterkáři a za dvě stovky byla baterka jako nová Vyměnil články a zůstal původní jen obal. To už dneska nepřipadá v úvahu. A je fakt, že baterka stála nova 4-6 stovek a to při výdělku 2275,- hrubého byla jiná relace oproti dnešku i kdy baterka do Libera je za 18 stovek. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od covex »

Baterka je 2.5roku stara - kupoval jsem ji kdyz jsem zakladal tohle vlakno.:) Je na ni kontrolni oko, v pripade tento Varty zelene(ok)-cerne(dobit)-bile(kaput). Podle me to ale moc nefunguje, ani na nove to nebyla zelena jak na semaforu, ale takova hodne temna zelena. Na dobijeni pres zapalovac moc neverim, ja teda baterku radsi po dobu nabijeni od auta odpojuji. Pouzivam nabijecku ze supermarketu, a i kdyz se stvari ze ukazuje proud a postupne ho snizuje, Dedkuv komentar ve me moc duvery v tento stroj nezvbuzuje (klestovy ampermetr doma nemam), napeti dava 14.6V..:) Podle me se do gelovek muze teoreticky dolivat destilka stejne jako do starych baterek, jediny rozdil je ze v gelovkach se voda nacucne do gelu, takze nehrozi jeji vyliti a batece jen tak volne nesploucha.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od Karel »

Zde je to celkem srozumitelně popsáno...http://www.autola.cz/15528/pokyny-k-udrzbe-autobaterii/
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od dědek »

Úplně se vším co píšou v tomhle článku nesouhlasím. ( Znám taxikáře , kterému baterky vydrží deset let a jezdí denně. Stejně tak šoféři firemních aut, které lze přirovnat skoro k drožkám). Jinak Covex dělá velmi dobře , že nabíjí baterku mimo auto. Já mám svoje zkušenosti s Š 120. Tam byla baterka za zadními sedačkami v takové zvláštní kapse. Nechtělo se mi při každém nabíjení baterku odpojovat a vyndávat ven a tak jsem ji nabíjel v autě. No samozřejmě že x-krát se nic nestalo, až jednou , když jsme v zimě měli jet někam a baterka nechtěla točit , tak nabíječku na plný pecky (cca 10A) a říkám , že tak půl hodiny a pojedeme. Jo, ale když jsem sundával svorky nabíječky - samozřejmě zapnuté- z kontaktů baterky ozvala se pěkná rána a já měl baterku na mraky. Naštěstí jsem měl hlavu nad prostorem za sedačkami, kde je plato před zadním oknem a tak to odnesl jen svetr a ruce. Bylo to jako bych dostal fošnou po prstech . Takže zkušenost na celý život. Dokonce jsem zažil i explozi baterie za jízdy v Š 1202 STW. Padesát km od baráku. Naštěstí nikoho nic nezranilo a domů jsme dojeli jen na dynamo. Jinak není problém se podívat co ve tvé nabíječce je. Předpokládám, že jediný přepínač ( a to u dražších typů, kde za ten přepínač si připlatíš dvě stovky) je 6 nebo 12 V(odbočka z trafa) , Uvnitř je pak trafo , dvě pojistky ( jedna - na sekundáru trafa přiletovaná !!!) krabička tak 3x5x 0,8cm což je usměrňovací můstek a ampérmetr s elektromagnetickým systémem a přesností 20% . Už jsem jich moc opravoval. Většinou šel do háje ten můstek , protože každý zkouší , zda-li nabíječka nabíjí škrtáním svorek o sebe, protože nabíječka nemá ani žádný vypínač 230V natož kontrolku zapnutí. Hodně nabíječek není vůbec jištěna třetím drátem na kolík zásuvky což žasnu, že se to mohlo vůbec dostat do krámu. Kdyby u vietnamců nabíječka za dvě stovky , ale v supermarketu za šest stovek ? Nakonec napiš, zda-li jsi se dostal do baterky k nalití destilky. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od Martinekk »

Ja sa u lidlovokauflandovošmejdových nabíjačiek bojím tohto http://elektroworld.info/modules.php?na ... 57&start=0
Tam musí niekto prísť o život, aby sa niečo dialo? Nebezpečných výrobkov je na trhu nepreberné množstvo.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od covex »

Do baterky jsem nakonec nelezl, v anglicnem navodu primo z baterky nic o dolivani nebylo, takze tam asi proste vlezt nejde. Pripojil jsem nabijecku, nechal to 3 hodiny nabijet abych vedel ze rano nastartuju. Ted jsem najel 250km v kuse. Na baterce je 12.16V po nastartovani dobiji 14.56V. Takze myslim OK. uvidme pristi zimu :).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od Karel »

covex píše: Na baterce je 12.16V
To je málo. Baterka po nabití, a po 2 hodinách klidu musí mít aspoň 12,6V. Skoušel jsi kontrolovat svůj voltmetr :?:
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od ulus »

Jednu bezúdržbovku už jsem před lety rozdělal, jednou a naposledy, nenávratně. Byla to Varta, označení už nevím, myslím štříbrná, víko bylo na spodní části nalisované a pravděpodobně zalepené, takže to bez použití síly nešlo. Rohodně to nedoporučuju u bateriií, které chcete ještě dále používat. Od té doby kupuju jen ty, které je možné dolít. Teď mi tak došlo, proč když si koupím auto, vždycky do půl roku musím pro novou :?: :) Jen u Libušky to bude po roce :D
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od covex »

Karel píše:
covex píše: Na baterce je 12.16V
To je málo. Baterka po nabití, a po 2 hodinách klidu musí mít aspoň 12,6V. Skoušel jsi kontrolovat svůj voltmetr :?:
K.
:D
Merak je taky made in china, neverim mu ani slovo, vemu ho do prace premerit :) Urcite bude mit ale baterka nejakou teplotni zavislost, kdyz jsem to meril byl tak 1C, teplotni zavislost napeti baterky jsem ale nenasel.. tak nevim.

Jinak nabijecka je tato http://www.cartechnic.at/proddetail.asp ... l=0&index= jesli je to lepsi nebo horsi nez odkazovany filson to bohuzel nevim, zatim se mi ji rozebirat nechce.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od dědek »

Tak tohle je právě nabíječka, o které jsem jsem výše psal. Nikde žádný přepínač a v sérii ampérmětr s přesností 20%. Baterku do Libera s tím nabiješ, ale větší , která by si vzala "slibovaných" 6A, už je nad její síly. Aspoň, že je s plechu a na sekundáru docela silný měděný drát. Pojistka i usměrňovací můstek naletovaný. Trafopájkou neopraviotelné . A naletovaná i pojistka. Ale tři hodiny asi k nabití nebudou stačit. Lepší 1A(do série silnější žárovku) a nechat celou noc. Jinak se prodává takový malý semafórek do zásuvky zapalovače. Když svítí zelená, je napětí O.K. . Když žlutá už je to na hranoci a při červené ihned na nabíječku. Možná lepší než multimetr za stovku(čínský) .Mám už jich asi pět a každý ukazuje něco jiného. Uvnitř sice najdeme jakýsi trimr , ale tím se dá nastavit přesnost velmi zhruba. Příklady : baterie 1,5 V nová - 1,69 , autobaterie 12V - 11,7, síť 230 V 256V , rozsah 10A vůbec nefunguje a odpor 10kohm - 13,3 . Obrovská závislost na teplotě prostředí , kvalitě (stáří) vnitřního zdroje -9V baterka a bacha na měřící kablíky resp. hroty. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie Libero E10/E12 93-00

Příspěvek od covex »

Nove znaceni VARTA:
vyrobce SUBARU modelové rady LIBERO autobus (E10, E12)
typu modelove rady 1.2 i 4WD (E12, FA) kW 40 / 54
od 1991-08 do 2000-02
Čislo vyrobku 545 155 033 3132
Vyrobni rada BLUE dynamic
napeti [V] 12
kapacita baterie v Ah 45
test za studena dle EN (v A) 330
délka (v mm) 238
Sirka v mm 129
vyska ( v mm ) 227
Spodní provedení B00
razeni polu 0
druh zásuvky 3
Zkrácené objednací císlo B31

Cena: napr. zde http://www.autodilytop.cz/unibal/eshop/ ... by-kontakt 1120.-

Kdyby se nekdo chtel prastit pres kapsu tak zrejme by sla i Optima:
872 176 Yellow Top R-2,7J 5 234 Kč 4 449 Kč P 3 12V / 41Ah 510 A 11,6 kg 237 x 129 x 227
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět