O.T. varování.

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

O.T. varování.

Příspěvek od Karel »

Je to sice mimo mísu, ale poučné.
Mojí matce je 87let. Pomalu strácí kontakt s dnešním moderním světem. Po telefonu jí na pevnou linku prodejce UFONu
zavolal, a vnutil jí svoje služby. Podrobnosti nevím,/ pak se za to matka styděla, že naletěla/. Používal prý argumenty jako, že když nebude spolupracovat, tak o stávající telefon/pevná O2/ příjde. Po přečtení smlouvy, která přišla až s balíkem skutečně vyplývá, že přijde o své číslo, nebo po zaplacení dalšího poplatku dostane púvodní. A další poplatky, které jsem doposud jinde neviděl.
Jen jeden postřeh :evil: stanička má napáječ :twisted: , to znamená, že v případě mimořádné události ,kdy nepůjde elektrický proud si nikam nezavolám. Čímž kouzlo pevné linky mizí. A z moderního přístroje se stane rázem nepotřebná cetka :!:
Takže upozorněte a varujte své blízké, abyste nedopadli jako my.
K.
:evil: :evil: :evil:
Naposledy upravil(a) Karel dne čtv čer 26, 2008 1:30 pm, celkem upraveno 3 x.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: O.T. varování.

Příspěvek od Pajas »

Ahoj Karle, kdy to tvoje mamka uzavírala??To jsou totiž služby uzavírané na dálku, ted jsem z toho měl zkoušku. Máš právo odstoupit od smlouvy bez uvedení důvodu do 14 dnů ode dne převzení. Vizo citace občanské zákoníku. § 53/7
"Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění. V případě, že dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat písemně nebo jiným obdobným způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 6, činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění. Jestliže však jsou informace řádně předány v jejím průběhu, dochází k ukončení tříměsíční lhůty a počíná od té doby běžet lhůta čtrnáctidenní.
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: O.T. varování.

Příspěvek od Karel »

Pajas píše: odstoupit od smlouvy bez uvedení důvodu do 14 dnů ode dne převzení.
Ano,ano, toto jsem použil.Posílají se smlouvou na potvrzení "list spokojenosti zákazníka" a tam to mají uvedené.
S nabídkama po telefonu komunikuji po svém. Po dotazu, jestli jsem to já koho volá a spustí nabídku čehokoli, nechám je kecat, telefon přepnu na repro a dělám si svoji práci po 2-3 minutách vstoupím do monologu, a zeptám se na něco co bylo na začátku, a světe div se celé se to opakuje, na konci vyprávění, když se zeptá jestli nemám nějaký dotaz, tak se zeptám na co koliv např. jak je široký Lamanšský průliv,nebo jaká je vzdálenost ke slunci, co mě napadne.Podruhé ti samí se neozvou :wink:
K.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: O.T. varování.

Příspěvek od Pajas »

Tak jim to poslat zpět at si to nechají.........
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: O.T. varování.

Příspěvek od Karel »

Tak, tak, před obědem jsem ho poslal zpět.
K.
:lol:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: O.T. varování.

Příspěvek od covex »

Kdyz uz tady Karel nacal ta varovani - dneska rodicum na chate u Chrastavy (poklidna vesnice o par desitkach obyvatel), za jejich pritomnosti, vlezl nekdo pres den oknem dovnitr a vyspatnil penezenky a mobily. Policejni hlidka se psem nasla stopu vedouci na autobusovou zastavku a smytec. Takze teple letni dny jsou ne jen prilezitost provetrat barak, ale taky pridelat si par pernych dnu po uradech a operatorech a utratu za par tisic.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět