Budoucí náhrada Liberek???

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Machy_CZ
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 260
Registrován: ned led 27, 2013 8:41 pm
Typ Libera: Zatím žádné
Bydliště: Borač

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Machy_CZ »

Nebudu predelavat ani jedno auto, řekni mi proč bych měl?

Jinak, kdyby si někdo chtěl přečíst neco o Delice

http://moje.auto.cz/Machy-CZ/delica.html
Nissan 300ZX '90 3.0i V6, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

Hezke - nechapu jen proc je v clanku nekolikrat odkaz typu "ECS adaptivní podvozek (více opět dole)" ale dole jsem nic dalsiho nenasel. Ma to nejake pokracovani?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Machy_CZ
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 260
Registrován: ned led 27, 2013 8:41 pm
Typ Libera: Zatím žádné
Bydliště: Borač

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Machy_CZ »

No recenze byla původně delší, ale nesla mi tam vložit, tak jsem ji zkrátil a neupravil v textu, mrknu na to jak bude čas...
Nissan 300ZX '90 3.0i V6, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

To radsi dej nekam kde se to vejde cele :).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Mis.us »

machy já si nedovedu představit, že předjedu táhnoucí se kamion, dyť tam neuvidim :D
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od vojta »

no já nezapomenu jak mě kamarád vezl v pravostraném Lotusu Esprit a vystrčil mě jako spolujezdce do protisměru jestli je prý místo? :shock: :shock: :shock: Je to hodně o zvyku a řídit se tak dá ale osobně bych to nechtěl, klad vidím asi jen ve vystupování řidiče ke krajnici a né do silnice :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
Machy_CZ
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 260
Registrován: ned led 27, 2013 8:41 pm
Typ Libera: Zatím žádné
Bydliště: Borač

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Machy_CZ »

No najedes si doprava mrknes a pak to tam svihnes :D Ne musíš si držet odstup, abys viděl a pak predjet no.... Jediný minus, ale za ty tri roky co jezdim s Delicou sem ten problem řešil menekrat nez mam prsty na jedné ruce... Osobaky a suv predjedes, protože pres ne vidíš a to je nejčastější

Přestavba mela smysl v dobre pred rokem 2014, kdyz se nedaly prihlasovat RHD auta. Jednak to je neoprávněný zásah do auta, stoji to penize, u aut, které nemaji obroustranne varianty musíš vse vyrábět na zakázku, no a nemluve o tom, ze bys musel sehnat "nase" papíry, předělat vin a prihlasit... Legálně to nejde, japonské automobilky k tomu nedají schválení pro prestavbu... U firem co se tim zabývají to stojí v řádech statisicu a není to proste "legální"

U tak vysokých aut mi to nevadí, jiná otázka by byl sportak, ale ten bych si nekupoval s pravostranným řízením...

Bohužel/bohudik ta nejlepsi auta nebo výbavy si nechavaly Japonci vždy pro sebe... takze jiná cesta není ;)
Nissan 300ZX '90 3.0i V6, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Tuti »

Myslím, že u auta, kde se v konstrukci nepočítalo s možností volantu na obou stranách, je dodatečná předělávka prakticky nereálná. Každý centimetr motorového prostoru je využitý, nejspíš by se vůbec nenašlo místo, kudy prostrčit volant a kam dát řízení a pedály. Obrovský problém by byl i předělat přístrojovku (pokud by to teda mělo aspoň trochu vypadat).
Ale i když přes většinu aut vidíš horem, možná by nebylo od věci na levé zrcátko namontovat kamerku a někde na palubku displej. Přece jen abys viděl před kamion, musíš přes něj s tím Nissanem čouhat metr a půl ... což už je jako když s Liberem jedeš vedle něj :D
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

Jiste jste zaznamenaly ze koncert PSA uvedl loni tri stejna auta jen upravena ruznymi automobilkami

CItroen SpaceTourer
Peougeot Traveller
Toyota Proace

Je to spis primy konkurent pro VW Transporter aspol.
Videl jsem nazivo verzi od Peugeotu a to auto je v porovnani s Liberem velike. Delaji je v nekolika verzich rozvoru, nejmensi je XS.

Citroen ve spolupraci s Dangel dodava tradicne i 4x4 verzi. Bohuzel se jedna o prestavbu.
Cenove samozrejme miri spis k Transporteru/Multivanu. To 4x4 mi prijde dost silene - koupit si auto za mega, a pak zaplatit 250t za prestavbu.

Koncept Citroen SpacerTourer 4X4 Ë Concept (Hyphen) je nicmene docela sympaticky, cena ale asi nebude o moc jina.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od dědek »

Po mnoha letech se mi konečně naskytla možnost koupit T4 Multivan . Je to dost staré (jako poslední Libero) , ale jezdí to na naftu, teď to má taky 6míst a možnost postele v TP dokonce 8 , ale má to taky bufik a klimatizaci a vyšlo to zhruba na stejno jako Alhambra.která už je v bazaru. Hlavně bylo to v Jablonci a nemusel jsem až někam k Břeclavi nebo Domažlicím . A je to čtyřkolka i když teď to má demontovaný kardan, protože minulý páníček to nepotřeboval a tak to jezdí za 7l nafty. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Tuti »

dědek píše: ... teď to má demontovaný kardan, protože minulý páníček to nepotřeboval a tak to jezdí za 7l nafty. Dědek
Myslím, že odpojení kardanu spotřebu zase tak moc nevylepší, protože haldex je před zadním diferákem, takže i když je kardan venku, celým soukolím stejně točí poloosy. Ale ty bys to jako dvoukolku stejně nenechal :D . Tak ať ti slouží.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Ivo »

Soused ho má a na léto kardan vyndavá. Prej je to něco pře litr :(
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

Ja teda nevim jak to je u VW ale me to teda prijde zvrhle. Pokud se soukoli toci, tak se nic moc jen kardanem neusetri a pokud se netoci, hrozi ze to skonci vymenou haldexu/diferaku. Navic mit ctyrkolku kde najednou zjistim, ze ji vlastne nemuzu pouzit protoze jsem zapomel doma kardan to by me fakt nastvalo. Staci mi odnimatelne tazne, ktere taky vzdycky potrebuju kdyz je v garazi...

MMCH U Libera jsem to zkousel jen z vyzkumnych duvodu a z prevodovky pak tece olej dirou po kardanu.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
David
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: úte kvě 14, 2013 12:14 am
Typ Libera: E10, E12, E12 nové
Bydliště: Jizerské hory

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od David »

Ač se to zdá nepatrné, roztáčení kardanu svoji energii potřebuje, obecně se vyjmutý kardan počítá za úsporu. Jak to skousnou mezinápravové spojky je věc druhá a někdy může být drahá. Díra po kardanu se samozřejmě musí vhodně zaslepit. Už jsem taky jednou dělal za sebou mastnou cestičku a pak u traktoristy žebral převoďák, dolévat ho na silnici z dvacetilitrového kanystru je taky zábava, myslím, že jsem sundaval víčko, pod kterým jsou vidličky řazení.
Jedním z mých snů je na starém litrovém na léto vyhodit nejen kardan, ale i přední poloosy a celý diferák. Poloosy bych pochopitelně musel rozdělit v kloubech, aby kola na něčem držela :-) Úbytek hmotnosti a potřeby energie by pak byl výrazný. Auto samo je lehčí než 1,2 a plyn tam je, viděl bych to zase na 1Kč/km. Záměr se snoubí s myšlenkou dát dohromady jedno staré litrové a pak ho netrápit zimou. Buď bílá s chromem, nebo původní originál zlatá. Tušíte, zda ještě někdo má zlatou metalízu ?
Zdravím, David

P.S. Dědku, ať slouží, třeba jednou k liberku zase dospěješ.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od covex »

K Liberu uz se asi dojit neda, protoze jich rychle ubyva, zatimco VW TT (4motion) jsou mraky a porad se vyrabi v novych generacich.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Tuti »

Ivo píše: Prej je to něco pře litr :(
David píše: ..roztáčení kardanu svoji energii potřebuje..
Samotné roztáčení kardanu by asi litr nesežralo, za tím spíš bude odcházející Haldex, který zůstává trvale částečně v záběru a pak se samozřejmě pere předek se zadkem se všemi známými následky. On se třeba v Haldexu má měnit asi po 50 - 60 tisících olej .. a kolikrát ho asi na Multivanu s natočeným púlmilionem opravdu měnili ? A pak samozřejmě následuje otázka, jestli v případě potřeby spojka pořádně sepne, nebo už jen pořád zůstává napůl v záběru.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od dědek »

Tak jsem se pořádně podíval na zadek a ten je tam bez poloos. Bez rychlosti s kopečka to pěkně rozjíždí. Asi by opravdu nestačilo jen demontovat kardan. Ještě musím zjistit, zda to má i jinou převodovku. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Tuti »

Jestli to někdo předělal na dvoukolku (nebo kdyby to dokonce byla černá přestavba), může být na STK docela problém. A kromě toho jsi kupoval čtyřkolku a nemáš ji ... to bych asi zauvažoval, jestli auto nevrátit :?
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od dědek »

Je to čerstvě po STK (legálně) . Jinak čtyřkolka předělaná jen na 4x2 je tolerovaná. Obráceně je to údajně průšvih. Zajimavé je, že to má stejný (podobný) autíčko na přístrojovce jako Libero , kde se rozsvícejí světýlka podle toho když to jelo jako 4x2, 4x4 a s uzávěrou. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Machy_CZ
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 260
Registrován: ned led 27, 2013 8:41 pm
Typ Libera: Zatím žádné
Bydliště: Borač

Re: Budoucí náhrada Liberek???

Příspěvek od Machy_CZ »

dědek píše:Je to čerstvě po STK (legálně) . Jinak čtyřkolka předělaná jen na 4x2 je tolerovaná. Obráceně je to údajně průšvih. Zajimavé je, že to má stejný (podobný) autíčko na přístrojovce jako Libero , kde se rozsvícejí světýlka podle toho když to jelo jako 4x2, 4x4 a s uzávěrou. Dědek
Jj, to uatíčko má hodně čtyřkolek, třeba takto to mám na Delice
129320_151.jpg
129320_151.jpg (289.91 KiB) Zobrazeno 19844 x

No a abych nebyl jen oftopic, pěkné mini terénní Suzuki

https://www.youtube.com/watch?v=WATbNfcSsYk
Nissan 300ZX '90 3.0i V6, Abarth 5OO '10 1.4i esseesse, Subaru Impreza '09 2.0i RX
JDM:
Mitsubishi Delica '96 2.8 TD SWB Crystal Lite, Mitsubishi Delica '95 3.0i V6 LWB Crystal Lite

http://moje.auto.cz/user/Machy-CZ
Odpovědět