Potřebuji radu s nehodou

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Fox_25
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 16, 2009 6:15 pm
Bydliště: Vsetín

Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Fox_25 »

Obrázek Obrázek

Ahoj, potřeboval bych radu. Konečně jsem probudil pašíka ze zimního spánku a když jsem se vracel domů stala se nehoda.

Co se stalo jsem hodil na obrázek abych nemusel moc vysvětlovat. Na prvním je jak se to stalo a na druhém jak to skončilo. Já jsem jel bílím autem domů, za mnou jelo modré bmw a vzadu za bmw jsem viděl jak jede červené auto(je tam mírná zatáčka), tuhle situaci jsem viděl v místech kde je na obrázku modré auto a celou dobu jsem měl blinkr protože je tam začátek obce a lidi tam nejezdí pomalu.
Pak jsem si v klidu přibrzdil, znovu kouknul do zpětného zrcátka, nikde nikdo kromě aut za mnou a začal jsem odbočovat. Už jsem byl skoro půlkou auta na té druhé cestě, slyšel jsem zakvičet gumy a pak rána. Já byl "prdelí" v příkopě a trochu otřesený protože jsem se ťuknul hlavou o okno, ale nic co by stálo za řeč. S passatem taky skoro nic není, odnesl to nárazník a jsou tam zmačkané plechy plus nejde dovřít kufr. Druhé auto je na odpis, má zbořenou skoro půlku předku.

Vše bylo OK, z bmw okamžitě zavolali policii, ti uznaly jako viníka řidiče z červeného auta vše sepsali a odjeli. Přes pojišťovnu to klučina nechtěl řešit, slíbil mi že auto nechá spravit a mě to bylo fuk protože se trochu znám s jeho otcem.
No a dneska mi volal že se bavil s dopravákama a někým z autoškoly a ti mu údajně řekli že to celé je moje vina. Najednou to chce "hodit" na mě s tím že za auto dostane prachy protože je to totálka a mě zaplatí opravu plus něco navíc. Mám štěstí že to policie sepsala jako nedání přednosti v jízdě.

Tak nějak mi to od něj začíná smrdět protože nejsem si vědom že bych něco udělal špatně. Co by jste dělali na mém místě teď vy? Je to moje první nehoda a já jednoduše nevím.

PS> Díky že jste to dočetli až sem.
Subaru Libero E12 SUPERDELUXE RV99 > Lehce ohnívá ale jezdí

ohnívá=je v pubertě, vyrážejí mu pupínky pod lakem
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Karel »

Ahoj.
Radit nemohu, právní věci neumím.
Co se stalo je pryč. Nyní bych zjistil, které oddělení policie to řešilo.
Jako účastník nehody bych si tam vyžádal protokol o nehodě. A ihned bych informoval pojišťovnu, u které je viník pojištěn.
A zároveň bych šel s kopií protokolu o nehodě na svoji pojišťovnu požádat o radu, případně právní pomoc.
Až v krajním případě to ohlásit na policii jako pokus o podvod.
K.
:( :( :(
Naposledy upravil(a) Karel dne pon úno 28, 2011 9:59 am, celkem upraveno 1 x.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od artvandal »

pochopil sem to tak, ze ti udelal "nabidku"? ze ti zaplati tvoji skodu a ty to vemes na sebe, aby mu to pojistovna zaplatila z tvojeho povinnyho ruceni? jestli jo tak osobne bych to rozhodne nebral, protoze tim by si spachal podvod i ty. navic nevim, jak by ste to pojistovne nahlasili, kdyz mate policejni protokol, kde uz je vinikem oznacen on. podle me by do toho pojistovna stourala a mohlo by to dopadnout tak, ze by nikdo nedostal nic a jeste by ste byli obvineny z pokusu o podvod. sel bych oficialni cestou
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Tuti »

Souhlasím s Karlem a Artem, tím že se začnou měnit výpovědi a obracet zavinění nic nezískáš, jen si můžeš zadělat na průšvih. A důrazně radím řešit škodu přes pojišťovnu a nevěřit v podobných případech na žádné sliby, i kdyby to byl známý.
Jestli má auto na kterém se dá udělat velká škoda, tak má mít havarijní pojistku, takhle zkrátka bude za blbost platit. Aspoň si líp zapamatuje, že má trochu víc přemýšlet a koukat dopředu a míň šlapat na plyn. Zkrátka nemyslíš - zaplatíš.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od dědek »

Bude to asi trochu složitější než se zdá. Bohužel nemám možnost prohlédnout místo nehody a neznám ani přesný sled událostí při nehodě.Za 1) je ona odbočka označena (už v obci?) dopravním značením jako křižovatka? Jestli že ne, jedná se o odbočování vlevo a tím povinost dát přednost protijedoucím i souběžně jedoucím (a tím pádem předjíždějícím) vozidlům tedy v obou směrech . Pokud je dopravní značení charakteru křižovatka s odbočením vlevo ( odkud jsi jel) jsi jednoznačně vítěz a nelez nikomu na fintu s odškodněním i kdyby to šlo s kapsy viníka.Za 2) ve hře jsou body (a možnost vybodování viníka ve správním řízení) a podle mne i nejspíš důvod "ukecávání" . Každopádně svoji původní výpověď neměň za žádné prachy i když by tě to mělo stát i "stání" u soudu, který by jsi měl vyhrát. Někdy se i policie na místě zmýlí a až soudní znalec rozhodne o čí vinu šlo .Mě se před časem stalo něco podobného, když jsem odbočoval ve městě doleva na místní komunikaci a v téže chvili mě začal předjíždět člověk s Nivou a napral to do mne z boku. Nejprve uznával svoji chybu a pak otočil, že jsem si měl všimnout, že jsem předjížděný a odbočit jsem neměl . Policie ho však hned poučila, že tohle platí mimo obec , bez označení cest a ještě ne ve všech případech za přítomnosti dostatečně široké komunikace, protože pak se odbočující vozidlo předjíždí zprava. No každopádně napiš jak jsi dopadl. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od covex »

MIstr sveta s BMW, ktery vidi male Libero, ktere strasne zdrzuje a musi vsechny honem predjet. Stalo se mi to same ve meste este na snehu, stacil jsem strhnout rizeni zpatky do pruhu protoze jsem si ho vsiml v zrcatku Predjizdejici chlap vedle me dobrzdil se zatatymi zuby a hruzou v ocich, protoze na tom snehu to proste jelo jako sane - este to bylo z kopce.

Co na to rict - nic nemen. Trvej na tom, ze to policie zapsala spravne - co tam napsali to plati a ten manik to sam na tom protokole potvrdil a v te dobe si toho byl set sakra vedom, protoze jinak by to nepodepsal. Ted jen hleda jak se z toho vykroutit aby nebyla posramocena jeho povest krale silnic. Jak pise Karel - na pojistovnu a na nej se vykasli.

Podle toho, co pise dedek je podstatne zda si ty zacal driv odbocovat nez on predjizdet, nebo obracene. Ale pokud te trefil az takle daleko, tak mi prijde vice nez pravdepodobne, ze zacal predjizdet az kdyz uz si zahajil odbocovani, nehlede na znameni o zmene smeru jizdy. Faktem je, ze tim ze je Libero uzke, muze ridic ze zadu blinkr prehlednout, ale s tim nikdo nic nenadela. Kdyby predjizdel uz pred tvym odbocovanim, tak bud jel pul kilaku v levem pruhu a kouokal na spolujezdce, nebo by te napalil do boku a ne do zadku. Podle brzdne drahy by taky bylo zajimave kolik jel..

PS: Mas v popisu binec mezi Passatama a BMW... zustan radsi u modry a cerveny :). Taky mi neni jasny, jaktoze jsou poskozeny obe auta co jeli za tebou.. tzn. ze to predjizdejici auto jeste smetlo to predjizdene?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Fox_25
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 16, 2009 6:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Fox_25 »

Poškozené jsou dvě, bmw bylo jako svědek. Nevím jak mohl passata přehlédnout, když jsem ho viděl vzadu ve zpětnémna dveřích) tak musel vidět i on mne, hlavně musel vidět to že blikám. Teď jsem se od něj dozvěděl další perly, zná někoho u dopraváků, zná likvidátora škod z jeho pojišťovny a zná i ty lidi ze smluvního servisu jeho pojišťovny. Tak uvidím jak to celé dopadne.
Subaru Libero E12 SUPERDELUXE RV99 > Lehce ohnívá ale jezdí

ohnívá=je v pubertě, vyrážejí mu pupínky pod lakem
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Tuti »

Pro Covexe:
Žádné Libero se neúčastnilo, Fox jel s Passatem ("pašík"). :)

Trochu mi přijde divné, že policie to klasifikuje jeko nedání přednosti, já bych spíš čekal nesprávné předjíždění, ale budiž.
Známí to asi můžou zkomplikovat, ale když dojde na soud, tak je nejdůležitější svědectví řidiče (popř i spolujezdců) z BMW. Kdyby viník svědka podmázl a on dosvědčil že jsi stál blízko ke krajnici a pak se rozjel, bude to na tobě, i když jsi měl blinkr zapnutý. To má Dědek pravdu.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Aja+Dandy+2
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 186
Registrován: čtv kvě 10, 2007 9:24 pm
Bydliště: Unhošť

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Aja+Dandy+2 »

Tak jak jsi to popsal,jsi rozhodně v právu . Koukal jsem na ten obrázek podle stínů to vypadá,že tam jsou i značky před křižovatkou. Podle mě je to jednoznačně nesprávné předjíždění,rozhodně doporučuju postup co psal Karel. Bohužel známí na správných místech dokážou leckdy velké divy. :( Přeju ať to dopadne dobře. Aleš
Aleš
Fox_25
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 16, 2009 6:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Fox_25 »

A známí se snažily. Na policii dokument o nehodě už není, klučina zapírá a já jsem v prdeli. Co jsem tak četl státní policie měla sepsat protokol a měla pomoci s vyplněním formuláře pro pojišťovnu. Hlavně mě doslova sere že ani jeden policista mi neřekl co mám dělat. Byla to holt první nehoda a tak to dopadá.

Jediné s čím souhlasí je spoluvina, jenže tady mám strach, nevím o kolik přijdu bonusu, nevím jestli bude moje pojišťovna chtít spoluúčast atd. Musím se na tohle jít do pojišťovny zeptat.

Teď si říkám že já blb si nenechal zavolat pohotovost s tím že mě bolí za krkem, měl bych teď klid.
Subaru Libero E12 SUPERDELUXE RV99 > Lehce ohnívá ale jezdí

ohnívá=je v pubertě, vyrážejí mu pupínky pod lakem
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od artvandal »

nejsem v tomhle odbornik, ale pokud policie k nehode dorazila, museji o tom mit zaznam. Neexistuje aby prijeli a nic nesepsali. Takze neco mit musi. A pak by i meli mit sepsany protokol o nehode, jinak udelali chybu. mel by si ho prece podepsat. pokud tohle nemaji, tak udelali chybu. aspon ja bych se hadal, na zadnou spoluvinu bych nepristoupil a trval si na svym
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Karel »

Fox_25 píše:
Vše bylo OK, z bmw okamžitě zavolali policii, ti uznaly jako viníka řidiče z červeného auta vše sepsali a odjeli.
Jediné co asi zbývá, je spojit se s řidičem onoho BMW a skusit postupovat společně.
K.
:(
Nikdo není dokonalej.
Fox_25
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 16, 2009 6:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Fox_25 »

Jo, to by teoreticky šlo pokud by to nebyl jeho kamarád, asi jsem to tam nedopsal.
Subaru Libero E12 SUPERDELUXE RV99 > Lehce ohnívá ale jezdí

ohnívá=je v pubertě, vyrážejí mu pupínky pod lakem
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Tuti »

Obávám se, že situace dospěla do bodu, kdy už by se toho měl ujmout právník. Když se nemůžeš spolehnout na právní postup ze strany policie, sám proti nim nic nezmůžeš a naše rady jsou celkem k ničemu. Čím víc času uplyne, tím obtížnější bude dobrat se pravdy.
Možná by ti právníka mohla "půjčit" tvoje pojišťovna, nakonec jde i o jejich peníze.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od covex »

Dalsi pouceni pro tento pripad je fotit a fotit. Dneska uz ma mizerny fotak kazdy mobil, ale presne na tohle to uplne staci. Vyfotit nehodu, svedky, vyfotit policaty. Pokud policati nemaj protokol, tak by to znamenalo, ze u nehody nebyli tzn. skoda do 100tisic a meli si to vyridit ucastnici nehody. Pokud tam byli, musi mit protokol a interne zaznam o vyjezdu. Nehodu jste hlasili pres dispecink predpokladam 112 nebo 150, tzn. je to dohledatelne. Na prvni pokus te policajti muzou odpalkovat a doufat, ze vymeknes, ale pokud pujdes za svym napr. pres vedeni stanice, tak se to najde.. pokud teda panacek neni kamarad uplne se vsema.

Je to hnusna zkusenost, ale tak to u nas funguje. Bodu se bat moc nemusis, navic se po roce odmazavaji a pojistovna se z toho taky nepolozi, prisel bys o bonus na pojistce, ale zrejme jen castecne. To fakt neni problem. Problem je ta policie... takle by to fungovat skutecne nemelo. Je ale dost mozne, ze si udelal nektere chyby, ktere uz nepujde napravit. Jak pise Tuti na to ale musis zkusit pravnika. Treba jen pozadat o radu, to nestoji svet.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od covex »

Jinak doporucuji procist: http://www.policie.cz/clanek/stop-korupci.aspx odkazy na linku 199 atd. V pripade nehody se totiz jedna o prestupek, za ktery je jen pokuta, ale pokud se do toho zacinaji motat zmizele protokoly apod. jedna se o tresne ciny - at uz pokus o pojistny podvod nebo zneuziti pravomoci uredni osoby v pripade policistu.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od artvandal »

covex píše: Nehodu jste hlasili pres dispecink predpokladam 112 nebo 150, tzn. je to dohledatelne.
150 jsou hasici covexi :D
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Fox_25
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 16, 2009 6:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Fox_25 »

Ahoj, tak to úspěšně pokračuje. Po radách kamarádů a dopravní policie jsem vše předal právníkovy. Dnes u mě byl likvidátor a hodil to jako totálku. Říkal něco o tom že auto má hodnotu 25000 a že dostanu rozdíl hodnoty "vraku". Až to upřesní prý se ozve. Nějak se mi to zajídá protože aby auto staré byť 17 let které nezná zimu(ani zmínka po korozi), s aut. klimou a LPG mělo hodnotu tak málo. Samozřejmě auto chci opravit, ale mám strach z toho že dostanu pár korun protože určitě ohodnotí cenu "vraku" vysoko. Má cenu využít služeb třeba http://www.nehoda.cz/ tady nebo počkat na vyjádření likvidátora?
Subaru Libero E12 SUPERDELUXE RV99 > Lehce ohnívá ale jezdí

ohnívá=je v pubertě, vyrážejí mu pupínky pod lakem
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od Tuti »

Jakápak "hodnota vraku"? :evil: Podle platných zákonů jsi povinen auto vyřazené z provozu odevzdat k ekologické likvidaci a to jako kompletní. Pokud tedy likvidátor bude spekulovat s tím že můžeš něco z vraku prodat, požádej ho, aby ti to dal písemně jako stanovisko pojišťovny. Věřím, že pak otočí.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji radu s nehodou

Příspěvek od covex »

Vec se ma trochu jinak. Likvidator ohodnoti skodu jako totalni, pokud cena opravy presahuje cenu vozu (neposkozeneho). Totalni skoda znamena, ze pojistovna odpocita pouzitelne casti vraku, ktere se daji zpenezit, pripadne cenu celeho vraku. Ty muzes likvidatorovi rici, ze vrak nechces sam likvidovat, at ti na nej udela cenovou nabidku. Ten zada vrak do systemu, kde jsou registrovana ruzna vrakoviste a vrak se vydrazi. Tobe prijdou penize za vydrazeny vrak + zbytek od pojistovny do "totalni skody". Pokud se ovsem rozhodnes auto opravovat, pojistovna ti vyplati "totalni skodu" bez ceny vraku z drazby a ty muzes s autem delat co chces. Pochybuji, ze se cena vraku vysplha nad 3000,- Kc. (Vlastni zkusenost, vzhledem k tomu, ze v cene je i odvoz vraku, nikomu se za to vic dat nevyplati.)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět