Kam do terénu ?

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Kam do terénu ?

Příspěvek od Petr+Barča »

Pro libero-offrouďáky přidávám odkaz , kam se smí a nesmí na teréních projížďkách .

http://www.zakaz-vjezdu.cz/legalni-nebo ... egislativa

P+B.
Aja+Dandy+2
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 186
Registrován: čtv kvě 10, 2007 9:24 pm
Bydliště: Unhošť

Re: Kam do terénu ?

Příspěvek od Aja+Dandy+2 »

Přečetl jsem si to radši 2krát a moc teda z toho moudrej nejsem,resp. stále mi vychází,že prakticky mimo pozemní komunikace se téměř legálně jezdit nemůže.
Aleš
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Kam do terénu ?

Příspěvek od dědek »

No víc jsem se pobavil kliknutím na odkazy dole (pohled ofrouďáků). Fakt je ten, že jezdit v terénu je stále složitější (a dražší). Většina lidí si ale auto.motorku nebo čtyřkolku koupí a na vyblbnutí si místo najde.(Já to taky odzkoušel a když mi pak čtyřkolka přistála na zádech - šla s domu.) Jinak v posledním roce se u nás v lese zabili dva kluci na endurech . Jeden blbnul v 30-ti cm prašanu a napálil to do stromu a druhý někam spadl. Myslím, že pro svou nebezpečnost a nemožnost kontroly, kdo umí a kdo je zajíc, je to řešeno striktním NE. Ale já mám 4x4, protože bydlím na kopci, kam se mi ve sněhu v šedesáti nechce šlapat pěšky. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam do terénu ?

Příspěvek od Tuti »

Aja+Dandy+2 píše:Přečetl jsem si to radši 2krát a moc teda z toho moudrej nejsem,resp. stále mi vychází,že prakticky mimo pozemní komunikace se téměř legálně jezdit nemůže.
Ono je to taky logické a v zásadě je to v pořádku. Každý pozemek někomu patří (i stát je vlastník) a jestliže mám nějakého koníčka, nemůžu po si nikom nárokovat, aby mi k jeho provozování poskytoval svůj majetek. Jako když se chci koukat na televizi, musím mít svoji nebo se dohodnout s kamarádem co ji má a nebo jít někam do hospody kde je k dispozici, ale nemůžu se navalit k někomu cizímu do obýváku a pustit si svůj oblíbený kanál. Samozřejmě se dá polemizovat na téma škodím - neškodím, ale představme si třeba někoho, kdo má svůj les, kolem lesa cestu a v cípu louky za tím lesem chaloupku, na kterou jezdí Oktávkou po té svojí cestě. A jednou mu tam takhle po dešti vletí partička v nazvedaných offroadech a (třeba i s přesvědčením že nikomu neškodí) tu cestu tak doprasí, že po ní ten nešťastník s oktávkou už neprojede. Takže příští dva víkendy stráví se štěrkem, kolečkem a lopatou jen proto, že si někdo trochu zařádil.
Prostě svoboda jednoho vždycky končí tam, kde začíná narušovat svobodu druhého.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam do terénu ?

Příspěvek od covex »

Musim rici, ze ac na srazech obcas vyuziju moznosti projet vybrane trasy, do lesa jezdim autem jedine s povolenim LCR a ne zrovna za zabavou. Naopak me celkem stve, kdyz me na turisticke ceste malem smete ctyrkolka, ktera uz z dalky dela ramus a a z blizka i smrad. Nejak mi to do lesa nepatri. Kdyz jsem loni videl lesy nad Vratislavickou Proseci, jak jsou rozryte a nebo ujezdene na hlinu, trochu mne zamrazilo, kde se to zastavi.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Fox_25
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 16, 2009 6:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kam do terénu ?

Příspěvek od Fox_25 »

Musím říci že tohle mě celkem zajímá. U nás vím o spoustě cest kde je asfaltka a nikdo tam přes závoru nepáchne. Dá se nějak sehnat povolení? Jsem fotograf a pěšky nebo na kole nemohu už ze zdravotních důvodů a taky fotovýbava je na dvě brašny(cca 8kg) a foťák na krk.

Ale co mě začíná štvát je že na spoustě vedlejších cest kam jezdíme s rodinou na výlety je najednou uzavřených, přitom se jedná o normální cestu která nikde nekončí a bydlí tam spousta dalších lidí, navíc se místními znám a rádi mě vidí.
Subaru Libero E12 SUPERDELUXE RV99 > Lehce ohnívá ale jezdí

ohnívá=je v pubertě, vyrážejí mu pupínky pod lakem
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam do terénu ?

Příspěvek od covex »

Pokud je to lesni cesta, kontaktuj prislusneho OLH - odborny lesni hospodar - a domluv se s nim. Nejtezsi je dostat se ke spravnemu cloveku, protoze normalni smrtelnik bezne nezna nazvy reviru. Seznam OLH LCR je na jejich strankach, nekomu zavolej, kdyztak te odkaze. Pokud to je soukromy les, budes muset trochu hledat (kazdy les ma OLH). Pokud to je verejna komunikace, pak nevim, jedine mistni mestsky urad a poptat se tam, nebo spis nejdriv mistnich lidi, jak to s tou konkretni cestou je.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Fox_25
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 16, 2009 6:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kam do terénu ?

Příspěvek od Fox_25 »

Díky
Subaru Libero E12 SUPERDELUXE RV99 > Lehce ohnívá ale jezdí

ohnívá=je v pubertě, vyrážejí mu pupínky pod lakem
Odpovědět