Forester

Volný pokec (nejen) o Subaru Libero
Odpovědět
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Forester

Příspěvek od covex »

Subaru Forester je jeste tak nejblizsi Subaru k Liberu, ktere se u nas bezne prodava. Obcas na nej tak kouknu a co nevidim - uz je to auto zase jine. Nez si clovek zvykne na jednu vyzaz, uz to auto zase predelaji a pritom predtim vydrzelo tri generace priblizne stejne. Nechapu moc kam se ty automobilky zenou. http://www.autorevue.cz/subaru-forester ... otogalerii

Trochu mi ten predek pripomina Chevrolet Captiva...:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester

Příspěvek od Martinekk »

Keďže mám forestra, prvú generáciu, tak trochu sledujem čo sa v tomto segmente deje. No, a mám taký pocit že od doby nástupu dízlových motorov už forester nieje ten pravý forester ale klasický nabobtnaný pukanec. Všetko podlieha dizajnu a cene... Keď už forestra, tak do roku 2007.
Inak, pre pohodlie je lepší Outback, má inakší a inak ladený podvozok, fester je doslova koč aj voz, pracant, lacnejší a trošku menej pohodlný, ale to nám nevadí :D
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Forester

Příspěvek od Mis.us »

moc pěkný :twisted:
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester

Příspěvek od covex »

A takovyhle prezentace se k tomu musi zaplatit:
http://www.youtube.com/watch?v=Qyr1j2LsNeE
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester

Příspěvek od Tuti »

Prezentace fakt úžasná - naprosto mi nejde do hlavy to propojení projekce s auty na pódiu, moc rád bych to viděl naživo hello2.gif .
K Forestru samotnému - typický produkt metrosexuální epochy. Je ale nutno říct, že design Subaru býval sice víc individualistický, ovšem nikdy špičkový a střih podle nejkonfekčnější fazóny je prostě sázka na jistotu. Důležtější je co je pod kabátkem, bohužel pro dnešní automobilovou produkci je typické na jedné straně přecpávání složitými technologiemi a na druhé straně požadavek na co nejnižší výrobní náklady a to se dá těžko skloubit, když nemá utrpět kvalita. Navíc u Subaru musí šetřit ještě trochu víc, protože se vyrábí v Japonsku a tudíž se do ceny musí vejít ještě 20% clo (jinak se prakticky všechna auta včetně "japonských" pro evropský trh montují někde v EU).
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Forester

Příspěvek od dědek »

Ani Mitsubishi není vyjímka. A co je na nich evropských součástek (včetně celého motoru) . Je ale s podivem, že v Číně se motorky a auta asi vyrábějí bez nároku na mzdu. Jak jinak je možné, že jsem koupil fungl nového skútra 125ccm (od 19.1.2013 stačí "B") za 15 tisíc! Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester

Příspěvek od Tuti »

dědek píše: jsem koupil fungl nového skútra 125ccm za 15 tisíc!
Ty jseš nepoučitelnej :mrgreen:
Co tě k tomu vedlo?
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester

Příspěvek od covex »

Tuti píše:Prezentace fakt úžasná - naprosto mi nejde do hlavy to propojení projekce s auty na pódiu, moc rád bych to viděl naživo hello2.gif .
K Forestru samotnému - typický produkt metrosexuální epochy. Je ale nutno říct, že design Subaru býval sice víc individualistický, ovšem nikdy špičkový a střih podle nejkonfekčnější fazóny je prostě sázka na jistotu. Důležtější je co je pod kabátkem, bohužel pro dnešní automobilovou produkci je typické na jedné straně přecpávání složitými technologiemi a na druhé straně požadavek na co nejnižší výrobní náklady a to se dá těžko skloubit, když nemá utrpět kvalita. Navíc u Subaru musí šetřit ještě trochu víc, protože se vyrábí v Japonsku a tudíž se do ceny musí vejít ještě 20% clo (jinak se prakticky všechna auta včetně "japonských" pro evropský trh montují někde v EU).
Myslim ze par promitackama to neni zase takovy problem, a na autech jsou za timto ucelem "bila" platna - proste promitaci platno. Jen to nekdo musel napocitat na ta zakriveni.

Jinak tento novy forester, ktery je nekde uvaden jako 2013 a nekde 2014 (nevim zda to trochu neprehani) ma co jsem cetl nekolik variant s ruznymi typy AWD pohonu podle motorizace a predovek (poprve ma udajne Subaru plynulou automatickou prevodovku). Zacina v tom byt trochu zmatek.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester

Příspěvek od Tuti »

Bezstupňový automat (variátor) nebude v Subaru poprvé - už někdy před dvaceti lety ho mělo Justy ECVT. Ještě před nedávnem jsem jedno s tímhle označením viděl, takže ten systém asi byl schopen i celkem dlouho fungovat (jestli ovšem už dávno nebyla převodovka vyměněná za klasiku).
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Forester

Příspěvek od Mis.us »

Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester

Příspěvek od covex »

Tak to by me zajimalo zda to je original vybava - elektricke stahovani oken, klimatizace, automaticka prevodovka, jine budiky a kontrolky, kontrola zapnuti pasu, cerne oramovane sterace na predni okno, jine uchyceni zpetnych zrcatek, otevirani nadrze zrejme z auta, 7 mist (jsou tam pasy), jakasi dobastlena mlhovka zprav vzadu pod naraznikem, naslap u soupacek, na boku to ma mist 4WD napsano CCVT, ale pise ze to je 4x4. tak to by me zajimalo jak se tam pripina predek.
Pise r.v. 97, zeleno sediva varianta, ale ma tam stary volant, to me trochu zarazi.

Asi to je original - tady je dobre citelny ten napis na boku: http://all-carz.com/data_images/subaru- ... ngo-03.jpg
Je tam ECVT a fulltime 4WD, to tam museli pridat jeste mezinapravovy diferencial a muselo to mit nejspis i vyhravani zrcatek ci dokonce elektricka zrcatka.
To musela byt nejaka super super deluxe varianta, nechtel bych na to u nas shanet nahradni dily.:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Forester

Příspěvek od Mis.us »

Tohle domingo je obyčejná výbava-vyváželo se pouze do USA a UK(Anglie) na Japonskym trhu je se stejnou výbavou,něco jinýho je Středoevropská norma.Teda podle toho co vidim(i místo znaku subaru na haubně je v rámečku Domingo).Jinak by jezdily stejný i tady.
Musim ale říct,že veškerý tyhle doplňky,jako je klima,kontrolka pásů vč.budíků se dá objednat před Subaru dodavatele.Samozřejmě za pěknej raneček zlaťáků,což je nesmysl pro normálního člověka.
Zrdcádka nejsou ani vyhřívaný ani el naklápěný,ale maj jen kvůli vibracím lepší rám (když jedu 130-140km/h,tak vidim u svýho auta prd,tohle určitě funguje supr.
K tomu volantu.Mam svoji lanovku dovezenou ze Švýcarska-nemá naklápění světel,ani černej volant s krytem pod nim,ale onen pro model 93 - 10/95,přitom je vyrobený jako jedno z posledních 8/97 do provozu 99.Takže buď volant s krytem přehodil původní majitel nebo je to tak daný od výrobce podle toho na jakej trh auto půjde.Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Forester

Příspěvek od dědek »

Tak nejprve Tutimu. Skutra jsem koupil možná omylem na Aukru někdy v září. Nečekal jsem, že už nikdo nepřihodí. Předchozí aukce byla za 29 tis. Kč a cena takových skutrů je opravdu nad třicet a značkových dvakrát tolik. Vím, že časem budu měnit všechny "tvarohový" matky a šroubky, ložiska i lanka. Ale mám se aspoň včem vrtat . Simson dosloužil ( kousl se motor) a tak v létě do práce bude skutr dobrý. I ta čtyřkolka z číny zas úplný šmejd nebyla a salto byla moje jezdecká chyba. Skutr má docela zajímávé vychytávky jako alarm a dálkové startování, je to čtyřtakt, nedá se do zatáčky naklopit kvůli dvěma stojanům a teď na jaře bude o 125ccm skutry asi větší zájem a tudíž ceny porostou a když bude nejhůř, určitě ho za vyšší cenu můžu prodat. A k automatům. Na Silvestra jsem jezdil synkovo BMW třílitr dieslel s automatem. Vůbec žádné nadšení. Rozjezd na ledu a sněhu hrůzostrašný. Za nějaký čas by si člověk asi zvyknul, ale do hor a sněhu naprosto nedoporučuji. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester

Příspěvek od Tuti »

dědek píše: ... Předchozí aukce byla za 29 tis. Kč a cena takových skutrů je opravdu nad třicet ..
Aha - dělalo to na mě dojem, že 15 tisíc byla krámská cena. To už by musel být opravdu ultradrek. Viděl jsem skůtra 50 ccm za 19900 a konstrukce i zpracování už od pohledu příšerné. Za podobnou cenu se (dokonce pod značkou JAWA) prodávají i čínské napodobeniny Babety a Pionýra, ale myslím že to taky žádný prodejní šlágr není.
PS: Jestli ten Simson má papíry a jinak kromě motoru drží pohromadě, tak s ním do šrotu ještě nepospíchej.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět